Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.02.2021, aktualizacja 08.02.2021

Metzeler – niemiecki specjalista od opon motocyklowych zaprezentował na najbliższy sezon czwartą odsłonę kultowej serii Tourance. Opony te tworzone są z myślą o posiadaczach turystycznych motocykli typu enduro, wymagających doskonałego prowadzenia i dobrej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Najnowszy Metzeler Tourance Next 2, jak przystało na udoskonaloną wersję, dostarcza niebywałej przyjemności z jazdy dzięki lepszej skuteczności podczas pokonywania zakrętów, a także większe poczucie bezpieczeństwa za sprawą krótszej drogi hamowania.

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 – nowa jakość dzięki innowacyjnym technologiom

Niemieccy inżynierowie pracujący nad nowym Tourance Next 2 zdecydowali się na wprowadzenie kilku znaczących zmian oraz innowacyjnych rozwiązań, by zagwarantować jeszcze lepsze osiągi, większy poziom bezpieczeństwa i pełną kontrolę w trakcie jazdy, również podczas niesprzyjającej, deszczowej pogody. W tym celu nowa opona została naszpikowana nowoczesnymi technologiami w obrębie rzeźby bieżnika - METZELER DYMATEC oraz MULTI-PITCH, konstrukcji wewnętrznej – INTERACT technology, a także składu mieszanki – METZELER HYPERBASE i CAP&BASE.

Zmodernizowany bieżnik – dla lepszej trakcji i dłuższych przebiegów

Bieżnik w nowej oponie Metzeler Tourance Next 2 nawiązuje wizualnie do serii Tourance z charakterystycznymi rowkami w kształcie greckiej litery π™ (Pi), ale uległy one lekkiej modyfikacji. Najbardziej dostrzegalne zmiany widoczne są w układzie podłużnych rowków na powierzchni tylnej opony. Są one mniej zaokrąglone niż w poprzedniej wersji i są przerywane klockami bieżnika. Ich zadanie polega na efektywnym usuwaniu nadmiaru wody, zapobiegając w ten sposób utracie przyczepności na mokrej nawierzchni. Oferują one także dodatkowe wsparcie i odpowiednią stabilność podczas jazdy w pochylonej pozycji.

Nacięcia ulokowane na bokach opony również wspomagają przy odprowadzaniu cieczy na zewnątrz opony i ponadto odpowiadają za optymalną trakcję w terenie.  Ten precyzyjnie opracowany układ rowków bazuje na założeniach innowacyjnej technologii DYMATEC, mającej na celu zapewnienie pierwszorzędnej trakcji zależnie od kąta pochylenia oraz równomiernego zużycia przez cały okres użytkowania.

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Nowoczesny układ dwóch mieszanek – maksymalna przyczepność na suchym i mokrym asfalcie

Według zamysłu niemieckiego producenta najnowszy Metzeler Tourance Next 2 ma wyróżniać się na tle innych modeli z tego segmentu przede wszystkim ponadprzeciętną przyczepnością w mokrych warunkach. Rezultaty te potwierdza chociażby skrócona aż o 10% droga hamowania względem starszego modelu.

Imponujące właściwości trakcyjne to głównie zasługa układu mieszanek gumowych, precyzyjnie dobranych pod kątem specyfiki przedniej i tylnej opony. Jej skład w przedniej oponie opiera się na wysokiej zawartości krzemionki (85%), ciekłych polimerów i naturalnych żywic. Dzięki tak dobranym komponentom opona jest niezwykle przyczepna do mokrego podłoża oraz pozwala na pewne prowadzenie. Optymalne właściwości tylnej opony gwarantuje układ 2 typów mieszanek. Zgodnie z technologią HYPERBASE około 40-milimetrowy pas w centralnej części bieżnika bazuje na tej samej wysokokrzemionkowej mieszance, która została wykorzystana w przedniej oponie, podczas gdy mieszanka na barkach jest w 100% krzemionkowa. Rozwiązanie to gwarantuje przyczepność boczną oraz podczas przyspieszania w pozycji pochylonej.

Warto wspomnieć, że w zależności od rozmiaru bieżnik tylnej opony może też opierać się na dwuskładnikowej strukturze CAP&BASE, w której pod mieszanką barkową rozciąga się cienka warstwa centralnej mieszanki.  Zapewnia to odpowiednie właściwości termiczne w części środkowej i na bokach.

Doskonała stabilność i pełna kontrola dzięki technologii INTERACT

Jak przystało na niezawodną oponę z segmentu enduro street, nowy Metzeler Tourance Next 2 pozwala czerpać radość z motocyklowych wojaży dzięki doskonałej stabilności i pewności prowadzenia w zmiennych warunkach. Uzyskanie takich efektów to zasługa innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej. Opona montowana na przodzie charakteryzuje się sztywną strukturą na bazie sztucznego jedwabiu, dzięki któremu jest ona niezwykle stabilna, także podczas szybkiej jazdy i z obciążeniem.

Natomiast konstrukcja tylnej opony opiera się na charakterystycznej dla marki  Metzeler technologii INTERACT. Polega ona na zastosowaniu 3-strefowego, stalowego opasania 0° o różnym poziomie naprężenia. Pozwala ona na zwiększenie powierzchni styku, wpływając korzystnie na przyczepność oraz gwarantuje doskonałą precyzję toru jazdy. Technologia ta umożliwia również stosowanie dwóch rodzajów mieszanek, łagodząc strefę przejścia między nimi dzięki odpowiednio dopasowanemu karkasowi.

Metzeler Tourance Next 2- podsumowanie

Po ponad 8 latach w ofercie niemieckiego producenta pojawiła się nowa opona szosowa do dużych motocykli enduro - Metzeler Tourance Next 2, która za sprawą zastosowanych technologii wyróżnia się jeszcze lepszymi osiągami niż poprzednia wersja. Modyfikacja rzeźby bieżnika oraz optymalizacja konstrukcji wewnętrznej to główne zmiany wprowadzone przez konstruktorów, mające na celu wsparcie drogowo-turystycznych predyspozycji opony. Nowa odsłona zapewnia między innymi znakomitą przyczepność, większe bezpieczeństwo, stabilne i precyzyjne prowadzenie oraz dłuższe przebiegi dzięki większej odporności na ścieranie.

Najpopularniejsze modele opon marki Metzeler

Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej kupowanych modeli firmy Metzeler. Ich produkty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem przede wszystkim dzięki doskonałej jakości dostępnej w przystępnej cenie. Każdy model tej marki wyróżnia się pierwszorzędnymi osiągami i gwarantuje stabilną i pewną jazdę.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Opony i felgi typu DEMO - tanie komplety kół

Opony i felgi typu DEMO - tanie komplety kół

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.02.2024

Na samym początku należy sobie zadać dwa podstawowe pytania - czym tak właściwie są opony DEMO i czemu omawiane rozwiązania zyskują na popularności? Co trzeba o nich wiedzieć oraz jakie są ich najmocniejsze strony? Jeśli ktoś szuka dla siebie opon z segmentu premium w rozsądnej cenie, będzie to dla niego jedna z najkorzystniejszych propozycji na rynku.

przeczytaj pełen tekst »
Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Utworzony przez Voida.pl - dnia 04.09.2023

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą, dobrze dobrana opona zimowa może sprawić, że podróż stanie się bezpieczna i komfortowa nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego też dzisiaj pragniemy przedstawić Państwu najnowsze opony na sezon zimowy 2024, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić nie tylko doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie, ale również długą żywotność i wydajność.

przeczytaj pełen tekst »
Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.07.2023

Patrząc na niektóre modele felg, na ich ułożenie ramion, możemy wywnioskować, iż istnieją one w wersji na lewą i stronę auta. Często jednak jest to mylne wrażenie i takich obręczy na rynku jest znikoma ilość. Zdarzają się jednak wyjątki i są producenci felg, którzy posiadają w ofercie koła na lewą i prawą stronę auta.

przeczytaj pełen tekst »
Polecane opony do aut elektrycznych

Polecane opony do aut elektrycznych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.07.2023

Na ulicach coraz częściej widujemy auta elektryczne. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od tradycyjnych aut spalinowych. Są użytkowane na takich samych czarnych oponach jak pozostałe auta. Czy jednak są jakieś różnice? Oto kilka wyróżników charakteryzujących gamę opon specjalnie stworzonych do samochodów bateryjnych.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow