Ranking opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.06.2020, aktualizacja 17.06.2020

Posiadacze sportowych SUV-ów z klasy wyższej decydują się na tego typu auta, gdyż oczekują często od nich czegoś więcej – lepszych osiągów, lepszego komfortu, wyższego poziomu bezpieczeństwa. Tego samego wymagają także od ogumienia dedykowanego do takich modeli aut. Poszukując idealnych opon letnich do sportowych samochodów o wysokich osiągach, jak na przykład BMW X5 czy BMW X6, które w zależności od wersji jeżdżą na oponach w rozmiarze 275/40 R20 (przednia oś) i 315/35 R20 (tylna oś) powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Samochody klasy SUV, czy nieco mniej popularny SAV (Sports Activity Vehicle) różnią się znacząco wyglądem, konstrukcją i gabarytami od klasycznych aut osobowych. Są często większe, cięższe i wyższe, dlatego też należy dobrać do nich odpowiednie ogumienie, które będzie w stanie zagwarantować adekwatny poziom jazdy oraz w pełni wykorzystać możliwości auta z wyższej półki i o dużej mocy silnika. Niezawodne opony na sezon letni do sportowych modeli BMW X5 i BMW X6 powinny przede wszystkim posiadać wzmocnioną konstrukcję oraz wyższy indeks nośności. Dzięki temu będą bardziej wytrzymałe nawet przy wysokich prędkościach, a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, np. podczas najechania autem o większej masie na krawężnik.

Opony letnie dedykowane do aut sportowo-użytkowych

Opony dedykowane do samochodów sportowo-użytkowych wysokich osiągów zazwyczaj mają duże rozmiary o średnicach obręczy od 17 cali wzwyż i posiadają szersze czoło bieżnika. Bardzo istotne jest, by takie opony zapewniały odpowiedni poziom przyczepności i stabilności, szczególnie na zakrętach, a także powinny być odporne na obciążenia związane z jazdą przy wyższych prędkościach – przyspieszanie, gwałtowne hamowanie czy agresywniejsze manewry.

Wyżej wymienione cechy można znaleźć wśród opon dedykowanych do aut klasy SUV z segmentu premium, których oferta na rynku oponiarskim jest z roku na rok coraz obszerniejsza. Jednakże opłaca się również zwrócić uwagę na ogumienie ze średniej i niższej półki, gdyż może ono stanowić ciekawą i tańszą alternatywę dla drogich, markowych opon.

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze opony letnie do BMW X5 i X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20, które znalazły się wśród najczęściej kupowanych do tego typu aut przez klientów naszego sklepu. W zestawieniu tym znalazły się zarówno modele topowych producentów, jak i mniej drogie propozycje klasy średniej i budżetowej. W zależności od osobistych preferencji i zasobności portfela każdy znajdzie dla siebie najodpowiedniejszą ofertę 20-calowych opon na sezon letni.

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 275/40 R20 do BMW X5 i X6

Pirelli P-Zero L.S.

Opona letnia Pirelli P-Zero L.S. w rozmiarze 275/40 R20 to ekskluzywna odsłona kultowego modelu P-Zero od włoskiego producenta, która przeznaczona jest do samochodów luksusowych. Opona ta imponuje przede wszystkim pierwszorzędnymi osiągami i doskonałym komfortem jazdy, co przekłada się na sympatię wielu kierowców i wysoką pozycję w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6.

Pirelli stworzył tą odsłonę popularnego bieżnika wraz z najlepszymi producentami samochodów i wyposażył ją w sportowe know-how. Decydująca różnica w przypadku Pirelli P-Zero L.S. polega na nieznacznie zmienionej konstrukcji profilu, aby spełnić wymagania luksusowych aut, zwłaszcza dużych sedanów czy SUV-ów. Standardowo bieżnik posiada wzór asymetryczny, który w połączeniu ze specjalnie dobraną mieszanką gumową gwarantuje optymalne wartości oporów toczenia, lepszą przyczepność w mokrych warunkach i dłuższą żywotność opony. Aby zapewnić doskonałe osiągi na mokrych drogach, Pirelli P-Zero L.S. został wyposażony w trzy szerokie rowki wzdłużne. Umożliwiają one szybkie i wydajne usuwanie nadmiaru wody spod powierzchni styku opony, zapewniając optymalne bezpieczeństwo podczas wystąpienia zjawiska akwaplanacji.

Ten luksusowy model zajął w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 miejsce 1. Opona ta łączy nowe technologie z tradycyjną, włoską przyjemnością z jazdy i jest dostępna za nie bagatela ok. 770zł - 853zł,ale prestiż i jakość na miarę klasy premium ma swoją cenę.

Pirelli P-Zero L.S.

Opony Pirelli Pirelli P-Zero L.S.

Letnia opona klasy premium kultowej włoskiej marki przeznaczona do luksusowych samochodów osobowych oraz z napędem 4x4. Pirelli P-Zero L.S. spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Zastosowano ulepszoną mieszankę o wysokiej zawartości krzemionki, która wpływa na zwiększenie przyczepności, redukcję poziomu hałasu oraz niższe opory toczenia.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli P-Zero L.S.

Polecane rozmiary
Pirelli P-Zero L.S.

Hifly Vigorous HP801

Jedną z tańszych propozycji na sezon letni jest opona Hifly Vigorous HP801 w rozmiarze 275/40 R20, pochodząca z fabryki jednego z największych chińskich koncernów oponiarskich. Marka ta zyskała spore grono zadowolonych użytkowników nie tylko dzięki niewygórowanej cenie, ok. 287zł - 309zł, ale także dzięki bardzo dobrym parametrom motorycznym na wysokim poziomie.

Model Vigorous HP801 posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami odpowiadającymi za odmienne właściwości. Zadaniem zewnętrznej strefy jest zapewnić jak najlepsze własności trakcyjne, przyczepność i stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Natomiast strefa wewnętrzna z bardziej rozbudowanym układem rowków i poprzecznych nacięć pełni funkcję prewencyjną przeciw zjawisku aquaplaningu. Opona skutecznie odprowadza wodę i znacznie poprawia odporność na poślizg, zapewniając wyjątkowe prowadzenie na mokrej nawierzchni.

Do zalet Hifly Vigorous HP801 można zaliczyć także niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców sprawiły, że opona ta uplasowała się w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 na miejscu 4.

Hifly Vigorous HP801

Opony Hifly Hifly Vigorous HP801

Jedna z tańszych propozycji na sezon letni do aut typu SUV. Posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami aby zapewnić wysokie parametry jezdne. Do zalet można zaliczyć niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców.

Najczęściej sprzedawane
Hifly Vigorous HP801

Polecane rozmiary
Hifly Vigorous HP801

Toyo Proxes T1 Sport SUV

Na pozycji 8 naszego rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 znalazła się opona letnia Toyo Proxes T1 Sport SUV. Oznacza to, że była ona jedną z najczęściej wybieranych opon przez klientów naszego sklepu do aut segmentu SUV, będących połączeniem cech auta osobowego i terenowego.

Model ten pochodzi z fabryki japońskiego producenta zaliczającego się do klasy średniej. Bieżnik posiada wzór asymetryczny, który pełni dualną funkcję. Jego zewnętrzna część odpowiada za zwiększoną przyczepność do podłoża także na zakrętach i przy większych prędkościach, co udało się osiągnąć dzięki zoptymalizowaniu powierzchni styku opony z nawierzchnią, a to za sprawą szerokich żeber oraz spłyconych i węższych kanalików. Natomiast strefa wewnętrzna opony pełni rolę ochrony przed niekontrolowanym poślizgiem spowodowanym zbyt wolnym usuwaniem wody spod kół. Dzięki temu opona letnia Toyo Proxes T1 Sport SUV w rozmiarze 275/40 R20 zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy, który jest kluczowym aspektem podczas wyboru opon na porę letnią.

Dodatkowo warto wspomnieć, że dzięki wzmocnionej konstrukcji i odpowiednio dobranym składnikom mieszanki model marki Toyo wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Fakt ten może być decydującym podczas rozważania kupna tych opon, gdyż cena jest dość wysoka - mieści się w granicach 588zł.

Toyo Proxes T1 Sport SUV

Opony Toyo Toyo Proxes T1 Sport SUV

Model ten pochodzi z fabryki japońskiego producenta zaliczającego się do klasy średniej. Bieżnik posiada wzór asymetryczny, który pełni dualną funkcję. Jego zewnętrzna część odpowiada za zwiększoną przyczepność do podłoża. Strefa wewnętrzna opony pełni rolę ochrony przed niekontrolowanym poślizgiem spowodowanym zbyt wolnym usuwaniem wody spod kół.

Najczęściej sprzedawane
Toyo Proxes T1 Sport SUV

Polecane rozmiary
Toyo Proxes T1 Sport SUV

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 315/35 R20 do BMW X5 i X6

WindForce Catchpower

Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu cieszy się opona WindForce Catchpower w rozmiarze 315/35 R20. Jest ona często wybieraną pozycją na sezon letni do coraz popularniejszych SUV-ów oraz aut 4x4. Ta azjatycka marka zaliczana jest do klasy budżetowej, która słynie z  parametrów jezdnych na przyzwoitym poziomie w przystępnej cenie – od 339zł - 455zł.

Model Catchpower posiada cztery szerokie rowki obwodowe i rowki boczne z drobnymi lamelkami, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wody i dzięki temu wpływają współmiernie na przyczepność na mokrej nawierzchni. Na odczuwalny wysoki komfort jazdy wpływają także odpowiednio rozmieszczone zewnętrzne klocki bieżnika, które zwiększają stabilność jazdy podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Opona WindForce Catchpower została wyposażona w  ochraniacz felgi pełniący funkcję ochronną przed uszkodzeniami, które mogą powstać np. w wyniku najechania na krawężnik. Rozwiązanie to korzystnie wpływa na żywotność opony, która jest bardziej odporna na obrażenia mechaniczne.

Cechy wyróżniające WindForce Catchpower to przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do jakości, optymalny poziom bezpieczeństwa, komfortowa i cicha jazda oraz pewność prowadzenia niezależnie od warunków pogodowych. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 model ten uplasował się na miejscu 2.

WindForce Catchpower

Opony WindForce Windforce Catchpower

Opona letnia UHP zapewniająca stabilną jazdę w zmiennych warunkach pogodowych oraz niskie zużycie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Wysokie parametry pozwalają się bezpieczną i precyzyjną jazdą bez względu na warunki atmosferyczne. Asymetryczny bieżnik z odpowiednio dobraną mieszanką dla zachowania stabilności i dobrej przyczepności podczas jazdy w dodatnich temperaturach.

Najczęściej sprzedawane
WindForce Catchpower

Polecane rozmiary
WindForce Catchpower

Toyo Proxes Sport SUV

Toyo Proxes Sport SUV w rozmiarze 315/35 R20 to opona letnia, która została zaprojektowana pod kątem wyjątkowych właściwości jezdnych. Jest to model skierowany do kierowców pojazdów terenowych oraz aut typu SUV o dużej mocy silnika gwarantujący doskonałe prowadzenie, także przy dużych prędkościach.

Posiadacze samochodów o dużej masie całkowitej przekraczającej 2 tony oczekują od opon nienagannej przyczepności, również w zakrętach oraz dużej wytrzymałości i właśnie te cechy oferuje Toyo Proxes Sport SUV. Dzięki zastosowaniu unikatowej mieszanki zwanej  Nano Balance Technology opona ta gwarantuje bardzo dobre przyleganie do mokrej i suchej nawierzchni, wpływając pozytywnie na poziom bezpieczeństwa. Istotna w odniesieniu do żywotności opony jest także wartość oporów toczenia. W tym przypadku udało się utrzymać ten parametr na odpowiednim poziomie, dzięki czemu opona Toyo zapewnia dłuższe przebiegi.

Podsumowując Toyo Proxes Sport SUV to opona klasy średniej o rewelacyjnych osiągach na mokrej nawierzchni, świetnych właściwościach jezdnych i w dodatku umożliwiająca komfortowe i przyjemne podróżowanie. Koszt zakupu tych opon to ok. 586zł - 646zł. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się na miejscu 3.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycją na sezon letni od japońskiego producenta jest Bridgestone Dueler H/P Sport w rozmiarze 315/35 R20, który dedykowany jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika, a przy tym czuć optymalną kontrolę i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach.   

Tradycyjne profile opon terenowych nie są już w stanie sprostać wymaganiom współczesnych SUV-ów. Z tego powodu Bridgestone opracował oponę Dueler H/P Sport, która spełnia wymagania sportowych aut użytkowych o wysokich osiągach. W przypadku tego typu pojazdu nacisk kładziony jest w mniejszym stopniu na właściwości do jazdy w terenie, ale za to bardziej na zachowanie na drodze. Dlatego też japońscy inżynierowie skupili się na zapewnieniu jak najlepszych parametrów jezdnych zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opona te cechuje się doskonałą przyczepnością, dzięki czemu kierowca może się czuć pewnie i bezpiecznie w każdej sytuacji. Jak przystało na model segmentu UHP Bridgestone Dueler H/P Sport gwarantuje również zaskakującą wytrzymałość, przez co bieżnik jest odporny na uszkodzenia i ścieranie.

W rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się  na pozycji 4, potwierdzając tym samym jakim uznaniem cieszy się wśród kierowców. Choć na zakup tych opon trzeba przeznaczyć niemałą sumę rzędu 1058zł - 1082zł, to gwarancja zadowolenia jest bezapelacyjna.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Opony Bridgestone Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycja na sezon letni od japońskiego producenta. Dedykowana jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika. Bardzo wysokie parametry jezdne zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Najczęściej sprzedawane
Bridgestone Dueler H/P Sport

Polecane rozmiary
Bridgestone Dueler H/P Sport

Podsumowanie rankingu opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utrzymujący się od kilku lat trend rosnącej popularności samochodów z większym prześwitem wpłynął znacząco nie tylko na rynek motoryzacyjny, ale także na branże oponiarską. W ofercie wielu producentów można znaleźć opony dedykowane do aut klasy SUV, terenowych czy crossoverów, które zostały zaprojektowane uwzględniając potrzeby sportowych aut użytkowych. Posiadacze luksusowych aut klasy wyższej jak BMW X5 i BMW X6 szukający niezawodnego ogumienia na lato, które będzie w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał często koncentrują się na segmencie premium. Opony te imponują nie tylko nienagannymi osiągami, ale także jakością wykonania i gwarancją bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

W szerokim asortymencie opon w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20 można znaleźć modele, które wyróżniają się bezkompromisowymi właściwościami jezdnymi w każdych warunkach pogodowych, doskonałą przyczepnością niezależnie od rodzaju podłoża i niskimi oporami toczenia wpływającymi na obniżenie spalania oraz wydłużenie żywotności opony. Dobrej klasy opony letnie do BMW X5, X6 niekoniecznie muszą pochodzić od najdroższych producentów klasy premium. Warto przejrzeć ofertę modeli klasy średniej lub z niższej półki, gdyż można znaleźć wśród nich prawdziwe perełki, które jakościowo nie ustępują wielce markowym wersjom, a przy tym dostępne są dla osób z mniej zasobnymi portfelami.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

Utworzony przez Voida.pl - dnia 16.10.2020

W zimowych warunkach osiągi liczą się równie mocno, co pewność prowadzenia i niezawodność. Kup komplet opon Continental 16" lub większych (zimowych lub całorocznych). Odbierz sms z kodem BLIK i wypłać gotówkę w bankomacie - 50, 100 lub 150 zł. Promocja cashback trwa od 12.10 do 30.11 lub do wyczerpania kodów BLIK - warto więc się pośpieszyć. Uwaga! Promocja dla pełnoletnich osób fizycznych. Nie jest przeznaczona dla firm. Pełna lista modeli objętych promocją w regulaminie.

przeczytaj pełen tekst »
Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 10.10.2020

Nowa pozycja w rodzinie opon wielosezonowych marki Bridgestone to następczyni popularnego modelu Weather Control A005, która została zaprojektowana pod kątem doskonałych osiągów, ze szczególnym naciskiem na komfort, kontrolę i bezpieczeństwo o każdej porze roku. Nowa odsłona oferuje większą trwałość, dłuższe przebiegi, nienaganną przyczepność na mokrym oraz lepszą wydajność na śniegu. W efekcie powstała udoskonalona opona wielosezonowa zapewniająca najwyższy poziom jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.10.2020

Niemiecki ADAC opublikował wyniki długo wyczekiwanego testu opon na tegoroczny sezon zimowy 2020/2021. Ku uciesze wielu kierowców wybór padł na jeden z najpopularniejszych rozmiarów: 205/55 R16. Specjaliści z ADAC do testu wybrali 15 opon zimowych z każdej klasy, które poddali wyczerpującym próbom na torze testowym niedaleko Rzymu, w Niemczech i w fińskim Ivalo. Ich celem było sprawdzenie zasadniczych parametrów jezdnych w zmiennych warunkach pogodowych, typowych dla zimowej aury. 

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Utworzony przez Voida.pl - dnia 14.09.2020

Wybór nowych opon zimowych do samochodów typu SUV może dla wielu osób okazać się bardziej skomplikowany, niż by się mogło wydawać. W ramach wsparcia kierowców stojących przed dylematem, jakie opony kupić na nadchodzący sezon zimowy, sporządziliśmy Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, który obejmuje najpopularniejsze modele wybierane przez klientów naszego sklepu. O pozycji w tym zestawieniu decydują zatem preferencje zakupowe innych użytkowników, które nierzadko mogą okazać się pomocnym źródłem informacji i zebranych doświadczeń.

przeczytaj pełen tekst »
Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.06.2020

Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców. Nowa wersja, tak jak i cała seria Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale także dowód na to, że można tworzyć opony przyjazne dla środowiska zgodnie z ideą „Green Performance”.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.06.2020

Nadchodząca jesień to dobry moment na sprawdzenie, czy nasze obecne opony zimowe nadają się do dalszego użytkowania. W dokonaniu najlepszego wyboru pomoże nasz ranking opon zimowych w rozmiarze 225/40 R18, który opracowaliśmy w oparciu o analizę danych sprzedażowych z ostatnich 24 miesięcy. W gronie Top 10 najczęściej kupowanych opon zimowych znalazły się modele zarówno z wyższej, jak i niższej półki cenowej, umożliwiając wybór idealnego kompletu na zimę na każdą kieszeń.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami