Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.02.2021, aktualizacja 08.02.2021

Metzeler – niemiecki specjalista od opon motocyklowych zaprezentował na najbliższy sezon czwartą odsłonę kultowej serii Tourance. Opony te tworzone są z myślą o posiadaczach turystycznych motocykli typu enduro, wymagających doskonałego prowadzenia i dobrej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Najnowszy Metzeler Tourance Next 2, jak przystało na udoskonaloną wersję, dostarcza niebywałej przyjemności z jazdy dzięki lepszej skuteczności podczas pokonywania zakrętów, a także większe poczucie bezpieczeństwa za sprawą krótszej drogi hamowania.

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 – nowa jakość dzięki innowacyjnym technologiom

Niemieccy inżynierowie pracujący nad nowym Tourance Next 2 zdecydowali się na wprowadzenie kilku znaczących zmian oraz innowacyjnych rozwiązań, by zagwarantować jeszcze lepsze osiągi, większy poziom bezpieczeństwa i pełną kontrolę w trakcie jazdy, również podczas niesprzyjającej, deszczowej pogody. W tym celu nowa opona została naszpikowana nowoczesnymi technologiami w obrębie rzeźby bieżnika - METZELER DYMATEC oraz MULTI-PITCH, konstrukcji wewnętrznej – INTERACT technology, a także składu mieszanki – METZELER HYPERBASE i CAP&BASE.

Zmodernizowany bieżnik – dla lepszej trakcji i dłuższych przebiegów

Bieżnik w nowej oponie Metzeler Tourance Next 2 nawiązuje wizualnie do serii Tourance z charakterystycznymi rowkami w kształcie greckiej litery π™ (Pi), ale uległy one lekkiej modyfikacji. Najbardziej dostrzegalne zmiany widoczne są w układzie podłużnych rowków na powierzchni tylnej opony. Są one mniej zaokrąglone niż w poprzedniej wersji i są przerywane klockami bieżnika. Ich zadanie polega na efektywnym usuwaniu nadmiaru wody, zapobiegając w ten sposób utracie przyczepności na mokrej nawierzchni. Oferują one także dodatkowe wsparcie i odpowiednią stabilność podczas jazdy w pochylonej pozycji.

Nacięcia ulokowane na bokach opony również wspomagają przy odprowadzaniu cieczy na zewnątrz opony i ponadto odpowiadają za optymalną trakcję w terenie.  Ten precyzyjnie opracowany układ rowków bazuje na założeniach innowacyjnej technologii DYMATEC, mającej na celu zapewnienie pierwszorzędnej trakcji zależnie od kąta pochylenia oraz równomiernego zużycia przez cały okres użytkowania.

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Nowoczesny układ dwóch mieszanek – maksymalna przyczepność na suchym i mokrym asfalcie

Według zamysłu niemieckiego producenta najnowszy Metzeler Tourance Next 2 ma wyróżniać się na tle innych modeli z tego segmentu przede wszystkim ponadprzeciętną przyczepnością w mokrych warunkach. Rezultaty te potwierdza chociażby skrócona aż o 10% droga hamowania względem starszego modelu.

Imponujące właściwości trakcyjne to głównie zasługa układu mieszanek gumowych, precyzyjnie dobranych pod kątem specyfiki przedniej i tylnej opony. Jej skład w przedniej oponie opiera się na wysokiej zawartości krzemionki (85%), ciekłych polimerów i naturalnych żywic. Dzięki tak dobranym komponentom opona jest niezwykle przyczepna do mokrego podłoża oraz pozwala na pewne prowadzenie. Optymalne właściwości tylnej opony gwarantuje układ 2 typów mieszanek. Zgodnie z technologią HYPERBASE około 40-milimetrowy pas w centralnej części bieżnika bazuje na tej samej wysokokrzemionkowej mieszance, która została wykorzystana w przedniej oponie, podczas gdy mieszanka na barkach jest w 100% krzemionkowa. Rozwiązanie to gwarantuje przyczepność boczną oraz podczas przyspieszania w pozycji pochylonej.

Warto wspomnieć, że w zależności od rozmiaru bieżnik tylnej opony może też opierać się na dwuskładnikowej strukturze CAP&BASE, w której pod mieszanką barkową rozciąga się cienka warstwa centralnej mieszanki.  Zapewnia to odpowiednie właściwości termiczne w części środkowej i na bokach.

Doskonała stabilność i pełna kontrola dzięki technologii INTERACT

Jak przystało na niezawodną oponę z segmentu enduro street, nowy Metzeler Tourance Next 2 pozwala czerpać radość z motocyklowych wojaży dzięki doskonałej stabilności i pewności prowadzenia w zmiennych warunkach. Uzyskanie takich efektów to zasługa innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej. Opona montowana na przodzie charakteryzuje się sztywną strukturą na bazie sztucznego jedwabiu, dzięki któremu jest ona niezwykle stabilna, także podczas szybkiej jazdy i z obciążeniem.

Natomiast konstrukcja tylnej opony opiera się na charakterystycznej dla marki  Metzeler technologii INTERACT. Polega ona na zastosowaniu 3-strefowego, stalowego opasania 0° o różnym poziomie naprężenia. Pozwala ona na zwiększenie powierzchni styku, wpływając korzystnie na przyczepność oraz gwarantuje doskonałą precyzję toru jazdy. Technologia ta umożliwia również stosowanie dwóch rodzajów mieszanek, łagodząc strefę przejścia między nimi dzięki odpowiednio dopasowanemu karkasowi.

Metzeler Tourance Next 2- podsumowanie

Po ponad 8 latach w ofercie niemieckiego producenta pojawiła się nowa opona szosowa do dużych motocykli enduro - Metzeler Tourance Next 2, która za sprawą zastosowanych technologii wyróżnia się jeszcze lepszymi osiągami niż poprzednia wersja. Modyfikacja rzeźby bieżnika oraz optymalizacja konstrukcji wewnętrznej to główne zmiany wprowadzone przez konstruktorów, mające na celu wsparcie drogowo-turystycznych predyspozycji opony. Nowa odsłona zapewnia między innymi znakomitą przyczepność, większe bezpieczeństwo, stabilne i precyzyjne prowadzenie oraz dłuższe przebiegi dzięki większej odporności na ścieranie.

Najpopularniejsze modele opon marki Metzeler

Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej kupowanych modeli firmy Metzeler. Ich produkty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem przede wszystkim dzięki doskonałej jakości dostępnej w przystępnej cenie. Każdy model tej marki wyróżnia się pierwszorzędnymi osiągami i gwarantuje stabilną i pewną jazdę.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

[Akcja specjalna] Kup opony Michelin - odbierz zwrot nawet do 280 zł - lato 2023

[Akcja specjalna] Kup opony Michelin - odbierz zwrot nawet do 280 zł - lato 2023

Utworzony przez Voida.pl - dnia 29.03.2023

Doceniasz najwyższą jakość nowych opon Michelin? Kup komplet opon Michelin (letnich lub całorocznych) lub komplet 2+2 opony w tym samym modelu. W zależności od typu opony i średnicy zyskaj nawet do 280 zł. Nagrodę możesz odebrać w postaci przelewu bankowego lub karty podarunkowej do sieci sklepów RTV EURO AGD. Promocja trwa od 15 marca do 30 czerwca 2023r. 

przeczytaj pełen tekst »
Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 07.09.2022

Konieczność wymiany opon na zimowe to temat poruszany każdej jesieni, elektryzuje on miliony polskich i europejskich kierowców. Czy warto zmuszać Polaków do posiadania opon zimowych od listopada do kwietnia? Czy opony całoroczne są na tyle dobre, że będą mogły być uznane za odpowiednie rozwiązanie zarówno na sezon letni jak i zimowy?

przeczytaj pełen tekst »
Opony do samochodów zabytkowych / oldtimerów

Opony do samochodów zabytkowych / oldtimerów

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.06.2022

Zakup opon do samochodów zabytkowych wymaga nieco wysiłku - ale na szczęście cały czas są produkowane opony do oldtimerów. Samochód zabytkowy, sprawia ogromną przyjemność z jazdy, a także wzbudza zainteresowanie wśród przechodniów i innych kierowców.

przeczytaj pełen tekst »
Czy są opony prawe i lewe? Jak prawidłowo zamontować opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe?

Czy są opony prawe i lewe? Jak prawidłowo zamontować opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.05.2022

W samochodach osobowych obecnie stosuje się trzy rodzaje bieżnika. Są to bieżniki - asymetryczne, kierunkowe i symetryczne. Różnią się od siebie znacznie właściwościami oraz mają różne zalety i wady. Czym charakteryzują się różne bieżniki? Jakie mają zalety i wady? Jak prawidłowo montować opony z poszczególnymi bieżnikami?

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl