Grupa Alcar

Grupa Alcar dostarcza najwyższej jakości felgi aluminiowe i stalowe do wszystkich typów aut

Alcar to austriacki producent felg aluminiowych i stalowych. Do grupy należą takie marki jak AEZ, DOTZ, DEZENT oraz ENZO a także Alcar Stahlrad (felgi stalowe). Firma swoją główną siedzibę posiada niedaleko austriackiej stolicy zaś nowoczesny zakład produkcyjny w Niemczech (produkcja zlecana jest również innym podmiotom na terenie Unii Europejskiej). Producent posiada swoje oddziały handlowe na całym świecie a w Europie m.in. W Polsce, NIemczech, Francji, Holandii i wielu innych krajach. Poprzez swoją spółkę w Singapurze Alcar dystrybuuje swoje produkty również w Azji. Firma posiada w ofercie felgi od 13 do 22 cali dzięki czemu pozwala pokryć zapotrzebowanie w zasadzie dla całego rynku aut (osobowych, dostawczych, 4x4).

Certyfikowane znakiem TÜV felgi aluminiowe i stalowe grupy Alcar dostępne w całej Europie

Dzięki potężnej sieci magazynowej rozlokowanej w wielu krajach klienci mogą liczyć na natychmiastową dostępność produktów. Główna fabryka produkująca felgi stalowe znajduje się w Szwajcarii. Alcar to główny dostawca felg stalowych na rynek wtórny w Europie. Wszystkie felgi grupy certyfikowane są niemieckim znakiem TÜV (każdy nowy produkt przed pojawieniem się na rynku przechodzi bardzo surową serię testów tak aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa). Testy, którym poddawane są obręcze ze stopów lekkich to test wytrzymałościowy, rolowania, uderzeniowy i jezdny.

Alcar dostarcza felgi stalowe i aluminiowe dopasowane do czujników ciśnienia TPMS oraz dla opon RUNFLAT

Od momentu wprowadzenia jako obowiązkowego wyposażenia aut czujników ciśnienia felgi Alcara zostały dostosowane do ich montażu. Obręcze dostosowane są również do użytkowania zimą. Firma na okres zimowy szczególnie poleca modele o prostej konstrukcji ułatwiającej mycie a więc usuwanie nadmiaru soli. W swojej ofercie grupa posiada także felgi do aut 4x4 (offroad). Są to specjalne obręcze o wzmocnionej konstrukcji przeznaczone do ciężkich aut wymagających kół o specyficznych parametrach technicznych. Grupa Alcar do aut 4x4 oferuje zarówno bardzo wytrzymałe felgi stalowe jak i aluminiowe o podniesionej nośności i wyglądzie zaspokajającym potrzeby kierowców tego typu aut.

Grupa Alcar to zbiór najlepszych marek felg aluminiowych na Świecie

Cztery marki felg aluminiowych wchodzące w skład można scharakteryzować następująco:

Felgi aluminiowe AEZ

Najbardziej prestiżowa marka grupy. To wśród niej znajdziemy topowe modele o największej średnicy dedykowane do najdroższych aut na rynku. Oferowane wzory przyciągają swoim designem i oryginalnymi wykończeniami. Najnowsze technologie stosowane w grupie Alcar w pierwszym rzędzie stosowane są właśnie przy produkcji obręczy marki AEZ. Oprócz felg do klasycznych aut osobowych znajdziemy w ofercie AEZ obręcze dedykowane do SUVów i aut sportowych.

Felgi aluminiowe Dotz

Tuningowa marka grupy oferująca felgi o wyjątkowym kształcie dedykowane dla osób lubiących bardziej agresywną jazdę i ceniących wyróżniać się w tłumie aut. W ofercie zwykle znajdziemy obręcze szerokie (a więc dedykowane do szerokich opon) o dużej średnicy (często 18-20 cali). Wśród DOTZa znajdziemy również felgi o mniejszych średnicach do klasycznych aut codziennego użytku dla osób, które szukają wzorów bardziej oryginalnych niż tradycyjne 5 ramienne.

Felgi aluminiowe Dezent

Najbardziej popularna marka grupy. Oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Oprócz klasycznych modeli (5 czy wieloramiennych) oferuje także nieco bardziej fikuśne kształty, ale cały czas akceptowalne wśród bardziej tradycyjnych użytkowników dróg. Dezent oferuje najszerszą pulę modelową w grupie Alcar, wśród której znajdziemy również obręcze do aut dostawczych (o bardzo wysokiej nośności i wytrzymałości). Logo Dezenta to najpopularniejsze logo w grupie a także jedno z najbardziej widocznych i znanych wśród wszystkich felg oferowanych i sprzedawanych w Polsce.

Felgi aluminiowe Enzo

Modele dla ceniących sobie prostotę i praktyczne podejście do zakupu felg aluminiowych. To jedno z najlepszych rozwiązań na zimę jako alternatywa dla felg stalowych, dla tych którzy cenią sobie elegancki wygląd auta także w okresie zimowym. Marka, która mimo, iż w swoim portfolio posiada niewiele modeli jest prawie równie znana i popularna jak Dezent. Enzo tak jak pozostałe marki grupy również certyfikowany jest TÜVem dzięki czemu przy bardzo atrakcyjnej cenie zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa.