Opony Toyo

Toyo istnieje na rynku oponiarskim od ponad 65 lat i stale wprowadza nowatorskie rozwiązania w swoich produktach. Japońska marka należąca do klasy średniej od wielu uznawana jest za symbol nowoczesnych technologii, wysokiej wydajności. Toyo to pierwsza japońska marka z własną filią w Stanach Zjednoczonych, na uwagę zasługuje fakt wielu wyróżnień przyznawanych oponom osobowym i dostawczym Toyo. Obecnie ogumienie japońskiego producenta cieszy się uznaniem kierowców w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Australii i Oceanii.

Ambasadorem opon Toyo jest m.in. Ken Block - amerykański kierowca rajdowy i rallycrossowy, którego wiele osób powinno kojarzyć z serii filmów Gymkhana.

Wybierz rozmiar opon Toyo

Najpopularniejsze rozmiary opon Toyo

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl na Ceneo

4,5/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Toyo

Toyo - innowacyjne rozwiązania i stały rozwój

Toyo to japońska marka należąca do klasy średniej, która od kilkudziesięciu lat cieszy się zaufaniem kierowców na całym świecie. Od ponad pół wieku Toyo należy do jednej z najbardziej cenionych marek w Stanach Zjednoczonych, a od ponad 30 lat zdobywa uznanie europejskich kierowców. Japoński producent może poszczycić się wieloma kluczowymi dla przemysłu oponiarskiego rozwiązaniami jak wprowadzenie na rynek zoptymalizowanej opony do sportowych ciężarówek czy opon 25, 26 i 30 cali. Toyo od lat jest symbolem innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiej jakości produkowanych opon. W ofercie marki dostępne są opony osobowe, terenowe, dostawcze, ciężarowe, a także linia opon inspirowana ogumieniem stosowanym na profesjonalnych torach wyścigowych. Modele opon Toyo charakteryzują się wysoką wydajnością, doskonałymi osiągami oraz doskonałym stosunkiem jakości do ceny. 

Ken Block: GYMKHANA - czysta radość z jazdy

Serii Gymkhana nie trzeba przedstawiać fanom czterech kółek! Zrealizowano ponad 10 odcinków i każdy potrafi powodować palpitację serca oraz wzbudza podziw dla umiejętności konstruowania wspaniałych samochodów. Uśmiech Ken Block-a na tych filmach mówi sam za siebie - to po prostu wspaniała zabawa. Jeśli opony Toyo pozwalają kontrolować kierowcy takie bestie z potworną mocą - to z pewnością zapewnią również niezapomniane wrażenia nieco mniej doświadczonym kierowcom.

Historia marki Toyo

Historia japońskiej marki sięga aż 1945 roku, kiedy to narodził się pomysł produkowania wysokiej jakości opon, co zaowocowało utworzeniem Toyo Tire & Rubber Co, Ltd. W 1966 roku Toyo jako pierwsza japońska marka, posiadała własną filię w USA, gdzie produkowano opony ciężarowe. W 1975 roku rozpoczęto produkcję ogumienia do samochodów osobowych. W latach 80-tych XX wieku Toyo rozpoczęło przygodę z wyścigami samochodowymi, tworząc wysokiej jakości opony, które chętnie wykorzystywali profesjonaliści na torach wyścigowych. W latach 90-tych ubiegłego wieku japoński producent stale poszerzał swoją ofertę i wprowadził pierwszą, zoptymalizowaną oponę do sportowych ciężarówek, a w 2008 roku Toyo wprowadziło na rynek pierwsze opony 25 i  26 cali, następnie w 2009 roku oponę 30 cali. Toyo od początku swojej działalności wprowadza innowacyjne rozwiązania i nadaje tempo zmianom na rynku motoryzacyjnym.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Toyo

Technologie wykorzystywane w oponach Toyo

T-Mode - optymalizacja konstrukcji opon

Toyo japońska marka należąca do klasy średniej wykorzystuje technologię T-Mode do komputerowej optymalizacji produkowanych opon pod kątem stabilności w zróżnicowanych warunkach pogodowych i terenowych, równomiernego zużycia, komfortu akustycznego i wielu innych istotnych czynników wpływających na jakość opon.

ATOM - doskonała równowaga opon

Toyo stworzył własną, niekonwencjonalną metodę produkcji opon, która polega na nawijania i sklejaniu cienkiego paska gumy, który jest wytłaczany na obracający się bęben konstrukcyjny. Zastosowanie nowoczesnej technologii wpływa na jednorodność i zoptymalizowane wyważenie opon.

Technologia Nano Balance - udoskonalone mieszanki dla zwiększonych osiągów

Zastosowanie technologii Nano Balance umożliwia stworzenie precyzyjnych struktur dla różnego rodzaju opon. W zależności od modelu i jego przeznaczenia nowoczesne rozwiązanie umożliwia zoptymalizowanie składu mieszanki poprzez odpowiednią ilość komponentów np. krzemionki, które mają istotny wpływ na parametry jezdne poszczególnych modeli.

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl