Opony Matador

Matador to słowacka marka należąca do niemieckiego koncernu Continental. Matador od prawie stu lat dostarcza dobrej jakości opony w atrakcyjnej cenie. W ofercie słowackiej marki dostępne są opony osobowe, dostawcze, terenowe i ciężarowe.

Wybierz rozmiar opon Matador

Najpopularniejsze rozmiary opon Matador

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Matador

Matador - dobra jakość w niskiej cenie

Opony Matador od prawie stu lat cieszą ogromną popularnością w Europie. Słowacka marka dzięki współpracy z koncernem Continental stale poszerza ofertę korzystając ze sprawdzonych technologii stosowanych w oponach premium. Opony Matador należą do klasy ekonomicznej i wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W ofercie marki dostępne są opony do samochodów osobowych, dostawczych, terenowych i ciężarowych.

Historia marki Matador

Matador był pierwszym producentem opon w byłej Czechosłowacji. W 1925 roku w Bratysławie rozpoczęto produkcję opon i nawiązano współpracę z czołowymi producentami czechosłowackich marek samochodowych jak Skoda, Aero, Tetra. Do 1931 roku Matador był jedynym producentem ogumienia w Czechosłowacji, a w latach 1945-1946 marka funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe. W latach 50 tych XX wieku rozpoczęto budowę nowej fabryki w Puchowie. W 1968 roku rozpoczęto produkcję opon do samochodów ciężarowych.

Rozwój marki Matador

W 1987 roku w Puchowie marka utworzyła Instytut Badawczy, dzięki czemu znacznie podwyższyła jakość produkowanego ogumienia. Rok później Matador został przekształcony z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną. Istotną datą dla słowackiej marki stanowi 1998 roku kiedy to nawiązano współpracę z niemieckim koncernem Continental. Obecnie marka stale rozszerza swoją ofertę, wprowadzając innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie. Opony Matador cieszą sie coraz większym uznaniem wśród kierowców.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow