Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.02.2021, aktualizacja 08.02.2021

Metzeler – niemiecki specjalista od opon motocyklowych zaprezentował na najbliższy sezon czwartą odsłonę kultowej serii Tourance. Opony te tworzone są z myślą o posiadaczach turystycznych motocykli typu enduro, wymagających doskonałego prowadzenia i dobrej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Najnowszy Metzeler Tourance Next 2, jak przystało na udoskonaloną wersję, dostarcza niebywałej przyjemności z jazdy dzięki lepszej skuteczności podczas pokonywania zakrętów, a także większe poczucie bezpieczeństwa za sprawą krótszej drogi hamowania.

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 - nowa opona enduro

Metzeler Tourance Next 2 – nowa jakość dzięki innowacyjnym technologiom

Niemieccy inżynierowie pracujący nad nowym Tourance Next 2 zdecydowali się na wprowadzenie kilku znaczących zmian oraz innowacyjnych rozwiązań, by zagwarantować jeszcze lepsze osiągi, większy poziom bezpieczeństwa i pełną kontrolę w trakcie jazdy, również podczas niesprzyjającej, deszczowej pogody. W tym celu nowa opona została naszpikowana nowoczesnymi technologiami w obrębie rzeźby bieżnika - METZELER DYMATEC oraz MULTI-PITCH, konstrukcji wewnętrznej – INTERACT technology, a także składu mieszanki – METZELER HYPERBASE i CAP&BASE.

Zmodernizowany bieżnik – dla lepszej trakcji i dłuższych przebiegów

Bieżnik w nowej oponie Metzeler Tourance Next 2 nawiązuje wizualnie do serii Tourance z charakterystycznymi rowkami w kształcie greckiej litery π™ (Pi), ale uległy one lekkiej modyfikacji. Najbardziej dostrzegalne zmiany widoczne są w układzie podłużnych rowków na powierzchni tylnej opony. Są one mniej zaokrąglone niż w poprzedniej wersji i są przerywane klockami bieżnika. Ich zadanie polega na efektywnym usuwaniu nadmiaru wody, zapobiegając w ten sposób utracie przyczepności na mokrej nawierzchni. Oferują one także dodatkowe wsparcie i odpowiednią stabilność podczas jazdy w pochylonej pozycji.

Nacięcia ulokowane na bokach opony również wspomagają przy odprowadzaniu cieczy na zewnątrz opony i ponadto odpowiadają za optymalną trakcję w terenie.  Ten precyzyjnie opracowany układ rowków bazuje na założeniach innowacyjnej technologii DYMATEC, mającej na celu zapewnienie pierwszorzędnej trakcji zależnie od kąta pochylenia oraz równomiernego zużycia przez cały okres użytkowania.

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Technologia Hyperbase - Metzeler Tourance Next 2

Nowoczesny układ dwóch mieszanek – maksymalna przyczepność na suchym i mokrym asfalcie

Według zamysłu niemieckiego producenta najnowszy Metzeler Tourance Next 2 ma wyróżniać się na tle innych modeli z tego segmentu przede wszystkim ponadprzeciętną przyczepnością w mokrych warunkach. Rezultaty te potwierdza chociażby skrócona aż o 10% droga hamowania względem starszego modelu.

Imponujące właściwości trakcyjne to głównie zasługa układu mieszanek gumowych, precyzyjnie dobranych pod kątem specyfiki przedniej i tylnej opony. Jej skład w przedniej oponie opiera się na wysokiej zawartości krzemionki (85%), ciekłych polimerów i naturalnych żywic. Dzięki tak dobranym komponentom opona jest niezwykle przyczepna do mokrego podłoża oraz pozwala na pewne prowadzenie. Optymalne właściwości tylnej opony gwarantuje układ 2 typów mieszanek. Zgodnie z technologią HYPERBASE około 40-milimetrowy pas w centralnej części bieżnika bazuje na tej samej wysokokrzemionkowej mieszance, która została wykorzystana w przedniej oponie, podczas gdy mieszanka na barkach jest w 100% krzemionkowa. Rozwiązanie to gwarantuje przyczepność boczną oraz podczas przyspieszania w pozycji pochylonej.

Warto wspomnieć, że w zależności od rozmiaru bieżnik tylnej opony może też opierać się na dwuskładnikowej strukturze CAP&BASE, w której pod mieszanką barkową rozciąga się cienka warstwa centralnej mieszanki.  Zapewnia to odpowiednie właściwości termiczne w części środkowej i na bokach.

Doskonała stabilność i pełna kontrola dzięki technologii INTERACT

Jak przystało na niezawodną oponę z segmentu enduro street, nowy Metzeler Tourance Next 2 pozwala czerpać radość z motocyklowych wojaży dzięki doskonałej stabilności i pewności prowadzenia w zmiennych warunkach. Uzyskanie takich efektów to zasługa innowacyjnej konstrukcji wewnętrznej. Opona montowana na przodzie charakteryzuje się sztywną strukturą na bazie sztucznego jedwabiu, dzięki któremu jest ona niezwykle stabilna, także podczas szybkiej jazdy i z obciążeniem.

Natomiast konstrukcja tylnej opony opiera się na charakterystycznej dla marki  Metzeler technologii INTERACT. Polega ona na zastosowaniu 3-strefowego, stalowego opasania 0° o różnym poziomie naprężenia. Pozwala ona na zwiększenie powierzchni styku, wpływając korzystnie na przyczepność oraz gwarantuje doskonałą precyzję toru jazdy. Technologia ta umożliwia również stosowanie dwóch rodzajów mieszanek, łagodząc strefę przejścia między nimi dzięki odpowiednio dopasowanemu karkasowi.

Metzeler Tourance Next 2- podsumowanie

Po ponad 8 latach w ofercie niemieckiego producenta pojawiła się nowa opona szosowa do dużych motocykli enduro - Metzeler Tourance Next 2, która za sprawą zastosowanych technologii wyróżnia się jeszcze lepszymi osiągami niż poprzednia wersja. Modyfikacja rzeźby bieżnika oraz optymalizacja konstrukcji wewnętrznej to główne zmiany wprowadzone przez konstruktorów, mające na celu wsparcie drogowo-turystycznych predyspozycji opony. Nowa odsłona zapewnia między innymi znakomitą przyczepność, większe bezpieczeństwo, stabilne i precyzyjne prowadzenie oraz dłuższe przebiegi dzięki większej odporności na ścieranie.

Najpopularniejsze modele opon marki Metzeler

Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej kupowanych modeli firmy Metzeler. Ich produkty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem przede wszystkim dzięki doskonałej jakości dostępnej w przystępnej cenie. Każdy model tej marki wyróżnia się pierwszorzędnymi osiągami i gwarantuje stabilną i pewną jazdę.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Ranking opon terenowych typu MT - mud terrain

Ranking opon terenowych typu MT - mud terrain

Utworzony przez Voida.pl - dnia 10.06.2021

Dobór opon do auta terenowego w głównej mierze zależny jest od obszaru ich użytkowania i indywidualnych potrzeb kierowcy. Dla prawdziwych pasjonatów jazdy w ciężkim terenie najlepszym wyborem będą opony typu mud terrain (MT) – stworzone do wyczynowych wypraw po bezdrożach. Dla osób poszukujących właśnie takiego ogumienia stworzyliśmy specjalny ranking opon terenowych typu MT. Sprawdźmy zatem, które opony mud terrain znalazły się w tym zestawieniu.

przeczytaj pełen tekst »
Pirelli Cyber Tyre 5G – inteligentne cyber opony po raz pierwszy na seryjnym wyposażeniu w McLarenie Artura

Pirelli Cyber Tyre 5G – inteligentne cyber opony po raz pierwszy na seryjnym wyposażeniu w McLarenie Artura

Utworzony przez Voida.pl - dnia 04.06.2021

Dzięki technologii Pirelli Cyber Tyre opony są w stanie dosłownie komunikować się z autem za pomocą specjalnych czujników umieszczonych wewnątrz każdej opony. Po raz pierwszy system ten został wykorzystany na seryjnym wyposażeniu w hybrydowym superaucie McLarenie Artura, który zgodnie z filozofią marki zachwyca charakterystycznym designem, imponującymi osiągami oraz rewolucyjnymi innowacjami.

przeczytaj pełen tekst »
Nokian Seasonproof C – dostawcza opona całoroczna dla profesjonalistów

Nokian Seasonproof C – dostawcza opona całoroczna dla profesjonalistów

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.05.2021

Dostrzegając coraz większe zainteresowanie oponami do całorocznej jazdy fiński producent poszerza swoją ofertę opon wielosezonowych z serii Seasonproof o wersję dedykowaną specjalnie do samochodów dostawczych - Nokian Seasonproof C. Jest to opona o uniwersalnych właściwościach, która sprawdzi się doskonale zarówno podczas srogich zim, jak i w upalne lato. Kierowcy zawodowi docenią ponadto doskonałe parametry w zmiennych warunkach pogodowych.

przeczytaj pełen tekst »
Dlaczego warto kupić opony Toyo?

Dlaczego warto kupić opony Toyo?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

Firma pochodząca z Japonii, której początek sięga 1945r. zyskała renomę dzięki sportom motorowym. Każdy wielbiciel drift-u zna tę nazwę. W ostatnich latach firmie Toyo udało się zdobyć zaufanie również kierowców zwykłych aut - czerpiąc pełnymi garściami ze sportowego doświadczenia. Technologie wykorzystywane w oponach Toyo są coraz bardziej zaawansowane i dopasowane do kierowców europejskich.

przeczytaj pełen tekst »
Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

1 maja 2021 weszła w życie długo wyczekiwana przez kierowców oraz całą branżę oponiarską zmiana dotycząca etykietowania opon. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami wszystkie nowe opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej otrzymają nowy wzór etykiet, który ma dostarczać więcej informacji o parametrach danej opony. Modyfikacje dotyczą również opon zimowych, których parametry na dotychczasowych etykietach nie były uwzględniane. Dowiedzmy się zatem, co się zmieni na nowych etykietach.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

Utworzony przez Voida.pl - dnia 01.05.2021

Czy opony o charakterystyce sportowej potrafią jednocześnie zapewnić komfort jazdy? I tak i nie... nie da się oszukać praw fizyki. Jeśli opona ma się "lepić" do asfaltu, to będzie się też szybciej zużywać. Niska emisja hałasu również nie jest priorytetem w przypadku projektowania takich opon. Przedstawiamy kilka modeli opon, które często są wybierane z uwagi właśnie na podwyższone właściwości jezdne, doskonałe trzymanie w zakrętach - kosztem innych parametrów jezdnych.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl