Ranking opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.06.2020, aktualizacja 17.06.2020

Posiadacze sportowych SUV-ów z klasy wyższej decydują się na tego typu auta, gdyż oczekują często od nich czegoś więcej – lepszych osiągów, lepszego komfortu, wyższego poziomu bezpieczeństwa. Tego samego wymagają także od ogumienia dedykowanego do takich modeli aut. Poszukując idealnych opon letnich do sportowych samochodów o wysokich osiągach, jak na przykład BMW X5 czy BMW X6, które w zależności od wersji jeżdżą na oponach w rozmiarze 275/40 R20 (przednia oś) i 315/35 R20 (tylna oś) powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Samochody klasy SUV, czy nieco mniej popularny SAV (Sports Activity Vehicle) różnią się znacząco wyglądem, konstrukcją i gabarytami od klasycznych aut osobowych. Są często większe, cięższe i wyższe, dlatego też należy dobrać do nich odpowiednie ogumienie, które będzie w stanie zagwarantować adekwatny poziom jazdy oraz w pełni wykorzystać możliwości auta z wyższej półki i o dużej mocy silnika. Niezawodne opony na sezon letni do sportowych modeli BMW X5 i BMW X6 powinny przede wszystkim posiadać wzmocnioną konstrukcję oraz wyższy indeks nośności. Dzięki temu będą bardziej wytrzymałe nawet przy wysokich prędkościach, a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, np. podczas najechania autem o większej masie na krawężnik.

Opony letnie dedykowane do aut sportowo-użytkowych

Opony dedykowane do samochodów sportowo-użytkowych wysokich osiągów zazwyczaj mają duże rozmiary o średnicach obręczy od 17 cali wzwyż i posiadają szersze czoło bieżnika. Bardzo istotne jest, by takie opony zapewniały odpowiedni poziom przyczepności i stabilności, szczególnie na zakrętach, a także powinny być odporne na obciążenia związane z jazdą przy wyższych prędkościach – przyspieszanie, gwałtowne hamowanie czy agresywniejsze manewry.

Wyżej wymienione cechy można znaleźć wśród opon dedykowanych do aut klasy SUV z segmentu premium, których oferta na rynku oponiarskim jest z roku na rok coraz obszerniejsza. Jednakże opłaca się również zwrócić uwagę na ogumienie ze średniej i niższej półki, gdyż może ono stanowić ciekawą i tańszą alternatywę dla drogich, markowych opon.

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze opony letnie do BMW X5 i X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20, które znalazły się wśród najczęściej kupowanych do tego typu aut przez klientów naszego sklepu. W zestawieniu tym znalazły się zarówno modele topowych producentów, jak i mniej drogie propozycje klasy średniej i budżetowej. W zależności od osobistych preferencji i zasobności portfela każdy znajdzie dla siebie najodpowiedniejszą ofertę 20-calowych opon na sezon letni.

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 275/40 R20 do BMW X5 i X6

Pirelli P-Zero L.S.

Opona letnia Pirelli P-Zero L.S. w rozmiarze 275/40 R20 to ekskluzywna odsłona kultowego modelu P-Zero od włoskiego producenta, która przeznaczona jest do samochodów luksusowych. Opona ta imponuje przede wszystkim pierwszorzędnymi osiągami i doskonałym komfortem jazdy, co przekłada się na sympatię wielu kierowców i wysoką pozycję w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6.

Pirelli stworzył tą odsłonę popularnego bieżnika wraz z najlepszymi producentami samochodów i wyposażył ją w sportowe know-how. Decydująca różnica w przypadku Pirelli P-Zero L.S. polega na nieznacznie zmienionej konstrukcji profilu, aby spełnić wymagania luksusowych aut, zwłaszcza dużych sedanów czy SUV-ów. Standardowo bieżnik posiada wzór asymetryczny, który w połączeniu ze specjalnie dobraną mieszanką gumową gwarantuje optymalne wartości oporów toczenia, lepszą przyczepność w mokrych warunkach i dłuższą żywotność opony. Aby zapewnić doskonałe osiągi na mokrych drogach, Pirelli P-Zero L.S. został wyposażony w trzy szerokie rowki wzdłużne. Umożliwiają one szybkie i wydajne usuwanie nadmiaru wody spod powierzchni styku opony, zapewniając optymalne bezpieczeństwo podczas wystąpienia zjawiska akwaplanacji.

Ten luksusowy model zajął w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 miejsce 1. Opona ta łączy nowe technologie z tradycyjną, włoską przyjemnością z jazdy i jest dostępna za nie bagatela ok. 562zł - 984zł,ale prestiż i jakość na miarę klasy premium ma swoją cenę.

Pirelli P-Zero L.S.

Opony Pirelli Pirelli P-Zero L.S.

Letnia opona klasy premium kultowej włoskiej marki przeznaczona do luksusowych samochodów osobowych oraz z napędem 4x4. Pirelli P-Zero L.S. spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Zastosowano ulepszoną mieszankę o wysokiej zawartości krzemionki, która wpływa na zwiększenie przyczepności, redukcję poziomu hałasu oraz niższe opory toczenia.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli P-Zero L.S.

Polecane rozmiary
Pirelli P-Zero L.S.

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 315/35 R20 do BMW X5 i X6

WindForce Catchpower

Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu cieszy się opona WindForce Catchpower w rozmiarze 315/35 R20. Jest ona często wybieraną pozycją na sezon letni do coraz popularniejszych SUV-ów oraz aut 4x4. Ta azjatycka marka zaliczana jest do klasy budżetowej, która słynie z  parametrów jezdnych na przyzwoitym poziomie w przystępnej cenie – od 339zł.

Model Catchpower posiada cztery szerokie rowki obwodowe i rowki boczne z drobnymi lamelkami, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wody i dzięki temu wpływają współmiernie na przyczepność na mokrej nawierzchni. Na odczuwalny wysoki komfort jazdy wpływają także odpowiednio rozmieszczone zewnętrzne klocki bieżnika, które zwiększają stabilność jazdy podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Opona WindForce Catchpower została wyposażona w  ochraniacz felgi pełniący funkcję ochronną przed uszkodzeniami, które mogą powstać np. w wyniku najechania na krawężnik. Rozwiązanie to korzystnie wpływa na żywotność opony, która jest bardziej odporna na obrażenia mechaniczne.

Cechy wyróżniające WindForce Catchpower to przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do jakości, optymalny poziom bezpieczeństwa, komfortowa i cicha jazda oraz pewność prowadzenia niezależnie od warunków pogodowych. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 model ten uplasował się na miejscu 2.

WindForce Catchpower

Opony WindForce Windforce Catchpower

Opona letnia UHP zapewniająca stabilną jazdę w zmiennych warunkach pogodowych oraz niskie zużycie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Wysokie parametry pozwalają się bezpieczną i precyzyjną jazdą bez względu na warunki atmosferyczne. Asymetryczny bieżnik z odpowiednio dobraną mieszanką dla zachowania stabilności i dobrej przyczepności podczas jazdy w dodatnich temperaturach.

Polecane rozmiary
WindForce Catchpower

Toyo Proxes Sport SUV

Toyo Proxes Sport SUV w rozmiarze 315/35 R20 to opona letnia, która została zaprojektowana pod kątem wyjątkowych właściwości jezdnych. Jest to model skierowany do kierowców pojazdów terenowych oraz aut typu SUV o dużej mocy silnika gwarantujący doskonałe prowadzenie, także przy dużych prędkościach.

Posiadacze samochodów o dużej masie całkowitej przekraczającej 2 tony oczekują od opon nienagannej przyczepności, również w zakrętach oraz dużej wytrzymałości i właśnie te cechy oferuje Toyo Proxes Sport SUV. Dzięki zastosowaniu unikatowej mieszanki zwanej  Nano Balance Technology opona ta gwarantuje bardzo dobre przyleganie do mokrej i suchej nawierzchni, wpływając pozytywnie na poziom bezpieczeństwa. Istotna w odniesieniu do żywotności opony jest także wartość oporów toczenia. W tym przypadku udało się utrzymać ten parametr na odpowiednim poziomie, dzięki czemu opona Toyo zapewnia dłuższe przebiegi.

Podsumowując Toyo Proxes Sport SUV to opona klasy średniej o rewelacyjnych osiągach na mokrej nawierzchni, świetnych właściwościach jezdnych i w dodatku umożliwiająca komfortowe i przyjemne podróżowanie. Koszt zakupu tych opon to ok. 586zł - 646zł. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się na miejscu 3.

Toyo Proxes Sport SUV

Opony Toyo Toyo Proxes Sport SUV

Letnia opona terenowa japońskiej marki należącej do klasy średniej doskonale sprawdza się w zróżnicowanych warunkach pogodowych i terenowych. Nowoczesna mieszanka Nano Balance i dynamiczny wzór bieżnika to gwarancja skutecznego hamowania, doskonałej przyczepności oraz precyzyjnego pokonywania zakrętów oraz komfortu akustycznego. Doskonały stosunek jakości do ceny.

Najczęściej sprzedawane
Toyo Proxes Sport SUV

Polecane rozmiary
Toyo Proxes Sport SUV

Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV

Doceniana na całym świecie koreańska marka Hankook balansująca nieustannie na granicy klasy średniej i premium zdobyła uznanie wielu kierowców swoimi produktami z coraz to bardziej udoskonalonymi parametrami. Najlepszym tego przykładem jest opona Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV rozmiarze 315/35 R20, która została zaprojektowana głównie z nastawieniem na zapewnienie bezkonkurencyjnych osiągów na suchej i mokrej nawierzchni. Model ten skierowany jest do posiadaczy samochodów terenowych z napędem 4x4 oraz aut klasy SUV.

Konstrukcja całej opony oraz wzór bieżnika zostały poddane optymalizacji pod kątem ulepszenia przyczepności bez względu na rodzaj i stan podłoża oraz skrócenia drogi hamowania. Specjalnie opracowana rzeźba profilu gwarantująca sprawnie funkcjonujący mechanizm wypychania nadmiaru wody stanowi ochronę przed zjawiskiem akwaplanacji, a zrewolucjonizowana struktura opony VENTUS S1 evo2 K117 SUV wpływa na lepszy poziom prowadzenia, większą stabilność także podczas wchodzenia w zakręty oraz wytrzymałość.

Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV z mistrzowskimi osiągami na mokrej nawierzchni, które potwierdzają również oceny na etykiecie dostępne są już od 828zł - 1130zł. Mnogość zalet, bezkompromisowe parametry oraz najwyższy komfort jazdy poskutkowały dużą ilością pozytywnych opinii oraz wysoką 4 pozycją w naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6.

Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV

Opony Hankook Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV

Konstrukcja opony zapewnia bardzo dobrą przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach. Przeznaczona do samochodów typu SUV oraz z napędem 4x4. Model należy do klasy średniej i charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Najczęściej sprzedawane
Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV

Polecane rozmiary
Hankook VENTUS S1 evo2 K117 SUV

Podsumowanie rankingu opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utrzymujący się od kilku lat trend rosnącej popularności samochodów z większym prześwitem wpłynął znacząco nie tylko na rynek motoryzacyjny, ale także na branże oponiarską. W ofercie wielu producentów można znaleźć opony dedykowane do aut klasy SUV, terenowych czy crossoverów, które zostały zaprojektowane uwzględniając potrzeby sportowych aut użytkowych. Posiadacze luksusowych aut klasy wyższej jak BMW X5 i BMW X6 szukający niezawodnego ogumienia na lato, które będzie w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał często koncentrują się na segmencie premium. Opony te imponują nie tylko nienagannymi osiągami, ale także jakością wykonania i gwarancją bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

W szerokim asortymencie opon w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20 można znaleźć modele, które wyróżniają się bezkompromisowymi właściwościami jezdnymi w każdych warunkach pogodowych, doskonałą przyczepnością niezależnie od rodzaju podłoża i niskimi oporami toczenia wpływającymi na obniżenie spalania oraz wydłużenie żywotności opony. Dobrej klasy opony letnie do BMW X5, X6 niekoniecznie muszą pochodzić od najdroższych producentów klasy premium. Warto przejrzeć ofertę modeli klasy średniej lub z niższej półki, gdyż można znaleźć wśród nich prawdziwe perełki, które jakościowo nie ustępują wielce markowym wersjom, a przy tym dostępne są dla osób z mniej zasobnymi portfelami.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Dlaczego warto kupić opony Toyo? Bon do Decathlon o wartości do 200 PLN!

Dlaczego warto kupić opony Toyo? Bon do Decathlon o wartości do 200 PLN!

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

Firma pochodząca z Japonii, której początek sięga 1945r. zyskała renomę dzięki sportom motorowym. Każdy wielbiciel drift-u zna tę nazwę. W ostatnich latach firmie Toyo udało się zdobyć zaufanie również kierowców zwykłych aut - czerpiąc pełnymi garściami ze sportowego doświadczenia. Technologie wykorzystywane w oponach Toyo są coraz bardziej zaawansowane i dopasowane do kierowców europejskich.

przeczytaj pełen tekst »
Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

1 maja 2021 weszła w życie długo wyczekiwana przez kierowców oraz całą branżę oponiarską zmiana dotycząca etykietowania opon. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami wszystkie nowe opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej otrzymają nowy wzór etykiet, który ma dostarczać więcej informacji o parametrach danej opony. Modyfikacje dotyczą również opon zimowych, których parametry na dotychczasowych etykietach nie były uwzględniane. Dowiedzmy się zatem, co się zmieni na nowych etykietach.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

Utworzony przez Voida.pl - dnia 01.05.2021

Czy opony o charakterystyce sportowej potrafią jednocześnie zapewnić komfort jazdy? I tak i nie... nie da się oszukać praw fizyki. Jeśli opona ma się "lepić" do asfaltu, to będzie się też szybciej zużywać. Niska emisja hałasu również nie jest priorytetem w przypadku projektowania takich opon. Przedstawiamy kilka modeli opon, które często są wybierane z uwagi właśnie na podwyższone właściwości jezdne, doskonałe trzymanie w zakrętach - kosztem innych parametrów jezdnych.

przeczytaj pełen tekst »
Opony sportowe Toyo - doskonałe również do codziennej jazdy

Opony sportowe Toyo - doskonałe również do codziennej jazdy

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.04.2021

Wiele osób cały czas nie wie, skąd pochodzi i jaki ma rodowód marka Toyo. Choć jest zaliczana do klasy średniej i od wielu lat dostępna jest na rynku, to cały czas nieco niedoceniana na polskim rynku. Doświadczenie w produkcji opon sportowych Toyo pochodzi z wyścigów samochodowych oraz produkcji opon do driftu. Warto się zainteresować tymi oponami, bo świetnie sprawdzają się do codziennego użytku.

przeczytaj pełen tekst »
Kiedy wymienić opony na letnie – zadbaj o bezpieczeństwo i oszczędność paliwa

Kiedy wymienić opony na letnie – zadbaj o bezpieczeństwo i oszczędność paliwa

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.04.2021

W jakiej temperaturze mieszanka opon letnich pracuje najlepiej? Zastanawiasz się kiedy jest dobry moment na wymianę opon na letnie? Coraz cieplejsze dni i nadchodząca wiosna kuszą kierowców, żeby założyć opony z mniejszymi oporami toczenia i zwiększyć komfort jazdy. Czy jednak zbyt szybka wymiana ogumienia na letnie nie przyniesie więcej problemów? Co zrobić jeśli zbyt szybko założyliśmy opony przeznaczone na cieplejsze dni?

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon Toyo

Ranking opon Toyo

Utworzony przez Voida.pl - dnia 22.04.2021

Opony Toyo cieszą się dużą popularnością również wśród polskich kierowców, którzy doceniają je nie tylko za świetny stosunek ceny do jakości, ale także za wysoki poziom bezpieczeństwa, sportowy charakter sprawdzający się także w codziennym użytkowaniu oraz za imponującą trwałość. Stworzyliśmy ranking najczęściej kupowanych opon marki Toyo. W zestawieniu tym znalazły się zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne. Przekonajmy się zatem, które modele marki Toyo cieszyły się największą popularnością.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl