Opony Uniroyal

Uniroyal to belgijska marka należąca do klasy średniej. Opony Uniroyal charakteryzują się zastosowaniem nowatorskich rozwiązań oraz doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Obecnie marka należy do jednego z największych koncernów oponiarskich na świecie, Continental. Opony Uniroyal z charakterystycznym logo projektowane są pod kątem bezpieczeństwa i stabilności podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Działania Uniroyal skoncentrowane są wokół utrzymania statusu eksperta od jazdy w deszczu od czasów wprowadzenia na rynek pierwszej opony przeciwdeszczowej czy potwierdzenia zdolności kierunkowego bieżnika w kształcie litery V do skutecznego odprowadzania wody i zmniejszonego ryzyka aquaplaningu. Popularność wśród kierowców na całym świecie, Uniroyal zawdzięcza nowoczesnym technologiom stosowanym w produkcji opon, wysokiej jakości oraz korzystnej cenie. 

Wybierz rozmiar opon Uniroyal

Najpopularniejsze rozmiary opon Uniroyal

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Uniroyal

Uniroyal – opony klasy średniej

Opony Uniroyal słyną ze swoich deszczowych umiejętności. Producent cały czas kontroluje warunki pogodowe z jakimi musza się mierzyć kierowcy i dba o zachowanie statusu eksperta od opon deszczowych. Oferta fabryki Uniroyal skrojona jest pod każde auto i wszystkie wymagania kierowców. Model opon letnich RainSport 3 dedykowany jest do samochodów sportowych i kierowców lubiących szybszą jazdę. Kierowcy aut dostawczych powinni skierować się w stronę modelu opony zimowej SnowMax 2, który zapewnia niebywale dobre parametry jezdne w trudnych warunkach na ośnieżonych drogach. Flagowy model opony SUV o nazwie Raylle 4x4 Street zapewni kontrolę nad dużym autem i da poczucie bezpieczeństwa w każdych warunkach. Dla amatorów opon całorocznych Uniroyal proponuje opony o nazwie AllSeasonExpert. Również w tym segmencie producent opon pod skrzydłami koncernu Continental od pewnego czasu oferuje dobrą i niezawodną oponę.

Specjalista na deszczu - opony Uniroyal SST

Rozwój opon Uniroyal trwa tylko i wyłącznie dzięki nowym technologiom i wprowadzanym innowacjom. Od początku istnienie firmy kładzie się nacisk na rozwój i badania nad nowymi rozwiązaniami. To stało się elementem DNA firmy i daje kierowcom bezpieczeństwo i wygodne podróżowanie. Główna technologia stosowana w oponach Uniroyal to tzw. Shark Skin (SST). Wykorzystywana technologia polega na stosowaniu w rowkach opony struktury podobnej do łusek rekinów. Poprawia to szybkość przepływu wody wzdłuż opony oraz zmniejsza turbulencję i dzięki temu jest ona szybciej wydalana na zewnątrz co poprawia stopień bezpieczeństwa i przyczepności. Shark Skin wykorzystywane jest w modelach opon letnich RainSport 3 oraz RainExpert 3.

Opony Uniroyal – pod skrzydłami koncernu Continental

Praca pod skrzydłami koncernu Continental sprawia, że Uniroyal może wykorzystywać nowoczesne centra badawcze, wiedzę oraz najnowsze niemieckie technologie. Opony testowane są na słynnym torze testowym Contidrom. Koncentracja uwagi na procesie produkcyjnym sprawia, że opony letnie, zimowe i całoroczne Uniroyal są zoptymalizowane pod kątem długich przebiegów oraz aby wydłużyć czas ich eksploatacji. Dzięki równomiernemu rozłożeniu ciśnienia w oponach osobowych, dostawczych i SUV / 4x4 wpływa się na niższe zużycie paliwa.

Uniroyal - historia przeciwdeszczowych opon

Historia opon Uniroyal rozpoczęła się w 1868 roku w belgijskim miasteczku Liege. Były oficer artylerii belgijskie, Oscar Englebert otworzył nowoczesny sklepik z artykułami gumowymi. Właściciel sklepu dostrzegał ogromny potencjał w produktach z gumy. Firma stale się rozwijała głównie dzięki następcy założyciela Oscara Engleberta Juniora. Firma zajmowała się produkcją wielu wodoodpornych wyrobów jak np. czepki kąpielowe czy rękawice. Kolejnym krokiem w działalności firmy byłą produkcja opon do pojazdów konnych oraz do rowerów. Dopiero w późniejszych latach rozpoczęto produkcję opon samochodowych. Co ciekawe, Englebert Junior od zawsze interesował się właściwościami hydrofobowymi opon. Przełomem w działalności przedsiębiorstwa był rok 1914, w którym wprowadzono na rynek nowatorską oponę o zygzakowatym wzorze. Pomysł wpłynął na czterokrotne zwiększenie sprzedaży belgijskiego ogumienia. Belgijska marka była pierwszą firmą produkującą opony dla przemysłu motoryzacyjnego w krajach Beneluksu i jednym z pierwszych w Europie. Belgijska firma stworzyła pierwszą w historii oponę, której nie trzeba było wymieniać podczas słynnego, 24godzinnego wyścigu Le Mans. W 1950 roku Englebert połączył swoje swoje siły z US Rubber tworząc markę Uniroyal- Englebert, a 10 lat później zmieniono nazwę na Uniroyal. Obecnie Uniroyal należy do koncernu Continental.

Technologie stosowane w oponach Uniroyal

Shark Skin Technology - maksymalna ochrona przed aquaplaningiem

Uniroyal czyli specjaliści do jazdy w deszczu, opracowali innowacyjną technologię inspirowaną niezwykłymi właściwościami skóry rekina. Skóra rekina z daleko wygląda na gładką, ale w przybliżeniu uwidaczniają się łuski; ciąg miniaturowych zębów, które odpowiadają za skuteczniejszy przepływ wody wzdłuż ciała. Inżynierowie Uniroyal zainspirowali się cudem natury do stworzenia nowatorskiej technologii Shark Skin Technology. SST wykorzystująca inżynierie bioniczną wpływa na zwiększoną stabilność jazdy na mokrej nawierzchni, skuteczne odprowadzanie wody i zmniejszone ryzyko aquaplaningu, skróconą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach oraz precyzję jazdy.

Self Supporting Runflat - kontynuacja jazdy po przebiciu opony

Self Supporting Runflat to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające kontynuację jazdy nawet po przebiciu opony nawet do 80 kilometrów, z maksymalną prędkością 80km/h. Opony SSR posiadają wzmocnioną ścianą boczną, która umożliwia kontynuację jazdy w przypadku uszkodzenia mechanicznego.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow