Opony Petlas

Petlas to turecka marka należąca do klasy ekonomicznej, która od ponad 40 lat dostarcza opony do samochodów osobowych, ciężarowych, a także do autobusów, maszyn rolniczych, do maszyn przemysłowych, wózków widłowych, a także opony do samolotów wojskowych. Opony Petlas wyróżnia połączenie tradycji i nowoczesnych rozwiązań.

Wybierz rozmiar opon Petlas

Najpopularniejsze rozmiary opon Petlas

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Petlas

Opony Petlas - bogata oferta i nowoczesne technologie

Turecka marka dostępna jest na rynku oponiarskim od ponda 40 lat. Petlas wyróżnia bogata oferta opon do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych, pojazdów przemysłowych, wózków widłowych oraz opony do samolotów cywilnych i wojskowych. Marka posiada własne centrum badawcze, dzięki czemu stale rozwija swoją ofertę ogumienia. Ogumienie Petlas dostępne jest w ponad 130 krajach na świecie i stale zyskuje coraz większe uznanie. Opony tureckiego producenta wyróżniają bardzo dobre parametry jezdne, optymalne osiągi, odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne w połączeniu z rozsądną ceną. 

Historia marki Petlas

Marka powstała w 1976 roku w Turcji jako przedsiębiorstwo państwowe, którego celem było dostarczanie opon do samolotów tureckich sił powietrznych. Od 1977 roku Petlas współpracował z tak znanymi marki jak Sumitomo, Yokohama, a także Dunlop. W 1993 roku powstały pierwsze opony do samolotów wojskowych. W 1997 roku państwowe przedsiębiorstwo zostało sprywatyzowane, co otworzyło nowy rozdział w historii tureckiej marki i przyznaniem certyfikatów potwierdzających jakość oferowanego ogumienia. W 2005 roku marka zostaje przez koncern Abdulkadir Ozcan Group, co przełożyło się na dynamiczny rozwój marki. Już dwa lata później marka wprowadziła na rynek opony radialne do pojazdów rolniczych, a w kolejnych latach opony do samochodów osobowych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych. W 2011 roku marka wprowadziła całoroczne opony UHP do samochodów terenowych i dostawczych, a w 2014 roku wprowadzono opony do samochodów wyścigowych. W kolejnych latach marka wprowadziła również opony całoroczne oraz opony wykorzystywane w lotnictwie cywilnym.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow