MICHELIN CROSSCLIMATE 2 – ulepszona opona całoroczna do bezpiecznej jazdy przez cały rok

Utworzony przez Voida.pl - dnia 28.09.2021, aktualizacja 24.10.2021

Odpowiadając na stale rosnące zainteresowanie w segmencie opon całorocznych, francuski koncern prezentuje najnowszy model do całorocznej jazdy - MICHELIN CROSSCLIMATE 2. Jest to zmodernizowana wersja cieszącego się dużą popularnością modelu CROSSCLIMATE+, który zasłynął mianem opony letniej z homologacją zimową. Francuscy inżynierowie postarali się, aby najnowsza odsłona zapewniała nie tylko jeszcze lepsze osiągi przez cały rok i wyższy poziom bezpieczeństwa, ale także imponującą trwałość oraz mniejsze zużycie.

Pierwszorzędne osiągi o każdej porze roku tylko z MICHELIN CROSSCLIMATE 2

Tym, co wyróżnia najnowsze działo francuskiego giganta, są imponujące osiągi niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Czy deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury – nowy MICHELIN CROSSCLIMATE 2 świetnie radzi sobie w każdej sytuacji na drodze dzięki doskonałym właściwościom adaptacyjnym. Efekt ten nowość od Michelin zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowej mieszance termoadaptacyjnej, która z łatwością dostosowuje się do zmian temperatur podłoża. W ten sposób opona ta jest w stanie zapewnić odpowiednie osiągi zarówno latem, jak i zimą.

O jej zimowych predyspozycjach świadczy natomiast symbol 3PMSF, który umieszczany jest wyłącznie na oponach zimowych i wielosezonowych spełniających surowe normy ogumienia dostosowanego do poruszania się w typowo zimowych warunkach. Dlatego jeżdżąc na oponach MICHELIN CROSSCLIMATE 2 podczas mroźnej i śnieżnej aury możemy być spokojni o jej niezawodne osiągi i przyczepność na śniegu, co potwierdzają również wyniki testów przeprowadzonych przez TÜV SÜD.

Natomiast doskonałe właściwości jezdne podczas letnich miesięcy roku to zasługa przede wszystkim kierunkowej rzeźby bieżnika, która równie dobrze sprawdziła się w poprzednim modelu. O perfekcyjną trakcję podczas deszczowej pogody dbają ułożone w jodełkę rowki, które niwelują ryzyko poślizgu na mokrej nawierzchni poprzez precyzyjne usuwanie nadmiaru wody i błota pośniegowego spod kół opony. Jeśli chodzi o zachowanie opony na suchym podłożu, to dzięki fazowaniu V-Ramp jej kontakt z nawierzchnią jest jeszcze lepszy a droga hamowania jeszcze krótsza.

Nowa opona całoroczna MICHELIN CROSSCLIMATE 2

Nowa opona całoroczna MICHELIN CROSSCLIMATE 2

MICHELIN CROSSCLIMATE 2 - maksymalne bezpieczeństwo dzięki technologiom

Projektując nowe opony całoroczne MICHELIN CROSSCLIMATE 2 francuscy inżynierowie skoncentrowali się na dopracowaniu tych obszarów, które mają fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych osiągów gwarantujących bezpieczną jazdę przez 12 miesięcy w roku nowy model CROSSCLIMATE 2 został naszpikowany zaawansowanymi technologiami. Sprawdzają się one znakomicie podczas użytkowania w zmiennych warunkach pogodowych, o czym świadczą pierwszorzędne wyniki hamowania na mokrej i ośnieżonej nawierzchni, również przy granicznej wysokości bieżnika. Dużą rolę w tym odgrywa technologia P-edge, która opiera się na specjalnych wcięciach klocków bieżnika zapewniających lepszą przyczepność na pokrytej śniegiem drodze. Natomiast technologia MaxTouch Construction dba o zwiększenie obszaru styku opony z nawierzchnią, optymalizując działanie sił podczas wykonywania manewrów takich jak hamowanie czy przyspieszanie. W efekcie opona jest dużo trwalsza, bardziej przyczepna i wolniej się zużywa.

Michelin CrossClimate 2

Opony Michelin Michelin CrossClimate 2

Nowość 2021. Najnowsza całoroczna opona osobowa francuskiej marki premium to gwarancja komfortowej i bezpiecznej jazdy w każdych warunkach atmosferycznych oraz równomiernego zużycia. Nowatorski wzór bieżnika pozwala czerpać przyjemność z jazdy bez względu na panujące warunki atmosferyczne. 

Najczęściej sprzedawane
Michelin CrossClimate 2

Polecane rozmiary
Michelin CrossClimate 2

Całoroczne opony premium MICHELIN CROSSCLIMATE 2 – trwalsze i bardziej oszczędne

Mimo iż opony Michelin plasują się w klasie premium, to według zapewnień producenta nowy CROSSCLIMATE 2 pozwala na oszczędności finansowe bez konieczności sezonowej wymiany opon oraz dzięki mniejszemu zużyciu energetycznemu. Mniejsze wydatki na paliwo to zasługa niższych o 10% od poprzedniego modelu oporów toczenia, które udało się uzyskać za sprawą boków Cool Running. Wraz z lamelami LEV wpływają one także na obniżenie zużycia energii, gdyż MICHELIN CROSSCLIMATE 2 dedykowany jest również dla aut elektrycznych.

MICHELIN CROSSCLIMATE 2 – Podsumowanie

Najnowsza propozycja od francuskiego producenta z pewnością przekona tych kierowców, którzy rozważali zakup opon całorocznych, ale mieli wątpliwości co do ich zimowych właściwości. W nowym wydaniu  MICHELIN CROSSCLIMATE 2 może pochwalić się oznaczeniem 3PMSF, który  przyznawany jest wyłącznie po spełnieniu surowych wymagań i norm dla jazdy w typowo zimowych warunkach. Ponadto odpowiednie zachowanie na śniegu i mrozie gwarantują specjalne technologie, które mają ogromne znaczenie pod kątem wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Nowa opona wielosezonowa firmy Michelin przekonuje także fantastycznymi właściwościami jezdnymi podczas letnich miesięcy, o czym świadczy między innymi zaskakująco krótka droga hamowania na suchej i mokrej nawierzchni czy wysoka odporność na aquaplaning. Dodatkowo aspekty ekonomiczne – większa efektywność paliwowa dzięki niskim oporom toczenia i jeden komplet opon na cały rok mogą przesądzić o wyborze właśnie tego modelu na kolejnych kilka sezonów. MICHELIN CROSSCLIMATE 2 to niewątpliwie doskonała opona całoroczna, która nie ma słabych stron.

Odpowiadając na potrzeby kierowców, nowy model będzie dostępny aż w 107 rozmiarach dla obręczy od 15 do 20 cali.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 07.09.2022

Konieczność wymiany opon na zimowe to temat poruszany każdej jesieni, elektryzuje on miliony polskich i europejskich kierowców. Czy warto zmuszać Polaków do posiadania opon zimowych od listopada do kwietnia? Czy opony całoroczne są na tyle dobre, że będą mogły być uznane za odpowiednie rozwiązanie zarówno na sezon letni jak i zimowy?

przeczytaj pełen tekst »
Opony do samochodów zabytkowych / oldtimerów

Opony do samochodów zabytkowych / oldtimerów

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.06.2022

Zakup opon do samochodów zabytkowych wymaga nieco wysiłku - ale na szczęście cały czas są produkowane opony do oldtimerów. Samochód zabytkowy, sprawia ogromną przyjemność z jazdy, a także wzbudza zainteresowanie wśród przechodniów i innych kierowców.

przeczytaj pełen tekst »
Czy są opony prawe i lewe? Jak prawidłowo zamontować opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe?

Czy są opony prawe i lewe? Jak prawidłowo zamontować opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.05.2022

W samochodach osobowych obecnie stosuje się trzy rodzaje bieżnika. Są to bieżniki - asymetryczne, kierunkowe i symetryczne. Różnią się od siebie znacznie właściwościami oraz mają różne zalety i wady. Czym charakteryzują się różne bieżniki? Jakie mają zalety i wady? Jak prawidłowo montować opony z poszczególnymi bieżnikami?

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon prowadzących do samochodów ciężarowych

Ranking opon prowadzących do samochodów ciężarowych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 28.04.2022

Ze wszystkich rodzajów opon, dla bezpieczeństwa najważniejsze są opony prowadzące. To one zapewniają przyczepność podczas manewrów, a także znacznie wpływają na drogę hamowania. Czym są opony prowadzące? Jakie są najpopularniejsze modele? Jakie opony prowadzące wybrać?

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl