felgi aluminiowe Dotz

Tuningowa marka felg aluminiowych Dotz dla miłośników pięknych aut

Marka Dotz to jedna z czterech propozycji dostępnych w austriackiej grupie Alcar. Producent tworząc tę markę myślał o potrzebach kierowców inwestujących czas i pieniądze w tuning swojego auta. Koła marki Dotz spełniają swą funkcję w przypadku tuningu optycznego auta podkreślając jego sportowe walory a także gdy chcemy podkreślić elegancki styl naszego pojazdu. Od lat marka tworząc nazwy modeli swych felg korzysta z nazewnictwa torów wyścigowych tak jak np.model Mugello nawiązuje do nazwy toru wyścigowego w Mugello w pobliżu Florencji we Włoszech (podobnie jak model Misano) czy jak w przypadku starszego modelu Brands Hatch (tor wyścigowy w Wielkiej Brytanii).

Wyjątkowe wzornictwo felg aluminiowych Dotz przyciąga uwagę i podkreśla wyjątkowy charakter samochodu

Obręcze ze stopów lekkich Dotz często oferują charakterystyczny wzór felg tzw. mesh (wzór siatkowy, przeplatany). Jest to klasyczny wzór obecny jako wyposażenie fabryczne klasycznych aut np. z lat 80., ale ciągle poszukiwany i pożądany na rynku zarówno do aut wręcz już dziś zabytkowych jak i do nowych samochodów o charakterystyce sportowej. Ze względu na zwykle dość skomplikowany kształt ramion a także elementy polerowane oraz duże średnice felg oferowanych w gamie Dotz obręcze te zwykle poleca się do stosowania w okresie letnim. Felgi produkowane są w kilku wykończeniach lakierniczych m.in. w kolorze czarnym, czarnym z elementami polerowanymi, grafitowym oraz brązowym.

Charakterystyczny wygląda felg Dotz pozwala nadać autu wyjątkowej klasy

Charakterystyczną cechą niektórych modeli jest imitacja felg dwuczęściowych skręcanych (charakterystyczne śruby umieszczone wokół rantu felgi). Felgi dwuczęściowe to kwintesencja tuningu (a także bardzo duży wydatek) i Dotz bardzo mocno do tego nawiązuje. Kolejną cecha obręczy Dotz to szeroki rant felgi często nazywany “parapetem”. Dostępny jest w przypadku bardzo szerokich felg (np. o szerokości 9,50 cala). Podsumowując, obręcze Dotz to dość wąska gama felg dla miłośników tuningu oraz bardziej sportowego stylu jazdy. Obręcze znajdują swych odbiorców wśród osób ceniących oryginalny i ponadczasowy wzór felg. Jak każde obręcze grupy Alcar zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkowania dzięki posiadaniu niemieckiego certyfikatu TUV. Markę wyróżniają również dodatkowe akcesoria indywidualizujące naszą obręcz a są to kapsle, kapselki na wentyle a także taśma tuningowa.

Popularne Dotz

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow