Opony Dayton

Dayton to amerykańska marka należąca do klasy ekonomicznej, która od ponad 100 lat zajmuje się produkcją opon. W ofercie marki dostępne są opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz przyczep. Obecnie Dayton należy do japońskiego koncernu Bridgestone.

Wybierz rozmiar opon Dayton

Najpopularniejsze rozmiary opon Dayton

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Dayton

Opony Dayton - innowacyjne rozwiązania

Dayton to opony należące do segmentu budżetowego wyróżniające się nowoczesnymi technologiami oraz solidnym wykonaniem. Dayton od początku swojej działalności stawiała na innowacyjne rozwiązania, to właśnie amerykański producent jako jeden z pierwszych wprowadził do swojej oferty opony bezdętkowe i niskociśnieniowe. Obecnie Dayton produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do przyczep. Produkcja opon Dayton odbywa się w wielu krajach na świecie, w tym również w poznańskich zakładach Bridgestone.

Historia marki Dayton

Marka Dayton powstała w 1905 roku w Hamilton w stanie Ohio. Założycielem firmy był emerytowany, amerykański żołnierz, a początkowo działalność firmy skupiała się na wyrobach gumowych. W 1918 roku Dayton postawił na produkcję ogumienia ze względu na szybko rozwijającą się branżą motoryzacyjną. Do czasu wybuchu II wojny światowej marka Dayton dynamicznie się rozwijała i stale wprowadzała innowacyjne rozwiązania. W latach wojny Dayton zajmował się produkcją związaną z potrzebami wojska. W latach 50 tych XX wieku firma wciąż się rozwijała, jednak w 1961 roku została przejęta przez jednego z największych producentów opon w Stanach Zjednoczonych, Firestone. Współpraca z amerykańską marką nie trwała jednak długo, bo już w 1988 roku Dayton został przejęty przez japoński koncern Bridgestone. Obecnie Dayton jest osobną marką japońskiego koncernu.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow