Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.02.2021, aktualizacja 08.02.2021

Metzeler – niemiecki specjalista od opon motocyklowych zaprezentował na najbliższy sezon czwartą odsłonę kultowej serii Tourance. Opony te tworzone są z myślą o posiadaczach turystycznych motocykli typu enduro, wymagających doskonałego prowadzenia i dobrej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Najnowszy Metzeler Tourance Next 2, jak przystało na udoskonaloną wersję, dostarcza niebywałej przyjemności z jazdy dzięki lepszej skuteczności podczas pokonywania zakrętów, a także większe poczucie bezpieczeństwa za sprawą krótszej drogi hamowania.

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 – nowa jakość dzięki innowacyjnym technologiom

Niemieccy inżynierowie pracujący nad nowym Tourance Next 2 zdecydowali się na wprowadzenie kilku znaczących zmian oraz innowacyjnych rozwiązań, by zagwarantować jeszcze lepsze osiągi, większy poziom bezpieczeństwa i pełną kontrolę w trakcie jazdy, również podczas niesprzyjającej, deszczowej pogody. W tym celu nowa opona została naszpikowana nowoczesnymi technologiami w obrębie rzeźby bieżnika - METZELER DYMATEC oraz MULTI-PITCH, konstrukcji wewnętrznej – INTERACT technology, a także składu mieszanki – METZELER HYPERBASE i CAP&BASE.

Zmodernizowany bieżnik – dla lepszej trakcji i dłuższych przebiegów

Bieżnik w nowej oponie Metzeler Tourance Next 2 nawiązuje wizualnie do serii Tourance z charakterystycznymi rowkami w kształcie greckiej litery π™ (Pi), ale uległy one lekkiej modyfikacji. Najbardziej dostrzegalne zmiany widoczne są w układzie podłużnych rowków na powierzchni tylnej opony. Są one mniej zaokrąglone niż w poprzedniej wersji i są przerywane klockami bieżnika. Ich zadanie polega na efektywnym usuwaniu nadmiaru wody, zapobiegając w ten sposób utracie przyczepności na mokrej nawierzchni. Oferują one także dodatkowe wsparcie i odpowiednią stabilność podczas jazdy w pochylonej pozycji.

Nacięcia ulokowane na bokach opony również wspomagają przy odprowadzaniu cieczy na zewnątrz opony i ponadto odpowiadają za optymalną trakcję w terenie.  Ten precyzyjnie opracowany układ rowków bazuje na założeniach innowacyjnej technologii DYMATEC, mającej na celu zapewnienie pierwszorzędnej trakcji zależnie od kąta pochylenia oraz równomiernego zużycia przez cały okres użytkowania.

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Nowoczesny układ dwóch mieszanek – maksymalna przyczepność na suchym i mokrym asfalcie

Według zamysłu niemieckiego producenta najnowszy Metzeler Tourance Next 2 ma wyróżniać się na tle innych modeli z tego segmentu przede wszystkim ponadprzeciętną przyczepnością w mokrych warunkach. Rezultaty te potwierdza chociażby skrócona aż o 10% droga hamowania względem starszego modelu.

Imponujące właściwości trakcyjne to głównie zasługa układu mieszanek gumowych, precyzyjnie dobranych pod kątem specyfiki przedniej i tylnej opony. Jej skład w przedniej oponie opiera się na wysokiej zawartości krzemionki (85%), ciekłych polimerów i naturalnych żywic. Dzięki tak dobranym komponentom opona jest niezwykle przyczepna do mokrego podłoża oraz pozwala na pewne prowadzenie. Optymalne właściwości tylnej opony gwarantuje układ 2 typów mieszanek. Zgodnie z technologią HYPERBASE około 40-milimetrowy pas w centralnej części bieżnika bazuje na tej samej wysokokrzemionkowej mieszance, która została wykorzystana w przedniej oponie, podczas gdy mieszanka na barkach jest w 100% krzemionkowa. Rozwiązanie to gwarantuje przyczepność boczną oraz podczas przyspieszania w pozycji pochylonej.

Warto wspomnieć, że w zależności od rozmiaru bieżnik tylnej opony może też opierać się na dwuskładnikowej strukturze CAP&BASE, w której pod mieszanką barkową rozciąga się cienka warstwa centralnej mieszanki.  Zapewnia to odpowiednie właściwości termiczne w części środkowej i na bokach.

Doskonała stabilność i pełna kontrola dzięki technologii INTERACT

Jak przystało na niezawodną oponę z segmentu enduro street, nowy Metzeler Tourance Next 2 pozwala czerpać radość z motocyklowych wojaży dzięki doskonałej stabilności i pewności prowadzenia w zmiennych warunkach. Uzyskanie takich efektów to zasługa innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej. Opona montowana na przodzie charakteryzuje się sztywną strukturą na bazie sztucznego jedwabiu, dzięki któremu jest ona niezwykle stabilna, także podczas szybkiej jazdy i z obciążeniem.

Natomiast konstrukcja tylnej opony opiera się na charakterystycznej dla marki  Metzeler technologii INTERACT. Polega ona na zastosowaniu 3-strefowego, stalowego opasania 0° o różnym poziomie naprężenia. Pozwala ona na zwiększenie powierzchni styku, wpływając korzystnie na przyczepność oraz gwarantuje doskonałą precyzję toru jazdy. Technologia ta umożliwia również stosowanie dwóch rodzajów mieszanek, łagodząc strefę przejścia między nimi dzięki odpowiednio dopasowanemu karkasowi.

Metzeler Tourance Next 2- podsumowanie

Po ponad 8 latach w ofercie niemieckiego producenta pojawiła się nowa opona szosowa do dużych motocykli enduro - Metzeler Tourance Next 2, która za sprawą zastosowanych technologii wyróżnia się jeszcze lepszymi osiągami niż poprzednia wersja. Modyfikacja rzeźby bieżnika oraz optymalizacja konstrukcji wewnętrznej to główne zmiany wprowadzone przez konstruktorów, mające na celu wsparcie drogowo-turystycznych predyspozycji opony. Nowa odsłona zapewnia między innymi znakomitą przyczepność, większe bezpieczeństwo, stabilne i precyzyjne prowadzenie oraz dłuższe przebiegi dzięki większej odporności na ścieranie.

Najpopularniejsze modele opon marki Metzeler

Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej kupowanych modeli firmy Metzeler. Ich produkty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem przede wszystkim dzięki doskonałej jakości dostępnej w przystępnej cenie. Każdy model tej marki wyróżnia się pierwszorzędnymi osiągami i gwarantuje stabilną i pewną jazdę.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Ranking opon prowadzących do samochodów ciężarowych

Ranking opon prowadzących do samochodów ciężarowych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 28.04.2022

Ze wszystkich rodzajów opon, dla bezpieczeństwa najważniejsze są opony prowadzące. To one zapewniają przyczepność podczas manewrów, a także znacznie wpływają na drogę hamowania. Czym są opony prowadzące? Jakie są najpopularniejsze modele? Jakie opony prowadzące wybrać?

przeczytaj pełen tekst »
[Promocja] Kup opony Falken - zdobądź bon na paliwo - 2022

[Promocja] Kup opony Falken - zdobądź bon na paliwo - 2022

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.04.2022

Kup komplet opon letnich Falken 16" lub większych. Zachowaj paragon, wypełnij formularz i otrzymaj bon na paliwo o wartości: za opony 16 cali = 60 PLN, za opony 17 cali i większe = 80 PLN. Promocja trwa od 15 marca do 31 maja 2022. To już kolejna akcja producenta Falken, wszystkie poprzednie edycje cieszyły się duży zainteresowaniem.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon ciężarowych na oś napędową

Ranking opon ciężarowych na oś napędową

Utworzony przez Voida.pl - dnia 14.04.2022

Opony ciężarowe, są znacznie wytrzymalsze, większe i posiadają ogromne indeksy nośności. W przeciwieństwie do samochodów osobowych, wyróżniamy tu specjalistyczne opony przeznaczone jedynie na oś napędową. Ich zastosowanie na innej osi, może powodować nieprawidłowe zużywanie i znaczne pogorszenie właściwości jezdnych ciężarówki.

przeczytaj pełen tekst »
Michelin - kultowe opony i najważniejsze wyróżnienie dla restauracji

Michelin - kultowe opony i najważniejsze wyróżnienie dla restauracji

Utworzony przez Voida.pl - dnia 04.04.2022

Słynne gwiazdki Michelinnajważniejszym wyróżnieniem dla restauracji. Ogłoszenie przyznania gwiazdki jest najlepszą nagrodą dla szefów kuchni. Jaki związek z prestiżowym wyróżnieniem ma producent słynnych opon? Słynny przewodnik wydany w 1900 roku przez braci Andre i Eduarda Michelin miał zachęcić kierowców do podróżowania, a tym samym częstszego zakupu opon.

przeczytaj pełen tekst »
Goodride Z-107 - idealne budżetowe opony?

Goodride Z-107 - idealne budżetowe opony?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 31.03.2022

Goodride Z-107, ostatnimi czasy zdobywa coraz większą popularność. Ta opona od chińskiego producenta, cieszy się rewelacyjnymi opiniami szczególnie w kwestiach stosunku jakości do ceny. W tym artykule przedstawimy wam kilka informacji i ciekawostek na temat produkowanej przez niego opony.

przeczytaj pełen tekst »

Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!

Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy. Wspieramy Ukrainę. Wasze wsparcie pomaga ofiarom wojny! Dziękujemy za hojność i zaufanie!

Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga

https://www.siepomaga.pl/ukraina

Już ponad 40 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

Szybkie płatności Paynow

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl