Ranking opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.06.2020, aktualizacja 17.06.2020

Posiadacze sportowych SUV-ów z klasy wyższej decydują się na tego typu auta, gdyż oczekują często od nich czegoś więcej – lepszych osiągów, lepszego komfortu, wyższego poziomu bezpieczeństwa. Tego samego wymagają także od ogumienia dedykowanego do takich modeli aut. Poszukując idealnych opon letnich do sportowych samochodów o wysokich osiągach, jak na przykład BMW X5 czy BMW X6, które w zależności od wersji jeżdżą na oponach w rozmiarze 275/40 R20 (przednia oś) i 315/35 R20 (tylna oś) powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Samochody klasy SUV, czy nieco mniej popularny SAV (Sports Activity Vehicle) różnią się znacząco wyglądem, konstrukcją i gabarytami od klasycznych aut osobowych. Są często większe, cięższe i wyższe, dlatego też należy dobrać do nich odpowiednie ogumienie, które będzie w stanie zagwarantować adekwatny poziom jazdy oraz w pełni wykorzystać możliwości auta z wyższej półki i o dużej mocy silnika. Niezawodne opony na sezon letni do sportowych modeli BMW X5 i BMW X6 powinny przede wszystkim posiadać wzmocnioną konstrukcję oraz wyższy indeks nośności. Dzięki temu będą bardziej wytrzymałe nawet przy wysokich prędkościach, a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, np. podczas najechania autem o większej masie na krawężnik.

Opony letnie dedykowane do aut sportowo-użytkowych

Opony dedykowane do samochodów sportowo-użytkowych wysokich osiągów zazwyczaj mają duże rozmiary o średnicach obręczy od 17 cali wzwyż i posiadają szersze czoło bieżnika. Bardzo istotne jest, by takie opony zapewniały odpowiedni poziom przyczepności i stabilności, szczególnie na zakrętach, a także powinny być odporne na obciążenia związane z jazdą przy wyższych prędkościach – przyspieszanie, gwałtowne hamowanie czy agresywniejsze manewry.

Wyżej wymienione cechy można znaleźć wśród opon dedykowanych do aut klasy SUV z segmentu premium, których oferta na rynku oponiarskim jest z roku na rok coraz obszerniejsza. Jednakże opłaca się również zwrócić uwagę na ogumienie ze średniej i niższej półki, gdyż może ono stanowić ciekawą i tańszą alternatywę dla drogich, markowych opon.

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze opony letnie do BMW X5 i X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20, które znalazły się wśród najczęściej kupowanych do tego typu aut przez klientów naszego sklepu. W zestawieniu tym znalazły się zarówno modele topowych producentów, jak i mniej drogie propozycje klasy średniej i budżetowej. W zależności od osobistych preferencji i zasobności portfela każdy znajdzie dla siebie najodpowiedniejszą ofertę 20-calowych opon na sezon letni.

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 275/40 R20 do BMW X5 i X6

Pirelli P-Zero L.S.

Opona letnia Pirelli P-Zero L.S. w rozmiarze 275/40 R20 to ekskluzywna odsłona kultowego modelu P-Zero od włoskiego producenta, która przeznaczona jest do samochodów luksusowych. Opona ta imponuje przede wszystkim pierwszorzędnymi osiągami i doskonałym komfortem jazdy, co przekłada się na sympatię wielu kierowców i wysoką pozycję w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6.

Pirelli stworzył tą odsłonę popularnego bieżnika wraz z najlepszymi producentami samochodów i wyposażył ją w sportowe know-how. Decydująca różnica w przypadku Pirelli P-Zero L.S. polega na nieznacznie zmienionej konstrukcji profilu, aby spełnić wymagania luksusowych aut, zwłaszcza dużych sedanów czy SUV-ów. Standardowo bieżnik posiada wzór asymetryczny, który w połączeniu ze specjalnie dobraną mieszanką gumową gwarantuje optymalne wartości oporów toczenia, lepszą przyczepność w mokrych warunkach i dłuższą żywotność opony. Aby zapewnić doskonałe osiągi na mokrych drogach, Pirelli P-Zero L.S. został wyposażony w trzy szerokie rowki wzdłużne. Umożliwiają one szybkie i wydajne usuwanie nadmiaru wody spod powierzchni styku opony, zapewniając optymalne bezpieczeństwo podczas wystąpienia zjawiska akwaplanacji.

Ten luksusowy model zajął w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 miejsce 1. Opona ta łączy nowe technologie z tradycyjną, włoską przyjemnością z jazdy i jest dostępna za nie bagatela ok. 770zł - 846zł,ale prestiż i jakość na miarę klasy premium ma swoją cenę.

Pirelli P-Zero L.S.

Opony Pirelli Pirelli P-Zero L.S.

Letnia opona klasy premium kultowej włoskiej marki przeznaczona do luksusowych samochodów osobowych oraz z napędem 4x4. Pirelli P-Zero L.S. spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Zastosowano ulepszoną mieszankę o wysokiej zawartości krzemionki, która wpływa na zwiększenie przyczepności, redukcję poziomu hałasu oraz niższe opory toczenia.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli P-Zero L.S.

Polecane rozmiary
Pirelli P-Zero L.S.

Hifly Vigorous HP801

Jedną z tańszych propozycji na sezon letni jest opona Hifly Vigorous HP801 w rozmiarze 275/40 R20, pochodząca z fabryki jednego z największych chińskich koncernów oponiarskich. Marka ta zyskała spore grono zadowolonych użytkowników nie tylko dzięki niewygórowanej cenie, ok. 287zł, ale także dzięki bardzo dobrym parametrom motorycznym na wysokim poziomie.

Model Vigorous HP801 posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami odpowiadającymi za odmienne właściwości. Zadaniem zewnętrznej strefy jest zapewnić jak najlepsze własności trakcyjne, przyczepność i stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Natomiast strefa wewnętrzna z bardziej rozbudowanym układem rowków i poprzecznych nacięć pełni funkcję prewencyjną przeciw zjawisku aquaplaningu. Opona skutecznie odprowadza wodę i znacznie poprawia odporność na poślizg, zapewniając wyjątkowe prowadzenie na mokrej nawierzchni.

Do zalet Hifly Vigorous HP801 można zaliczyć także niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców sprawiły, że opona ta uplasowała się w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 na miejscu 4.

Hifly Vigorous HP801

Opony Hifly Hifly Vigorous HP801

Jedna z tańszych propozycji na sezon letni do aut typu SUV. Posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami aby zapewnić wysokie parametry jezdne. Do zalet można zaliczyć niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców.

Najczęściej sprzedawane
Hifly Vigorous HP801

Polecane rozmiary
Hifly Vigorous HP801

Toyo Proxes T1 Sport SUV

Na pozycji 6 naszego rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 znalazła się opona letnia Toyo Proxes T1 Sport SUV. Oznacza to, że była ona jedną z najczęściej wybieranych opon przez klientów naszego sklepu do aut segmentu SUV, będących połączeniem cech auta osobowego i terenowego.

Model ten pochodzi z fabryki japońskiego producenta zaliczającego się do klasy średniej. Bieżnik posiada wzór asymetryczny, który pełni dualną funkcję. Jego zewnętrzna część odpowiada za zwiększoną przyczepność do podłoża także na zakrętach i przy większych prędkościach, co udało się osiągnąć dzięki zoptymalizowaniu powierzchni styku opony z nawierzchnią, a to za sprawą szerokich żeber oraz spłyconych i węższych kanalików. Natomiast strefa wewnętrzna opony pełni rolę ochrony przed niekontrolowanym poślizgiem spowodowanym zbyt wolnym usuwaniem wody spod kół. Dzięki temu opona letnia Toyo Proxes T1 Sport SUV w rozmiarze 275/40 R20 zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy, który jest kluczowym aspektem podczas wyboru opon na porę letnią.

Dodatkowo warto wspomnieć, że dzięki wzmocnionej konstrukcji i odpowiednio dobranym składnikom mieszanki model marki Toyo wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Fakt ten może być decydującym podczas rozważania kupna tych opon, gdyż cena jest dość wysoka - mieści się w granicach 588zł.

Toyo Proxes T1 Sport SUV

Opony Toyo Toyo Proxes T1 Sport SUV

Model ten pochodzi z fabryki japońskiego producenta zaliczającego się do klasy średniej. Bieżnik posiada wzór asymetryczny, który pełni dualną funkcję. Jego zewnętrzna część odpowiada za zwiększoną przyczepność do podłoża. Strefa wewnętrzna opony pełni rolę ochrony przed niekontrolowanym poślizgiem spowodowanym zbyt wolnym usuwaniem wody spod kół.

Najczęściej sprzedawane
Toyo Proxes T1 Sport SUV

Polecane rozmiary
Toyo Proxes T1 Sport SUV

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 315/35 R20 do BMW X5 i X6

WindForce Catchpower

Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu cieszy się opona WindForce Catchpower w rozmiarze 315/35 R20. Jest ona często wybieraną pozycją na sezon letni do coraz popularniejszych SUV-ów oraz aut 4x4. Ta azjatycka marka zaliczana jest do klasy budżetowej, która słynie z  parametrów jezdnych na przyzwoitym poziomie w przystępnej cenie – od 339zł - 455zł.

Model Catchpower posiada cztery szerokie rowki obwodowe i rowki boczne z drobnymi lamelkami, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wody i dzięki temu wpływają współmiernie na przyczepność na mokrej nawierzchni. Na odczuwalny wysoki komfort jazdy wpływają także odpowiednio rozmieszczone zewnętrzne klocki bieżnika, które zwiększają stabilność jazdy podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Opona WindForce Catchpower została wyposażona w  ochraniacz felgi pełniący funkcję ochronną przed uszkodzeniami, które mogą powstać np. w wyniku najechania na krawężnik. Rozwiązanie to korzystnie wpływa na żywotność opony, która jest bardziej odporna na obrażenia mechaniczne.

Cechy wyróżniające WindForce Catchpower to przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do jakości, optymalny poziom bezpieczeństwa, komfortowa i cicha jazda oraz pewność prowadzenia niezależnie od warunków pogodowych. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 model ten uplasował się na miejscu 2.

WindForce Catchpower

Opony WindForce Windforce Catchpower

Opona letnia UHP zapewniająca stabilną jazdę w zmiennych warunkach pogodowych oraz niskie zużycie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Wysokie parametry pozwalają się bezpieczną i precyzyjną jazdą bez względu na warunki atmosferyczne. Asymetryczny bieżnik z odpowiednio dobraną mieszanką dla zachowania stabilności i dobrej przyczepności podczas jazdy w dodatnich temperaturach.

Najczęściej sprzedawane
WindForce Catchpower

Polecane rozmiary
WindForce Catchpower

Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycją na sezon letni od japońskiego producenta jest Bridgestone Dueler H/P Sport w rozmiarze 315/35 R20, który dedykowany jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika, a przy tym czuć optymalną kontrolę i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach.   

Tradycyjne profile opon terenowych nie są już w stanie sprostać wymaganiom współczesnych SUV-ów. Z tego powodu Bridgestone opracował oponę Dueler H/P Sport, która spełnia wymagania sportowych aut użytkowych o wysokich osiągach. W przypadku tego typu pojazdu nacisk kładziony jest w mniejszym stopniu na właściwości do jazdy w terenie, ale za to bardziej na zachowanie na drodze. Dlatego też japońscy inżynierowie skupili się na zapewnieniu jak najlepszych parametrów jezdnych zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opona te cechuje się doskonałą przyczepnością, dzięki czemu kierowca może się czuć pewnie i bezpiecznie w każdej sytuacji. Jak przystało na model segmentu UHP Bridgestone Dueler H/P Sport gwarantuje również zaskakującą wytrzymałość, przez co bieżnik jest odporny na uszkodzenia i ścieranie.

W rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się  na pozycji 3, potwierdzając tym samym jakim uznaniem cieszy się wśród kierowców. Choć na zakup tych opon trzeba przeznaczyć niemałą sumę rzędu 1081zł, to gwarancja zadowolenia jest bezapelacyjna.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Opony Bridgestone Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycja na sezon letni od japońskiego producenta. Dedykowana jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika. Bardzo wysokie parametry jezdne zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Najczęściej sprzedawane
Bridgestone Dueler H/P Sport

Polecane rozmiary
Bridgestone Dueler H/P Sport

Federal COURAGIA F/X

Osoby poszukujące nowych opon letnich, ale posiadający ograniczony budżet sięgają często po Federal COURAGIA F/X. Jest to tajwańska marka, która zyskała uznanie wielu usatysfakcjonowanych kierowców głównie za sprawą bardzo dobrych parametrów jezdnych oraz przystępnej ceny w granicach ok. 499zł.

COURAGIA F/X w rozmiarze 315/35 R20 opracowana została specjalnie dla nowoczesnych i mocnych SUV-ów, aby zapewnić kierowcom czystą ekscytację z jazdy i dynamiczne, sportowe osiągi. Asymetryczny profil bieżnika zapewnia dobrą zwrotność, komfort i płynność. Natomiast cztery główne rowki zwiększają odprowadzanie wody w celu poprawy stabilności i ochrony przed aquaplaningiem.

Dzięki zoptymalizowaniu konstrukcji opony udało się zmniejszyć poziom generowanego hałasu zwiększając w ten sposób  komfort jazdy. Choć opona letnia Federal COURAGIA F/X zaliczana jest do klasy budżetowej, to może pochwalić się nieprzeciętnymi osiągami na mokrej nawierzchni, dorównując markowym modelom z wyższych klas. W rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opony te uplasowały się na lokacie 7.

Federal COURAGIA F/X

Opony Federal Federal COURAGIA F/X

Opona dla kierowców posiadających SUV-y. Symetryczna prostota zbudowana na bazie wysokich technologii sprawia, że podróż na tych oponach jest komfortowa i wygodna również podczas dużych opadów deszczu. Asymetryczny profil bieżnika zapewnia dobrą zwrotność, komfort i płynność. Natomiast cztery główne rowki zwiększają odprowadzanie wody w celu poprawy stabilności i ochrony przed aquaplaningiem.

Najczęściej sprzedawane
Federal COURAGIA F/X

Polecane rozmiary
Federal COURAGIA F/X

Podsumowanie rankingu opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utrzymujący się od kilku lat trend rosnącej popularności samochodów z większym prześwitem wpłynął znacząco nie tylko na rynek motoryzacyjny, ale także na branże oponiarską. W ofercie wielu producentów można znaleźć opony dedykowane do aut klasy SUV, terenowych czy crossoverów, które zostały zaprojektowane uwzględniając potrzeby sportowych aut użytkowych. Posiadacze luksusowych aut klasy wyższej jak BMW X5 i BMW X6 szukający niezawodnego ogumienia na lato, które będzie w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał często koncentrują się na segmencie premium. Opony te imponują nie tylko nienagannymi osiągami, ale także jakością wykonania i gwarancją bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

W szerokim asortymencie opon w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20 można znaleźć modele, które wyróżniają się bezkompromisowymi właściwościami jezdnymi w każdych warunkach pogodowych, doskonałą przyczepnością niezależnie od rodzaju podłoża i niskimi oporami toczenia wpływającymi na obniżenie spalania oraz wydłużenie żywotności opony. Dobrej klasy opony letnie do BMW X5, X6 niekoniecznie muszą pochodzić od najdroższych producentów klasy premium. Warto przejrzeć ofertę modeli klasy średniej lub z niższej półki, gdyż można znaleźć wśród nich prawdziwe perełki, które jakościowo nie ustępują wielce markowym wersjom, a przy tym dostępne są dla osób z mniej zasobnymi portfelami.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.06.2020

Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców. Nowa wersja, tak jak i cała seria Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale także dowód na to, że można tworzyć opony przyjazne dla środowiska zgodnie z ideą „Green Performance”.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon letnich 205/55 r16

Ranking opon letnich 205/55 r16

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.06.2020

W naszym rankingu opon letnich 205/55 R16 prezentujemy jakie modele w przeciągu 18 miesięcy były najczęściej wybierane przez klientów naszego sklepu na tegoroczny sezon letni. W zestawieniu tym znajdują się marki należące do wszystkich segmentów – od klasy budżetowej, aż do premium i zawierają opisy kluczowych parametrów, na które zwracają uwagę kierowcy planujący zakup nowego ogumienia na porę letnią.

przeczytaj pełen tekst »
Nokian Snowproof P - sportowe opony zimowe UHP na niepewną pogodę [nowość 2020]

Nokian Snowproof P - sportowe opony zimowe UHP na niepewną pogodę [nowość 2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 18.05.2020

Fiński producent zapowiada model opony zimowej, zaprojektowany z myślą o warunkach pogodowych Europy Środkowej. Testowane przez mistrza formuły 1 Mikę Häkkinena sprawdzą się w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nokian Snowproof P gwarantują bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Zostały zaprojektowane jako opony zimowe typu UHP. Stworzone, aby zapewnić komfortowe i precyzyjne prowadzenie samochodu sportowego w warunkach zimowych.

przeczytaj pełen tekst »
Cooper Discoverer AT3 LT i AT3 XLT - wyjątkowa przyjemność jazdy w terenie

Cooper Discoverer AT3 LT i AT3 XLT - wyjątkowa przyjemność jazdy w terenie

Utworzony przez Voida.pl - dnia 18.05.2020

Najnowsze propozycje kultowego, amerykańskiego producenta opon Cooper zostały zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych. Modele Cooper Discoverer AT3 LT i Cooper Discoverer AT3 XLT to letnie propozycje przeznaczone do samochodów z napędem 4x4, które doskonale sprawdzą się również podczas jazdy na śniegu i błocie.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking całorocznych opon 4x4 w rozmiarze 225/70 R16

Ranking całorocznych opon 4x4 w rozmiarze 225/70 R16

Utworzony przez Voida.pl - dnia 16.05.2020

Posiadając auto terenowe lub SUV-a kierowcy coraz częściej decydują się na zakup opon całorocznych. Opony całoroczne typu all terrain są "pancerne" i wytrzymują pokonywanie znacznych dystansów (nawet 100 tys. km). Właściciele tego typu aut lubią poruszać się po bocznych drogach, czy nawet lżejszych terenach. Opony w rozmiarze 225/70 R16 występują one w: Jeep Grand Cherokee, Jeep Wrangler, Lexus RX300, Hyundai Santa Fe, Toyota Highlander, Kia Sedona, Suzuki Grand Vitara oraz Dodge Journey. 

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon letnich do samochodu Skoda Octavia

Ranking opon letnich do samochodu Skoda Octavia

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.05.2020

Sprawdź jakie opony letnie cieszą się największym zaufaniem kierowców. W naszym rankingu opon letnich wskazujemy najlepsze opony letnie do najczęściej kupowanego samochodu w Polsce, jakim jest Skoda Octavia. Bezpieczne opony letnie do Skody o wysokiej kulturze pracy.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami