Opony bieżnikowane, opony nalewane - nalewki

Opony bieżnikowane są wynikiem zabiegu, podczas którego na karkas po zużytej oponie nakłada się nowy bieżnik. W ten sposób odzyskuje się wcześniejsze właściwości opony. Bieżnikowane opony znane też jako opony nalewane posiadają swoje spore zalety jak również wady.

Najpopularniejsze są dwa rodzaje "nalewek". Pierwsze to zimowe opony bieżnikowane, które najczęściej wybierane są przez kierowców w wersji agresywnej. Druga grupa to rasowe opony bieżnikowane 4x4. Im więcej "bieżnika", tym lepiej i w większy teren można wjechać.

Opony nalewane przeżywają drugą młodość, a polskie fabryki ciągle ulepszają proces technologiczny.

Wybierz rozmiar opon bieżnikowanych - nalewek

Najpopularniejsze rozmiary opon bieżnikowanych - nalewek

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl na Ceneo

4,5/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon bieżnikowanych - nalewek

Zalety opon bieżnikowanych

Ekologia – w procesie bieżnikowania opon wydziela się do atmosfery mniejsza ilość substancji szkodliwych jak również pozostaje mniejszy odpad materiałowy. Ekonomia – od wielu lat rynek opon bieżnikowanych cieszy się sporym zainteresowaniem z uwagi na ceny niższe w stosunku do najtańszych opon nowych o ok. 30%. Bezpieczeństwo – w wyniku procesu bieżnikowania opony bardzo często uzyskuje się głębszy bieżnik niż w nowej oponie, dzięki takiemu efektowi podnosi się stopień bezpieczeństwa.

Wady opon nalewanych

Możliwa awaria – karkas, czyli stalowa konstrukcja, na której oparta jest cała opona, podczas kolejnego procesu eksploatacyjnego może zaliczyć usterkę z uwagi na swój długi przebieg. Zużycie – statystycznie opony bieżnikowane zużywają się nieznacznie szybciej niż fabrycznie nowe opony. Parametry techniczne – opony bieżnikowane nie otrzymują specjalnych etykiet jakimi są oznaczane w tej chwili opony nowe.

Dużym plusem opon bieżnikowanych jest ich długa gwarancja oraz dbałość producenta o dobrą opiekę serwisową dla klientów.

Oznaczenia opon bieżnikowanych

Główne oznaczenie, jakie stosuje się na oponach nalewanych, to napis "RETREAD" - definiuje on jednoznacznie, że dana opona została odnowiona.

Drugi elementem, na jaki zwracają uwagę nasi klienci, to kraj produkcji opon. Najczęściej polscy producenci chętnie chwalą się tą informacją i jawnie podkreślają kraj produkcji - Polska - na boku opony.

Więcej na ten temat przeczytacie na naszym blogu we wpisie oznaczenia opon.

Testy i rankingi opon bieżnikowanych - nalewek

Zimowe opony bieżnikowane

To najczęściej i najchętniej wybierana grupa opon nalewanych. W rejonach, gdzie występują srogie i śnieżne zimy, ludzie najbardziej znają i doceniają popularne nalewki. Wynika to z faktu, że najczęściej opony bieżnikowane mają głębszy bieżnik oraz można je kupić z bardzo agresywnymi kształtami bieżnika.

Druga ważną zaletą jest niska cena opon. Komplet opon zimowych, który można kupić za ok. 600zł ratuje budżet domowy w sytuacji niespodziewanie śnieżnej zimy.

Opony terenowe - nalewane - nalewki 4x4

Druga nasza ulubiona kategoria opon nalewanych. Grube i głębokie bieżniki, nienaganna jakość wykonania w przypadku opon 4x4 - to domena nalewek. Najczęściej wybieranymi oponami z tej kategorii, są opony bieżnikowane typu M/T - na najcięższe warunki terenowe.

Nalewane opony na sezon letni i całoroczny

Najtańsze opony letnie i całoroczne w kategorii opon nalewanych to nieco mniej popularny produkt, ale stanowiący ciekawą alternatywę w przypadku najmniejszych budżetów kierowców. Idealnie nadadzą się do jazdy na bardzo małe odległości.

Wpisy na blogu powiązane z opony bieżnikowane, opony nalewane - nalewki

Oznaczenia opon – jak czytać oznaczenia na oponach?

Oznaczenia opon – jak czytać oznaczenia na oponach?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.01.2021

Oznaczenia opon umieszczone na ścianie bocznej są podstawowym źródłem informacji na temat danego modelu, dlatego warto dowiedzieć się, co dokładnie oznaczają. Wiedza ta może się przydać szczególnie podczas zakupu nowego ogumienia. Choć tajemnicze kombinacje cyfr i liter na oponie wydają się na pierwszy rzut oka dość zagmatwane, to ich rozszyfrowanie nie jest tak skomplikowane, a z naszą pomocą dowiesz się jak je interpretować.

przeczytaj pełen tekst »
Jakie opony zimowe wybrać?

Jakie opony zimowe wybrać?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 30.11.2020

Dla wielu osób wybór odpowiednich opon zimowych może wprawić w konsternację, bo asortyment jest naprawdę szeroki, więc lepiej nie zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Postaramy się jednak ułatwić to zadanie i przedstawimy najistotniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego ogumienia na sezon zimowy, tak, by wybór ten był trafiony i przyniósł jak najwięcej korzyści. Nie daj się zaskoczyć zimie i już teraz sprawdź, jakie opony zimowe warto kupić.

przeczytaj pełen tekst »
Wymiana opon z zimowych na letnie - czy to czynność niezbędna?

Wymiana opon z zimowych na letnie - czy to czynność niezbędna?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 11.04.2020

Czy warto zmienić opony z zimowych na letnie? Co się dzieje z autem, które latem porusza się na oponach zimowych? Kiedy najlepiej wymienić opony na letnie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania odnośnie opon letnich oraz konieczności wymiany opon zimowych w okresie letnim. W 2020 roku ten temat szczególnie często jest poruszany z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa oraz bardzo szybko zmieniające się zakazy i nakazy z nią związane.

przeczytaj pełen tekst »
Co to jest Aquaplaning: Jak się uchronić przed niespodziewanym poślizgiem?

Co to jest Aquaplaning: Jak się uchronić przed niespodziewanym poślizgiem?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.02.2019

Deszczowa pogoda sprzyja powstawaniu wielu niebezpiecznych zjawisk na drodze, które mogą negatywnie wpływać na przyczepność pojazdu i tym samym tworzyć realne zagrożenie. Nie tylko ograniczona widoczność, ale przede wszystkim mokra nawierzchnia może być głównym winowajcą niechcianych kolizji. W połączeniu z nadmierną prędkością tworzą one idealne warunki dla powstania zjawiska aquaplaningu.

przeczytaj pełen tekst »
Zimowe opony bieżnikowane - tania alternatywa na ciężkie warunki śniegowe

Zimowe opony bieżnikowane - tania alternatywa na ciężkie warunki śniegowe

Utworzony przez Voida.pl - dnia 15.10.2018

Komplet opon zimowych za około 450-460zł ?!? Opony bieżnikowane przeżywają drugą młodość, a polskie fabryki ciągle ulepszają proces technologiczny. To ciekawa i bezpieczna alternatywa dla opon używanych! Choć są one kojarzone jako jedne z najgorszych opon jakie można kupić, to wielu kierowców szuka właśnie tylko opon bieżnikowanych - skąd te rozbieżności w postrzeganiu nalewek?

przeczytaj pełen tekst »
[Pytanie o tanie opony] Czy chińskie opony zimowe są bezpieczne?

[Pytanie o tanie opony] Czy chińskie opony zimowe są bezpieczne?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.10.2018

Niezwykle ważne pytanie, które bardzo często kierowcy sobie stawiają przed zakupem tanich opon zimowych. Chcemy pomóc rozwiać wątpliwości i odpowiadamy na kilka istotnych kwestii, które mogą zdecydować o podjęciu decyzji o zakupie chińskich opon. Mamy wiele lat doświadczenia w sprzedaży zarówno marek europejskich, jak również opon produkowanych w Chinach i mieliśmy okazję dotknąć i obejrzeć tysiące różnych bieżników i mieszanek gumy.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl