Opony bieżnikowane, opony nalewane - nalewki

Opony bieżnikowane są wynikiem zabiegu, podczas którego na karkas po zużytej oponie nakłada się nowy bieżnik. W ten sposób odzyskuje się wcześniejsze właściwości opony. Bieżnikowane opony znane też jako opony nalewane posiadają swoje spore zalety jak również wady.

Najpopularniejsze są dwa rodzaje "nalewek". Pierwsze to zimowe opony bieżnikowane, które najczęściej wybierane są przez kierowców w wersji agresywnej. Druga grupa to rasowe opony bieżnikowane 4x4. Im więcej "bieżnika", tym lepiej i w większy teren można wjechać.

Opony nalewane przeżywają drugą młodość, a polskie fabryki ciągle ulepszają proces technologiczny.

Wybierz rozmiar opon bieżnikowanych - nalewek

Najpopularniejsze rozmiary opon bieżnikowanych - nalewek

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon bieżnikowanych - nalewek

Zalety opon bieżnikowanych

Ekologia – w procesie bieżnikowania opon wydziela się do atmosfery mniejsza ilość substancji szkodliwych jak również pozostaje mniejszy odpad materiałowy. Ekonomia – od wielu lat rynek opon bieżnikowanych cieszy się sporym zainteresowaniem z uwagi na ceny niższe w stosunku do najtańszych opon nowych o ok. 30%. Bezpieczeństwo – w wyniku procesu bieżnikowania opony bardzo często uzyskuje się głębszy bieżnik niż w nowej oponie, dzięki takiemu efektowi podnosi się stopień bezpieczeństwa.

Wady opon nalewanych

Możliwa awaria – karkas, czyli stalowa konstrukcja, na której oparta jest cała opona, podczas kolejnego procesu eksploatacyjnego może zaliczyć usterkę z uwagi na swój długi przebieg. Zużycie – statystycznie opony bieżnikowane zużywają się nieznacznie szybciej niż fabrycznie nowe opony. Parametry techniczne – opony bieżnikowane nie otrzymują specjalnych etykiet jakimi są oznaczane w tej chwili opony nowe.

Dużym plusem opon bieżnikowanych jest ich długa gwarancja oraz dbałość producenta o dobrą opiekę serwisową dla klientów.

Oznaczenia opon bieżnikowanych

Główne oznaczenie, jakie stosuje się na oponach nalewanych, to napis "RETREAD" - definiuje on jednoznacznie, że dana opona została odnowiona.

Drugi elementem, na jaki zwracają uwagę nasi klienci, to kraj produkcji opon. Najczęściej polscy producenci chętnie chwalą się tą informacją i jawnie podkreślają kraj produkcji - Polska - na boku opony.

Więcej na ten temat przeczytacie na naszym blogu we wpisie oznaczenia opon.

Testy i rankingi opon bieżnikowanych - nalewek

Zimowe opony bieżnikowane

To najczęściej i najchętniej wybierana grupa opon nalewanych. W rejonach, gdzie występują srogie i śnieżne zimy, ludzie najbardziej znają i doceniają popularne nalewki. Wynika to z faktu, że najczęściej opony bieżnikowane mają głębszy bieżnik oraz można je kupić z bardzo agresywnymi kształtami bieżnika.

Druga ważną zaletą jest niska cena opon. Komplet opon zimowych, który można kupić za ok. 600zł ratuje budżet domowy w sytuacji niespodziewanie śnieżnej zimy.

Opony terenowe - nalewane - nalewki 4x4

Druga nasza ulubiona kategoria opon nalewanych. Grube i głębokie bieżniki, nienaganna jakość wykonania w przypadku opon 4x4 - to domena nalewek. Najczęściej wybieranymi oponami z tej kategorii, są opony bieżnikowane typu M/T - na najcięższe warunki terenowe.

Nalewane opony na sezon letni i całoroczny

Najtańsze opony letnie i całoroczne w kategorii opon nalewanych to nieco mniej popularny produkt, ale stanowiący ciekawą alternatywę w przypadku najmniejszych budżetów kierowców. Idealnie nadadzą się do jazdy na bardzo małe odległości.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl