Opony Nexen

Opony Nexen należą do jednych z najbardziej cenionych marek na świecie. Od prawie 80 lat południowokoreański producent rozwija swoje produkty dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w najbardziej zaawansowanych fabrykach ogumienia na świecie. Nexen posiada fabryki w Korei Południowej i Chinach oraz centra badawczo-rozwojowe w Chinach, Stanach zjednoczonych i w Niemczech oraz centralny instytut badawczy w Korei. Opony Nexen dostępne są w ponad 130 krajach i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Południowokoreańska marka to gwarancja wysokiej jakości, optymalnych osiągów w połączeniu z atrakcyjną ceną.

Wybierz rozmiar opon Nexen

Najpopularniejsze rozmiary opon Nexen

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Nexen

Opony Nexen produkowane są przez firmę z Korei Południowej. Nazwa marki jest połączeniem angielskich słów i oznacza „następny wiek”. Opony Nexen produkowane są z zachowaniem najwyższych standardów i dzięki temu kierowcy w Polsce docenili jakość tych opon, co wykazują wskaźniki sprzedaży rokrocznie pnące się szybko w górę. Nexen potrafi przy oferowaniu bardzo przyzwoitej jakości zachować dobrą cenę, która jest przystępna dla milionów kierowców. Inżynierowie Nexena wydajnie pracują nad poprawą jakości opon co potwierdza się wynalezieniem i opatentowaniem w roku 2005 mieszanki gumy krzemianowej nanokompozytowej. Pozwoliło to oponom Nexen wskoczyć na wyższy poziom jakościowy i tym samym zaoferować klientom wymierną korzyść wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Nexen – opony klasy średniej

Opony osobowe Nexen oferują wysokie parametry przyczepności z zachowaniem niskiej emisji poziomu hałasu. Odpowiednio dobrany układ bieżnika nie wytwarza zbędnego oporu toczenia co przekłada się na niski wpływ na spalanie paliwa.

Opony Nexen do aut typu SUV i 4x4 produkowane są w oparciu o silne i wytrzymałe konstrukcje, na których umieszczane są zróżnicowane bieżniki, które zapewnią klientom doskonałe warunki jezdne w każdym terenie.

Opony dostawcze Nexen potrafią służyć przez wiele tysięcy kilometrów bez żadnych awarii. Specjalne karkasy zapewniają odporność na duże naciski, a bieżnik dzięki dobranej rzeźbie pod kątem niskich nacisków podnosi walory ekonomiczne opon Nexen.

Opony Nexen – koreańska jakość

Opony zimowe Nexen obdarzone są najnowszymi technologiami przez co wzór bieżnika wygląda bardzo nowocześnie i co najważniejsze, zapewnia bezpieczeństwo podróżującym. Wybrane modele opon zimowych Nexen są przystosowane do kolcowania na skrajne warunki zimowe.

Nexen w segmencie opon całorocznych od wielu lat oferuje na polskim rynku bardzo atrakcyjne modele, a no najważniejsze stale rozwija się w tym kierunku dostrzegając zmiany klimatyczne w naszym kraju.

Historia marki Nexen

W 1942 roku została założona firma pod nazwą Heung-A Tire Company, a w 1956 roku była pierwszą firmą produkującą opony samochodowe w Korei Południowej. W 1985 rozpoczęła działalność pod nazwą Woosung Tire i rozpoczęła produkcję opon radialnych. Od 1987 do 1991 roku współpracowała z francuskim koncernem Michelin. W 1991 roku Nexen nawiązał współpracę z japońską firmą Ohtsu Tire. W 1992 roku firma rozpoczęła produkcja opon z bieżnikiem w kształcie litery V. 

Nowa nazwa, nowe możliwości

W 2000 roku marka rozpoczęła działalność pod nazwą Nexen Tire, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "następny wiek". Wraz ze zmianą nazwy Nexen postawił na rozwój technologiczny oraz ekspansję na rynki zagraniczne. W 2004 roku Nexen wprowadza na rynek oponę w rozmiarze 24 cali, a rok później otwiera swój oddział w Stanach Zjednoczonych, a w 2006 roku oddział w Chinach. W 2008 roku rozpoczął ekspansję na rynki europejskie. Od ponad dziesięciu lat Nexen stale rozwija swoją ofertę, a opony koreańskiej marki dostępne są w ponad 130 krajach na świecie.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Nexen

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow