Felgi aluminiowe

Najczęściej spotykane są felgi aluminiowe pięcioramienne. Jest to wygodne rozwiązanie na zimę aby łatwo można wyczyścić felgę. Na okres letni można wybrać felgi wieloramienne. Popularnym kolorem wśród felg aluminiowych jest srebrny jednak duże grono zwolenników ma również kolor czarny. Producenci bardzo często mają w swojej ofercie felgi w innych kolorach. Felga aluminiowa potrafi nadać autu wyjątkowy charakter i odmienić całkowicie jego wygląd. W połączeniu z oponami o niższym profilu samochód nabiera sportowego designu. Felgi aluminiowe są bardzo starannie pakowane. Najmniejsze uderzenie może spowodować odprysk lakieru lub wgniecenie.

Wybierz rozstaw felg aluminiowych

Najpopularniejsze średnice felg aluminiowych

Najpopularniejsze rozstawy felg aluminiowych

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl na Ceneo

4,5/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Jak powstaje felga aluminiowa?

Proces produkcji felg aluminiowych jest całkowicie odmienny od prezentowanego w felgach stalowych. Bardzo duży nakład pracy jest na samym początku prac w biurze projektowym gdzie wymyśla się kształt, wygląd i oblicza parametry wytrzymałościowe. Prace wykonywane są w specjalnych programach komputerowych. Konstruktor musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań np. ile ramion ma mieć felga, czy będzie jednolita czy złożona w wielu elementów. Komputerowa wizualizacja pokazuje w wymiarze 3D jak felga się prezentuje, co trzeba w niej skorygować i poprawić. Bardzo ważne jest aby oprócz samego wyglądu felga aluminiowa była wytrzymała i spełniała wymagania konkretnego pojazdu do jakiego będzie dedykowana.

Felgi aluminiowe - od prototypu do klienta

Wykonuje się model prototypowy, który można pokazać szerszej publice oraz wykonać testy. Po wykonaniu aplikacji zawierającej listę pojazdów dedykowanych, ładowność i osadzenia producent przechodzi do wykonania formy odlewniczej. Na starcie wykonuje się sam rant felgi aby później wytworzyć ramiona felgi aluminiowejDo chwili pierwszego odlewu można nanieść ewentualne poprawki. Po odlaniu felgi jest ona dokładnie sprawdzania pod kątem naprężeń i nacisków jakie może wytrzymać. Jeśli felga nie spełnia norm zostaje cofnięta do powtórnego odlewu. Każda prawidłowo wykonana felga aluminiowa jest malowana i zabezpieczana warstwą ochronną aby była odporna na działanie szkodliwych związków chemicznych używanych w okresie zimy przez służby drogowe odśnieżające drogi.  

Ciekawe informacje odnośnie felg aluminiowych

Jakie felgi aluminiowe są najczęściej kupowane?

Do grona producentów o wysokiej renomie, ciekawych projektach i wysokiej trwałości zaliczyć można: AEZ, MAK, SparcoBrockAlutec, ATT, DezentAutecCarmaniAnzio, BBS, DOTZ, MSW, Rial, Borbet, Enzo, OZ, Ronal, czy Oxigin 

Felgi aluminiowe produkowane są od 13 cali, aż do średnicy 22 cale. 

Do najpopularniejszych rozstawów śrub w felgach alumioiowych zaliczyć można:  

4x98 spotykane w samochodach Fiat,  

5x114,3 stosowane w japońskich autach Mazda, Nissan, koreańskich Kia i Hyundai oraz francuskich Renault , 

5x112 montowane w samochodach niemieckich np. Volkswagen Golf, JettaCaddyTouran, czeskiej Skodzie i hiszpańskich Seacie 

5x120 zakładane w fabryce do BMW seria 3 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl