Opony Yokohama

Yokohama od ponad 100 lat jest obecna na rynku oponiarskim. Należy do jednego z czterech największych producentów opon na świecie. Japońska marka premium od wielu cieszy się uznaniem kierowców na całym świecie. Japoński producent jeszcze w latach 90tych ubiegłego wieku kojarzony był głównie z ogumieniem do samochodów ciężarowych i pojazdów przemysłowych, dopiero później Yokohama rozpoczęła walkę o zaufanie kierowców samochodów osobowych. Innowacyjne rozwiązania, najwyższej jakości materiały sprawiają, że opony japońskiego koncernu zajmują wysokie miejsce wśród producentów klasy premium. Ogumienie Yokohama uzyskuje doskonałe noty w niezależnych testach najbardziej cenionych magazynów motoryzacyjnych. Opony Yokohama są stosowane jako wyposażenie fabryczne wielu znanych marek samochodowych jak: Nissan, Honda, Toyota, Audi, Lexus , Mercedes czy Porsche. 

Wybierz rozmiar opon Yokohama

Najpopularniejsze rozmiary opon Yokohama

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Yokohama

Opony Yokohama to wzór jakości i dobrego wykonania

Yokohama jest siódmym co wielkości producentem opon na Świecie. Cała nazwa firmy brzmi Yokohama Rubber Co. Ltd. Swoje filie ma rozsiane w 43 krajach na całym globie. Stały rozwój marki wywodzi się z nieustannych prac badawczo rozwojowych i pracą nad wciąż nowszymi technologiami. Każdy etap od projektu przez testy, oceny aż po wprowadzenie do sprzedaży opiera się na całkowitym profesjonalizmie i gruntownym podejściu. Rok rocznie ponad 100 mln dolarów kierowane są do działu badawczo rozwojowego, w którym pracuje blisko 1000 osób. Yokohama w zależności od zastosowania opon ma kilka centrów badawczych. W Japonii w miejscowości Daigo sprawdza się opony w warunkach suchych i mokrych, a w miejscowości Takasu w warunkach zimowych. Na terenie Europy inżynierowie do testów korzystają ze znanego toru w Nimeczech - Nuerburgring, a pod kątem zimowym w Szwecji – Nattberg. Yokohama produkuje opony osobowe, dostawcze oraz bardzo znane 4x4 i SUV zarówno na lato i zimę.

Opony Yokohama oparte są na wielu nowartoskich technologiach opatentowanych przez japońskiego producenta

Yokohama może pochwalić się nowatorskim rozwiązaniem i zastosowaniem w produkcji opon olejku pomarańczowego. Technologię tę nazwano BluEarth, a po to aby opony przy jednoczesnym bezpieczeństwie i osiągach były również ekologiczne. Cała idea zastosowania oleju pomarańczowego w produkcji polega na jego wyjątkowych możliwościach jakie przekazuje oponom. Po pierwsze, zapewnia niskie opory toczenia i dobrą efektywność paliwową w czasie gdy auto porusza się tą samą prędkością. Po drugie, w chwili większych przeciążeń dla opon takich jak przyspieszanie, hamowanie i skręcanie sprawia, że opona wytwarza wyższą temperaturę co podnosi jej przyczepność, ale nie ingerując w wyższe spalanie. To sprawia, że Yokohama znalazła kompromis dla opon ekologicznych gdzie kluczowym elementem jest zrównoważenie oporu toczenia z krótką drogą hamowania. Dzięki wprowadzonej technologii opony Yokohama w kategorii bezpieczeństwa znalazły się na szczycie i duża ich część otrzymała na etykiecie w tej kategorii oznaczenie A.

Opony Yokohama można spotkać w trakcie wielu wyścigów samochodowych jak również na fabrycznym wyposażeniu luksusowych aut

Wysoką jakość japońskich opon Yokohama dostrzegli tacy producenci aut jak: Mercedes, Audi, Lexus, Lotus, Porsche oraz Honda, Nissan, Toyota czy Mitsubishi. Dodatkowo już od wielu lat Yokohama dostarcza swoje opony do serii wyścigów WTCC czy rajdów ERC.

Yokohama- ponad 100 lat tradycji w produkcji wysokiej jakości opon

Yokohama została założona 13 wrześnie 1917 roku, dzięki połączeniu Yokohama Cable Manufacturing oraz B.F Goodrich. W 1921 roku wprowadzono na rynek opony kordowe, które zastąpiły dotychczas używane w Japonii opony z tkaniny. Międzynarodowa ekspansja japońskiej marki rozpoczęła się w 1934 roku, wraz z opatentowaniem pojedynczego węża do zalewania oleju. Bardzo istotnym momentem był 1935 rok, w którym Yokohama rozpoczęła współpracę z najbardziej znanymi, japońskimi markami samochodowymi Nissan i Toyota, dostarczając najwyższej jakości opony montowane jako fabryczne wyposażenie. W 1939 roku japońska marka wyprodukowała syntetyczną gumę, a podczas II wojny światowej i w latach powojennych Yokohama zajmowała się produkcją ogumienia do samolotów oraz części samolotowych, jednocześnie rozwijając technologie wykorzystywane podczas produkcji opon samochodowych. W latach 80 i 90tych ubiegłego wieku Yokohama rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne, wykupując firmy z branży gumowej oraz otwierając kolejne fabryki m.in. w Stanach Zjednoczonych, a także uczestniczyła w wielu prestiżowych wyścigach jak: 24- godzinny wyścig Le Mans, World Touring Car Championship, Intercontinental Rally Chalenege. 

Technologie stosowane w oponach Yokohama

BluEarth- bezpieczeństwo i komfort jazdy, niskie zużycie paliwa 

BluEarth to nowoczesna technologia japońskiej marki premium została zaprojektowana z myślą bezpieczeństwie i komforcie jazdy w zmiennych warunkach pogodowych, niższym zużyciu paliwa,  podwyższonych osiągach oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery. BluEarth to technologia oparta na połączeniu mieszanki nano BLEND z dodatkiem olejku pomarańczowego, lekkiej  i aerodynamicznej konstrukcji gwarantują doskonałe osiągi, mniejsze zużycie paliwa, komfort akustyczny i zwiększoną wytrzymałość opon.

Ultra Lightweight Concept Tire- z myślą o środowisku naturalnym

Jedna z najnowszych technologii japońskiej marki premium została opracowana z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Technologia Ultra Lightweight Concept Tire polega na ograniczeniu zużycia surowców naturalnych do produkcji opon, co przekłada się również na zmniejszone zużycie paliwa.

Self Seal Concept Tire- kontynuacja jazdy po przebiciu opony

Technologia Self-Seal umożliwia kontynuowania jazdy po przebiciu, dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego uszczelniacza o strukturze żelu.

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow