Opony General

General to amerykańska marka opon z ponad 100letnią historią. Obecnie General należy do koncernu Continental i szczyci się wysoką pozycją wśród producentów ogumienia. Amerykańska marka stale rozwija swoją ofertę oraz zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami. Opony General należą do klasy średniej i charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Wybierz rozmiar opon General

Najpopularniejsze rozmiary opon General

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon General

General to ikona w branży oponiarskiej - opony o dopracowanych detalach

Amerykańska marka modeli o prawie stuletniej historii, od trzydziestu lat należy do jednego z największych koncernów, niemieckiego Continental. Bogata oferta nowoczesnych modeli, o zaawansowanych technicznie właściwościach, skupia się na oponach do samochodów osobowych, dostawczych, sportowych i terenowych. General może pochwalić innowacjami, które przez dekady miały znaczący wpływ na rozwój branży oponiarskiej.

 

 

General - nowoczesna produkcja opon pod skrzydłami światowego koncernu Continental

Wieloletnie doświadczenie, pełne przełomowych wynalazków umocniło pozycję General jako lidera w swojej branży. Dzięki nieprzerwanym pracom zespołu inżynierów amerykański producent może pochwalić się stworzeniem opony niskociśnieniowej oraz opon ciężarowych o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości. Od 1987 roku General należy do niemieckiego koncernu Continental. Obecnie w ofercie marki królują opony do osobowych, dostawczych i ciężarowych. Wieloletnie badania nad ulepszaniem flagowych produktów zaowocowało linią wysokiej jakości, solidnych modeli uznanych przez kierowców na całym świecie. Opony General charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz równomiernym zużyciem, co dodatkowo przedłuża ich trwałość. Zastosowanie mieszanki z dodatkiem kauczuku, pozwoliło tworzyć modele doskonale sprawdzające się w zmiennych warunkach. Opony General, to bardzo dobry wybór dla kierowców ceniących wysoką jakość w przystępnej cenie.

Historia marki General

Marka powstała w 1915 roku, w Akron w stanie Ohio. Pierwszym produktem były wyjątkowo wytrzymałe opony do samochodów ciężarowych. Opony General zyskały uznanie kierowców, a firma postanowiła stworzyć sieć sprzedaży, co znacząco wpłynęło na pozycję firmy w Stanach Zjednoczonych. Kolejnym sukcesem marki było stworzenie odpornych na uszkodzenia, niskociśnieniowych opon, co pozwoliło rozszerzyć produkcję i szturmem zdobyć rynek maszyn rolniczych. W czasie II wojny światowej, General była najbardziej rozwiniętą technologicznie fabryką opon na świecie, a zespół ekspertów stałe rozwijał produkcję. Ciągły rozwój zaowocował współpracą z przemysłem lotniczym i zbrojeniowym, a także budową największego na świecie toru wyścigowego, który stał się idealnym polem do testowania nowych opon spod szyldu General Tire.

General - nowe rozdanie

W 1987 roku General zostaje przejęty przez koncern Continetal, a w 2007 roku powstaje nowe logo marki. Rok później General powraca do rajdów terenowych, a zaledwie cztery lata później zajmuje wysokie miejsce wśród producentów opon pod względem rozwoju i sprzedaży wysokiej jakości opon. General wciąż zaskakuje nowatorskimi rozwiązaniami, co przekłada się na zwiększoną popularność amerykańskiej marki z ponda 100letnią tradycją.

Technologie stosowane w oponach General

Technologia RTM (Replecament Tire Monitor)

Wskaźnik RTM czyli technologia monitorowania wymiany opon umożliwia wymianę ogumienia w optymalnym czasie dzięki specjalnemu napisowi na żebrowaniu okrężnym nowej opony.

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow