Ranking opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.06.2020, aktualizacja 17.06.2020

Posiadacze sportowych SUV-ów z klasy wyższej decydują się na tego typu auta, gdyż oczekują często od nich czegoś więcej – lepszych osiągów, lepszego komfortu, wyższego poziomu bezpieczeństwa. Tego samego wymagają także od ogumienia dedykowanego do takich modeli aut. Poszukując idealnych opon letnich do sportowych samochodów o wysokich osiągach, jak na przykład BMW X5 czy BMW X6, które w zależności od wersji jeżdżą na oponach w rozmiarze 275/40 R20 (przednia oś) i 315/35 R20 (tylna oś) powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Samochody klasy SUV, czy nieco mniej popularny SAV (Sports Activity Vehicle) różnią się znacząco wyglądem, konstrukcją i gabarytami od klasycznych aut osobowych. Są często większe, cięższe i wyższe, dlatego też należy dobrać do nich odpowiednie ogumienie, które będzie w stanie zagwarantować adekwatny poziom jazdy oraz w pełni wykorzystać możliwości auta z wyższej półki i o dużej mocy silnika. Niezawodne opony na sezon letni do sportowych modeli BMW X5 i BMW X6 powinny przede wszystkim posiadać wzmocnioną konstrukcję oraz wyższy indeks nośności. Dzięki temu będą bardziej wytrzymałe nawet przy wysokich prędkościach, a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, np. podczas najechania autem o większej masie na krawężnik.

Opony letnie dedykowane do aut sportowo-użytkowych

Opony dedykowane do samochodów sportowo-użytkowych wysokich osiągów zazwyczaj mają duże rozmiary o średnicach obręczy od 17 cali wzwyż i posiadają szersze czoło bieżnika. Bardzo istotne jest, by takie opony zapewniały odpowiedni poziom przyczepności i stabilności, szczególnie na zakrętach, a także powinny być odporne na obciążenia związane z jazdą przy wyższych prędkościach – przyspieszanie, gwałtowne hamowanie czy agresywniejsze manewry.

Wyżej wymienione cechy można znaleźć wśród opon dedykowanych do aut klasy SUV z segmentu premium, których oferta na rynku oponiarskim jest z roku na rok coraz obszerniejsza. Jednakże opłaca się również zwrócić uwagę na ogumienie ze średniej i niższej półki, gdyż może ono stanowić ciekawą i tańszą alternatywę dla drogich, markowych opon.

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze opony letnie do BMW X5 i X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20, które znalazły się wśród najczęściej kupowanych do tego typu aut przez klientów naszego sklepu. W zestawieniu tym znalazły się zarówno modele topowych producentów, jak i mniej drogie propozycje klasy średniej i budżetowej. W zależności od osobistych preferencji i zasobności portfela każdy znajdzie dla siebie najodpowiedniejszą ofertę 20-calowych opon na sezon letni.

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 275/40 R20 do BMW X5 i X6

Pirelli P-Zero L.S.

Opona letnia Pirelli P-Zero L.S. w rozmiarze 275/40 R20 to ekskluzywna odsłona kultowego modelu P-Zero od włoskiego producenta, która przeznaczona jest do samochodów luksusowych. Opona ta imponuje przede wszystkim pierwszorzędnymi osiągami i doskonałym komfortem jazdy, co przekłada się na sympatię wielu kierowców i wysoką pozycję w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6.

Pirelli stworzył tą odsłonę popularnego bieżnika wraz z najlepszymi producentami samochodów i wyposażył ją w sportowe know-how. Decydująca różnica w przypadku Pirelli P-Zero L.S. polega na nieznacznie zmienionej konstrukcji profilu, aby spełnić wymagania luksusowych aut, zwłaszcza dużych sedanów czy SUV-ów. Standardowo bieżnik posiada wzór asymetryczny, który w połączeniu ze specjalnie dobraną mieszanką gumową gwarantuje optymalne wartości oporów toczenia, lepszą przyczepność w mokrych warunkach i dłuższą żywotność opony. Aby zapewnić doskonałe osiągi na mokrych drogach, Pirelli P-Zero L.S. został wyposażony w trzy szerokie rowki wzdłużne. Umożliwiają one szybkie i wydajne usuwanie nadmiaru wody spod powierzchni styku opony, zapewniając optymalne bezpieczeństwo podczas wystąpienia zjawiska akwaplanacji.

Ten luksusowy model zajął w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 miejsce 1. Opona ta łączy nowe technologie z tradycyjną, włoską przyjemnością z jazdy i jest dostępna za nie bagatela ok. 583zł - 853zł,ale prestiż i jakość na miarę klasy premium ma swoją cenę.

Pirelli P-Zero L.S.

Opony Pirelli Pirelli P-Zero L.S.

Letnia opona klasy premium kultowej włoskiej marki przeznaczona do luksusowych samochodów osobowych oraz z napędem 4x4. Pirelli P-Zero L.S. spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Zastosowano ulepszoną mieszankę o wysokiej zawartości krzemionki, która wpływa na zwiększenie przyczepności, redukcję poziomu hałasu oraz niższe opory toczenia.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli P-Zero L.S.

Polecane rozmiary
Pirelli P-Zero L.S.

Hifly Vigorous HP801

Jedną z tańszych propozycji na sezon letni jest opona Hifly Vigorous HP801 w rozmiarze 275/40 R20, pochodząca z fabryki jednego z największych chińskich koncernów oponiarskich. Marka ta zyskała spore grono zadowolonych użytkowników nie tylko dzięki niewygórowanej cenie, ok. 287zł - 309zł, ale także dzięki bardzo dobrym parametrom motorycznym na wysokim poziomie.

Model Vigorous HP801 posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami odpowiadającymi za odmienne właściwości. Zadaniem zewnętrznej strefy jest zapewnić jak najlepsze własności trakcyjne, przyczepność i stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Natomiast strefa wewnętrzna z bardziej rozbudowanym układem rowków i poprzecznych nacięć pełni funkcję prewencyjną przeciw zjawisku aquaplaningu. Opona skutecznie odprowadza wodę i znacznie poprawia odporność na poślizg, zapewniając wyjątkowe prowadzenie na mokrej nawierzchni.

Do zalet Hifly Vigorous HP801 można zaliczyć także niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców sprawiły, że opona ta uplasowała się w naszym rankingu opon letnich 275/40 R20 do BMW X5 i X6 na miejscu 4.

Hifly Vigorous HP801

Opony Hifly Hifly Vigorous HP801

Jedna z tańszych propozycji na sezon letni do aut typu SUV. Posiada asymetryczny profil bieżnika, który charakteryzuje się dwoma różnymi wzorami aby zapewnić wysokie parametry jezdne. Do zalet można zaliczyć niski poziom oporów toczenia, co oddziałuje korzystnie na efektywność paliwową. Ogólna, pozytywna charakterystyka i dobre opinie usatysfakcjonowanych kierowców.

Najczęściej sprzedawane
Hifly Vigorous HP801

Polecane rozmiary
Hifly Vigorous HP801

Najczęściej kupowane opony letnie w rozmiarze 315/35 R20 do BMW X5 i X6

WindForce Catchpower

Dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu cieszy się opona WindForce Catchpower w rozmiarze 315/35 R20. Jest ona często wybieraną pozycją na sezon letni do coraz popularniejszych SUV-ów oraz aut 4x4. Ta azjatycka marka zaliczana jest do klasy budżetowej, która słynie z  parametrów jezdnych na przyzwoitym poziomie w przystępnej cenie – od 339zł - 455zł.

Model Catchpower posiada cztery szerokie rowki obwodowe i rowki boczne z drobnymi lamelkami, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wody i dzięki temu wpływają współmiernie na przyczepność na mokrej nawierzchni. Na odczuwalny wysoki komfort jazdy wpływają także odpowiednio rozmieszczone zewnętrzne klocki bieżnika, które zwiększają stabilność jazdy podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Opona WindForce Catchpower została wyposażona w  ochraniacz felgi pełniący funkcję ochronną przed uszkodzeniami, które mogą powstać np. w wyniku najechania na krawężnik. Rozwiązanie to korzystnie wpływa na żywotność opony, która jest bardziej odporna na obrażenia mechaniczne.

Cechy wyróżniające WindForce Catchpower to przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do jakości, optymalny poziom bezpieczeństwa, komfortowa i cicha jazda oraz pewność prowadzenia niezależnie od warunków pogodowych. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 model ten uplasował się na miejscu 2.

WindForce Catchpower

Opony WindForce Windforce Catchpower

Opona letnia UHP zapewniająca stabilną jazdę w zmiennych warunkach pogodowych oraz niskie zużycie dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Wysokie parametry pozwalają się bezpieczną i precyzyjną jazdą bez względu na warunki atmosferyczne. Asymetryczny bieżnik z odpowiednio dobraną mieszanką dla zachowania stabilności i dobrej przyczepności podczas jazdy w dodatnich temperaturach.

Najczęściej sprzedawane
WindForce Catchpower

Polecane rozmiary
WindForce Catchpower

Toyo Proxes Sport SUV

Toyo Proxes Sport SUV w rozmiarze 315/35 R20 to opona letnia, która została zaprojektowana pod kątem wyjątkowych właściwości jezdnych. Jest to model skierowany do kierowców pojazdów terenowych oraz aut typu SUV o dużej mocy silnika gwarantujący doskonałe prowadzenie, także przy dużych prędkościach.

Posiadacze samochodów o dużej masie całkowitej przekraczającej 2 tony oczekują od opon nienagannej przyczepności, również w zakrętach oraz dużej wytrzymałości i właśnie te cechy oferuje Toyo Proxes Sport SUV. Dzięki zastosowaniu unikatowej mieszanki zwanej  Nano Balance Technology opona ta gwarantuje bardzo dobre przyleganie do mokrej i suchej nawierzchni, wpływając pozytywnie na poziom bezpieczeństwa. Istotna w odniesieniu do żywotności opony jest także wartość oporów toczenia. W tym przypadku udało się utrzymać ten parametr na odpowiednim poziomie, dzięki czemu opona Toyo zapewnia dłuższe przebiegi.

Podsumowując Toyo Proxes Sport SUV to opona klasy średniej o rewelacyjnych osiągach na mokrej nawierzchni, świetnych właściwościach jezdnych i w dodatku umożliwiająca komfortowe i przyjemne podróżowanie. Koszt zakupu tych opon to ok. 586zł - 646zł. W naszym rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się na miejscu 3.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycją na sezon letni od japońskiego producenta jest Bridgestone Dueler H/P Sport w rozmiarze 315/35 R20, który dedykowany jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika, a przy tym czuć optymalną kontrolę i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach.   

Tradycyjne profile opon terenowych nie są już w stanie sprostać wymaganiom współczesnych SUV-ów. Z tego powodu Bridgestone opracował oponę Dueler H/P Sport, która spełnia wymagania sportowych aut użytkowych o wysokich osiągach. W przypadku tego typu pojazdu nacisk kładziony jest w mniejszym stopniu na właściwości do jazdy w terenie, ale za to bardziej na zachowanie na drodze. Dlatego też japońscy inżynierowie skupili się na zapewnieniu jak najlepszych parametrów jezdnych zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opona te cechuje się doskonałą przyczepnością, dzięki czemu kierowca może się czuć pewnie i bezpiecznie w każdej sytuacji. Jak przystało na model segmentu UHP Bridgestone Dueler H/P Sport gwarantuje również zaskakującą wytrzymałość, przez co bieżnik jest odporny na uszkodzenia i ścieranie.

W rankingu opon letnich 315/35 R20 do BMW X5 i X6 opona ta znalazła się  na pozycji 4, potwierdzając tym samym jakim uznaniem cieszy się wśród kierowców. Choć na zakup tych opon trzeba przeznaczyć niemałą sumę rzędu 1058zł - 1082zł, to gwarancja zadowolenia jest bezapelacyjna.

Bridgestone Dueler H/P Sport

Opony Bridgestone Bridgestone Dueler H/P Sport

Propozycja na sezon letni od japońskiego producenta. Dedykowana jest dla aut klasy SUV oraz wyposażonych w napęd 4x4. Model ten szczególnie doceniany jest przez wielbicieli agresywnej i dynamicznej jazdy, gdyż mogą oni bez wyrzutów sumienia przycisnąć pedał gazu i poczuć moc silnika. Bardzo wysokie parametry jezdne zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Najczęściej sprzedawane
Bridgestone Dueler H/P Sport

Polecane rozmiary
Bridgestone Dueler H/P Sport

Podsumowanie rankingu opon letnich do BMW X5, X6 w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20

Utrzymujący się od kilku lat trend rosnącej popularności samochodów z większym prześwitem wpłynął znacząco nie tylko na rynek motoryzacyjny, ale także na branże oponiarską. W ofercie wielu producentów można znaleźć opony dedykowane do aut klasy SUV, terenowych czy crossoverów, które zostały zaprojektowane uwzględniając potrzeby sportowych aut użytkowych. Posiadacze luksusowych aut klasy wyższej jak BMW X5 i BMW X6 szukający niezawodnego ogumienia na lato, które będzie w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał często koncentrują się na segmencie premium. Opony te imponują nie tylko nienagannymi osiągami, ale także jakością wykonania i gwarancją bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

W szerokim asortymencie opon w rozmiarze 275/40 R20 i 315/35 R20 można znaleźć modele, które wyróżniają się bezkompromisowymi właściwościami jezdnymi w każdych warunkach pogodowych, doskonałą przyczepnością niezależnie od rodzaju podłoża i niskimi oporami toczenia wpływającymi na obniżenie spalania oraz wydłużenie żywotności opony. Dobrej klasy opony letnie do BMW X5, X6 niekoniecznie muszą pochodzić od najdroższych producentów klasy premium. Warto przejrzeć ofertę modeli klasy średniej lub z niższej półki, gdyż można znaleźć wśród nich prawdziwe perełki, które jakościowo nie ustępują wielce markowym wersjom, a przy tym dostępne są dla osób z mniej zasobnymi portfelami.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Metzeler Tourance Next 2 – nowa generacja drogowych opon enduro

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.02.2021

Metzeler – niemiecki specjalista od opon motocyklowych zaprezentował na najbliższy sezon czwartą odsłonę kultowej serii Tourance. Opony te tworzone są z myślą o posiadaczach turystycznych motocykli typu enduro, wymagających doskonałego prowadzenia i dobrej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. Najnowszy Metzeler Tourance Next 2, jak przystało na udoskonaloną wersję, dostarcza niebywałej przyjemności z jazdy dzięki lepszej skuteczności podczas pokonywania zakrętów, a także większe poczucie bezpieczeństwa za sprawą krótszej drogi hamowania.

przeczytaj pełen tekst »
Nowości w oponach całorocznych na sezon 2020/2021

Nowości w oponach całorocznych na sezon 2020/2021

Utworzony przez Voida.pl - dnia 30.01.2021

Na zakup nowych opon całorocznych zawsze jest dobry moment. Nie ma znaczenia, jaka jest obecnie pora roku, czy jest zimno, ciepło, czy może pada śnieg. Ich największą zaletą jest przystosowanie do każdych warunków pogodowych, co gwarantuje szereg zastosowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym opony te wyróżniają się uniwersalnymi właściwościami. Dla osób rozważających kupno nowych opon na cały rok prezentujemy najciekawsze propozycje na sezon 2020/2021.

przeczytaj pełen tekst »
Oznaczenia opon – jak czytać oznaczenia na oponach?

Oznaczenia opon – jak czytać oznaczenia na oponach?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.01.2021

Oznaczenia opon umieszczone na ścianie bocznej są podstawowym źródłem informacji na temat danego modelu, dlatego warto dowiedzieć się, co dokładnie oznaczają. Wiedza ta może się przydać szczególnie podczas zakupu nowego ogumienia. Choć tajemnicze kombinacje cyfr i liter na oponie wydają się na pierwszy rzut oka dość zagmatwane, to ich rozszyfrowanie nie jest tak skomplikowane, a z naszą pomocą dowiesz się jak je interpretować.

przeczytaj pełen tekst »
Jakie opony zimowe wybrać?

Jakie opony zimowe wybrać?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 30.11.2020

Dla wielu osób wybór odpowiednich opon zimowych może wprawić w konsternację, bo asortyment jest naprawdę szeroki, więc lepiej nie zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Postaramy się jednak ułatwić to zadanie i przedstawimy najistotniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego ogumienia na sezon zimowy, tak, by wybór ten był trafiony i przyniósł jak najwięcej korzyści. Nie daj się zaskoczyć zimie i już teraz sprawdź, jakie opony zimowe warto kupić.

przeczytaj pełen tekst »
Wzorowa opona zimowa Bridgestone Blizzak LM-005 – 7-krotny zwycięzca testów opon zimowych

Wzorowa opona zimowa Bridgestone Blizzak LM-005 – 7-krotny zwycięzca testów opon zimowych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 22.11.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców poszukujących niezawodnego ogumienia podczas zimowych wojaży, światowy lider w branży oponiarskiej Bridgestone rozszerzył swoją ofertę opon zimowych klasy premium i wprowadził na rynek nowy model z innowacyjnym bieżnikiem i unikalną mieszanką. Debiutujący w zeszłym roku Bridgestone Blizzak LM-005 nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem i wciąż zachwyca perfekcyjnymi osiągami, które wielokrotnie nagrodzono w testach najbardziej renomowanych magazynów, między innymi ADAC, Auto Motor und Sport  czy ACE Auto Club Europa.

przeczytaj pełen tekst »
Hankook Winter i*cept evo3 X W330A – najnowsza opona zimowa UHP na sezon 2020/2021

Hankook Winter i*cept evo3 X W330A – najnowsza opona zimowa UHP na sezon 2020/2021

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.11.2020

Hankook Winter i*cept evo3 X W330A to model, który został stworzony, by gwarantować optymalne osiągi wszędzie i w każdych warunkach, a jego konstrukcja i parametry dostosowano do bardziej zaawansowanych potrzeb samochodów o większych gabarytach klasy SUV i Crossover. Nowy Hankook wyróżnia się jeszcze lepszą skutecznością na mokrej i ośnieżonej nawierzchni niż jego poprzednik Winter i *cept evo2 SUV W320A i oferuje nie tylko doskonałą jakość na miarę klasy premium, ale także najwyższą ochronę, komfort i absolutną kontrolę podczas wojaży w zimowych miesiącach roku.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl