Opony Viking

Viking to norweska marka opon należąca do klasy średniej. Viking należy do koncernu Continental, a skandynawskie opony produkowane są wyłącznie w Europie. Norweska marka wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz zaawansowanym technologiami stosowanymi zwłaszcza w oponach zimowych, ponadprzeciętną trwałością oraz komfortem jazdy.

Wybierz rozmiar opon Viking

Najpopularniejsze rozmiary opon Viking

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Viking

Opony Viking wchodzą w skład niemieckiego koncernu Continental. Dzięki temu marka powstała w Norwegii w latach 30 dwudziestego wieku korzysta z bardzo zaawansowanych technologii i jest produkowana tylko i wyłącznie w Europie. Viking posiada bardzo sprawny system dystrybucji dzięki czemu opony są tanie w stosunku do konkurencji w obrębie klasy średniej.

Opony Viking zapewniają radość z jazdy

Być może w Polsce norweski producent nie jest numerem jeden w sprzedaży ogumienia jednak naszym zdaniem, od chwili kiedy fabryka została wykupiona przez koncern Continental, opony Viking nabrały wigoru i rzuciły nowe światło nie tylko na polski, ale również na europejski rynek.

Niszowa marka opon Viking doceniona przez specjalistów

Od roku 1983 kiedy to Continental AG nabył prawa do znaku towarowego Viking Tyres rozpoczęło się pasmo sukcesów nie rozwoju marki. Wprowadzone na rynek modele są dopieszczone i precyzyjnie ukierunkowane dla kierowców oczekujących konkretnych rozwiązań. Opony Viking są w bardzo atrakcyjnych cenach w stosunku do konkurencji, a ich jakość nagrodzono już wielokrotnie m.in. przez ADAC czy AutoBild.

Historia marki Viking

Viking powstał w 1931 roku w Askim w Norwegii. Początkowo firma zajmowała się produkcją butów i opon. Niecałe 40 lat od czasów rozpoczęcia działalności Viking może poszczycić się pozycją lidera w produkcji opon w Norwegii, a także współpracą z takimi markami samochodowymi jak: Opel. Volvo, Ford czy Volkswagen. W 1983 roku marka Viking zyskuje popularność w Stanach Zjednoczonych, a także w takich krajach europejskich jak: Niemcy, Holandia, Włochy, Szwajcaria czy Austria.

Viking i współpraca z Continental

W 1991 roku niemiecki koncern Continental nabywa prawa do znaku towarowego Viking. Współpraca z niemieckim koncernem owocuje wprowadzeniem na rynek kultowych modeli opon takich jak: SnowTech, ProTech, TransTech czy CityTech, a także kontraktami sponsorskimi w niemieckiej lidzie piłkarskiej. Obecnie norweska marka zyskuje coraz większe uznanie, dzięki połączeniu innowacyjnych technologii, wyjątkowej wytrzymałości i unikalnego wzornictwa.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow