Ranking opon terenowych typu MT - mud terrain

Utworzony przez Voida.pl - dnia 10.06.2021, aktualizacja 09.04.2023

Dobór opon do auta terenowego w głównej mierze zależny jest od obszaru ich użytkowania i indywidualnych potrzeb kierowcy. Dla prawdziwych pasjonatów jazdy w ciężkim terenie, po błotnistych i wyboistych drogach najlepszym wyborem będą opony typu mud terrain (MT) – stworzone do wyczynowych wypraw po bezdrożach (80% teren, 20% szosa). O ich typowo terenowym przeznaczeniu świadczy przede wszystkim charakterystyczna rzeźba bieżnika z masywnymi klockami i głębokimi rowkami oraz solidna konstrukcja wewnętrzna, bardziej odporna na uszkodzenia zewnętrzne. Jednak należy pamiętać, że ze względu na terenowe predyspozycje opony takie gorzej sprawdzają się w jeździe po utwardzonym asfalcie niż na przykład opony typowo szosowe lub bardziej uniwersalne all terrain.

Dla osób poszukujących właśnie takiego ogumienia stworzyliśmy specjalny ranking opon terenowych typu MT bazujący na statystykach sprzedażowych naszego sklepu z ostatnich miesięcy. Odzwierciedla on trendy zakupowe naszych klientów i przedstawia modele do jazdy w ciężkim terenie cieszące się największym zainteresowaniem. Sprawdźmy zatem, które opony mud terrain znalazły się w tym zestawieniu.

Najczęściej kupowane opony terenowe typu MT – mud terrain

Im wyższa pozycja opon w naszym rankingu opon terenowych M/T, tym częściej są one w tym segmencie kupowane. Kolejny raz można zauważyć, że klienci w Polsce najczęściej wybierają opony wysokiej jakości, ale czynnikiem decydującym jest też atrakcyjna cena. Takie warunki najlepiej spełniają od kilku lat opony Cooper, których współczynnik cena / jakość jest fantastyczny.

Cooper Discoverer STT PRO - najczęściej kupowane opony M/T do off-road

Cooper Discoverer STT PRO to jedna z najczęściej wyszukiwanych opon typu mud terrain wśród miłośników prawdziwie off-roadowych doznań. Model ten znajduje się w asortymencie amerykańskiego producenta z klasy średniej specjalizującego się w produkcji ogumienia terenowego o wyjątkowych osiągach. Discoverer STT PRO został specjalnie zaprojektowany z naciskiem na typowo terenowe właściwości, począwszy od masywnej rzeźby bieżnika gwarantującej doskonałą przyczepność, aż po niesamowicie solidną konstrukcję dla jeszcze większej wytrzymałości.

Cooper Discoverer STT PRO to prawdziwy specjalista w segmencie opon MT na ciężki teren, o czym świadczy także skrót „Pro” w nazwie. Jednak tym, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, jest ich potężna budowa i agresywny bieżnik o unikalnym wzorze centralnych żeber w naprzemiennym układzie 3-2, który nie tylko zapewnia redukcję hałasu drogowego, ale także gwarantuje stabilną jazdę nawet w ekstremalnych warunkach. W nowym modelu zastosowano także nowatorską technologię Amor Tek 3, dzięki której opony te są bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne podczas jazdy po kamienistym, szutrowym czy żwirowym podłożu. Opony Cooper dobrze radzą sobie także na utwardzonych, asfaltowych drogach, co potwierdza ich uniwersalny charakter.

Propozycja amerykańskiego producenta z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających pasjonatów jazdy w ciężkim terenie. Cooper Discoverer STT PRO to solidne i niezwykle wytrzymałe opony terenowe, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom w obrębie bieżnika i konstrukcji wewnętrznej nie mają sobie równych, a ich dodatkowym atutem jest niewygórowana cena.

Cooper Discoverer STT PRO

Opony Cooper Cooper Discoverer STT PRO

Najbardziej ekstremalna opona 4x4 typu mud terrain w ofercie firmy Cooper. Konstrukcja Armor Tek 3 dla dodatkowej trwałości. Nowoczesna opona terenowa zapewniająca trwałość i bezpieczeństwo. Wyprodukowano w USA. Opona letnia o wysokich parametrach jazdy w terenie i atrakcyjnej cenie.

Najczęściej sprzedawane
Cooper Discoverer STT PRO

Polecane rozmiary
Cooper Discoverer STT PRO

Cooper Discoverer S/T MAXX

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również opon Cooper Discoverer S/T MAXX, kolejnej pozycji z oferty amerykańskiego producenta dedykowanej dla mocnych aut z napędem 4x4, która wyróżnia się doskonałymi  parametrami podczas jazdy po bezdrożach oraz imponuje niezwykłą trwałością. Opona ta cieszy się dużym zainteresowaniem fanów off-roadu, którzy cenią ją także za wysoką jakość wykonania dostępną w przystępnej cenie.

Model Discoverer S/T MAXX sprawdzi się doskonale podczas terenowych wypraw, o czym świadczy przede wszystkim charakterystyczna dla opon mud terrain potężna budowa bieżnika. Jego powierzchnia pokryta została masywnymi klockami ułożonymi naprzemiennie po 4 lub 5 elementów. System ten wpływa na większy komfort akustyczny dzięki redukcji hałasu zewnętrznego, ale także dba o to, by opona zużywała się równomiernie. Nieregularnie rozmieszczone żebra pomagają natomiast w usuwaniu kamieni i zapobiegają przebiciom. Dzięki specjalnie opracowanemu układowi szerokich rowków woda i błoto są sprawnie wyrzucane na zewnątrz, co zapewnia lepszą przyczepność na mokrym i błotnistym podłożu. Dodatkowo blok barkowy w Cooper Discoverer S/T MAXX ułożony jest asymetrycznie wzdłuż ścian bocznych po to, by uniemożliwić zatrzymywanie kamieni w przestrzeniach między klockowych. Nie można pominąć również innowacyjnej konstrukcji osnowy Armor-tek3, która gwarantuje nieporównywalną wytrzymałość i odporność na urazy.

Inżynierowie firmy Cooper dopracowali ten model pod każdym względem, dzięki czemu perfekcyjnie spisuje się podczas terenowych przygód. Za sprawą solidnej konstrukcji i specjalnie opracowanemu bieżnikowi, opona ta nie zawiedzie w żadnej, nawet ekstremalnej sytuacji. Cooper Discoverer S/T MAXX to idealny wybór dla osób poszukujących sprawdzonych opon terenowych o nieprzeciętnych osiągach.

Cooper Discoverer S/T MAXX

Opony Cooper Cooper Discoverer S/T MAXX

Letnia opona amerykańskiej marki przeznaczona do samochodów z napędem 4x4. Odporna na uszkodzenia, agresywny bieżnik, skuteczne usuwanie błota. Rasowa opona terenowa stworzona z myślą o pasjonatach jazdy w terenie. 

Najczęściej sprzedawane
Cooper Discoverer S/T MAXX

Polecane rozmiary
Cooper Discoverer S/T MAXX

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 - pancerne opony terenowe najwyższej jakości

Kolejna pozycja w naszym rankingu to prawdziwy must have wśród opon typu mud terrain do jazdy w ekstremalnych, terenowych warunkach. Mowa oczywiście o BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3, która dzięki licznym innowacjom technologicznym oraz doświadczeniu producenta w rajdach off-roadowych zachwyca wręcz swoimi predyspozycjami do poruszania się w ciężkim, wyboistym terenie. Opony te bazują na poprzednim modelu Mud Terrain T/A KM2, który również cieszył się uznaniem wśród wielbicieli off-roadu. Jednak poprzez szereg ulepszeń w obrębie konstrukcji, strukturze bieżnika oraz składzie mieszanki  inżynierom firmy BFGoodrich udało się znacznie zwiększyć jej osiągi.

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 posiada wszystkie właściwości, którymi powinna się charakteryzować rasowa opona terenowa MT – jest solidna, wytrzymała, stabilna i niezwykle przyczepna do każdego typu podłoża. Wszystkie te cechy to zasługa intensywnych prac amerykańskich inżynierów, którzy naszpikowali tę oponę nowoczesnymi technologiami dla jeszcze lepszych parametrów w terenie. Na początek specjalnie opracowany wzór bieżnika Terrain-Attack z agresywnymi blokami, które zapewniają wzorową trakcję na błotnistej i grząskiej drodze, niezależnie od kąta natarcia. Ponadto opona posiada właściwości samooczyszczające dzięki małym wypustkom Mud-Phobic umieszczonym w rowkach bieżnika, które skutecznie zapobiegają osadzaniu się błota. Nowy Mud Terrain T/A KM3 radzi sobie świetnie także podczas poruszania się po wyboistej, skalnej oraz śliskiej nawierzchni. O to dba między innymi precyzyjnie skomponowana mieszanka Krawl-TEK, która pozwala czuć się pewnie nawet na najbardziej niestabilnym podłożu. Co szczególnie ważne dla ogumienia terenowego, to solidna i odporna na uszkodzenia konstrukcja. W oponie firmy BFGoodrich gwarantuje to zaczerpnięta z rajdów technologia CoreGard Max, zapobiegająca pękaniu i przebiciom ścian bocznych oraz technologia  Traction-Armor, która chroni barki i boki opony przed urazami mechanicznymi.

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3 to niekwestionowany specjalista od jazdy w ekstremalnie wymagającym terenie. Zastosowane ulepszenia przyniosły oczekiwane rezultaty, co potwierdzają nie tylko uzyskane osiągi, ale także opinie zadowolonych użytkowników. Model ten trafi w gusta prawdziwych pasjonatów mocnych wrażeń i terenowych przygód.

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3

Opony BFGoodrich BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3

Opona terenowa, która powstała na podstawie doświadczenia w rajdach. Stworzona na błoto, do ciężkiej wspinaczki, by podbijać szlaki. Do wymagających samochodów terenowych 4x4 (20% szosa, 80% teren).

Najczęściej sprzedawane
BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3

Polecane rozmiary
BFGoodrich Mud Terrain T/A KM3

Federal COURAGIA M/T - budżetowe opony typu M/T

Wśród najczęściej wybieranych opon terenowych MT znalazł się również Federal COURAGIA M/T, który imponuje niezwykłą skutecznością nawet w ekstremalnie ciężkich warunkach w terenie. To propozycja od tajwańskiego producenta, który skupił się na dopracowaniu tych elementów, które mają szczególne znaczenie dla doskonałych osiągów i bezpieczeństwa podczas jazdy po wymagającym podłożu. Marka ta plasuje się w segmencie budżetowym i cieszy się dużym zainteresowaniem pasjonatów off-roadu nie tylko za sprawą ponadprzeciętnych parametrów, ale również za świetny stosunek jakości do ceny.

Federal COURAGIA M/T to opona, która świetnie spisuje się podczas terenowych wypraw, gdyż w każdym calu jest perfekcyjnie przystosowana do najbardziej wymagających warunków w ciężkim terenie. Począwszy od potężnej budowy bieżnika z masywnymi kostkami, które gwarantują doskonałą przyczepność na każdym podłożu. Dalej dzięki konstrukcji bloków barkowych bazujących na systemie SRG (Sloped Radius Gradient) są one sztywniejsze, co dodatkowo wspomaga właściwości trakcyjne. Nie można pominąć także specjalnie zaprojektowanych klocków opony ze stopniowanymi krawędziami i głębokimi rowkami, które umożliwiają samooczyszczanie się bieżnika i w ten sposób zapewniają wzorowe osiągi po piasku czy błocie. COURAGIA M/T za sprawą perfekcyjnie dobranej mieszanki wyróżnia się także niezwykłą odpornością na uszkodzenia, przebicia i otarcia, co przekłada się na wydłużoną żywotność.

Federal COURAGIA M/T to odpowiedni wybór dla osób poszukujących mocnych i wytrzymałych opon mud terrain, które nie zawiodą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zostały tak zaprojektowane, by dostarczać niezapomnianych wrażeń podczas terenowych wojaży i w dodatku dostępne są w konkurencyjnej cenie.

Aplus A929 M/T - tanie opony terenowe na początek przygody

Kolejna pozycja w naszym rankingu reprezentuje klasę ekonomiczną i jest zdecydowanie warta uwagi tych osób, które poszukują sprawdzonych opon terenowych dostępnych w niewygórowanej cenie. Mowa o Aplus A929 M/Toponach mud terrain należących do azjatyckiej marki, coraz śmielej rozprzestrzeniającej się na rynku europejskim. Model ten za sprawą innowacyjnych rozwiązań gwarantuje pewną i stabilną jazdę w nieprzewidywalnych warunkach w terenie,  udowadniając, że nawet opony z niższej półki nadają się na terenowe wyprawy.

Aplus A929 M/T został tak zaprojektowany, by doskonale radzić sobie nawet w najbardziej wymagających sytuacjach podczas jazdy w terenie. Świadczy o tym chociażby doskonale przystosowany do terenowych warunków bieżnik z masywnymi żebrami oddzielonymi zygzakowatymi rowkami. Taka budowa gwarantuje odpowiednią trakcję na każdym typie podłoża,  od piasku, błota, aż po skaliste trasy. Dodatkowo otwarty bok opony skutecznie przeciwdziała aquaplaningowi, a także wspiera zdolności samooczyszczające. Aby ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzeń czy pęknięć podczas terenowych eskapad, konstrukcja Aplus A929 M/T została również dodatkowo wzmocniona.

Opona MT firmy Aplus to dobry wybór, jeśli oczekujesz optymalnych osiągów w terenie. Być może nie jest to zbyt popularna marka, ale zyskała już spore grono zadowolonych kierowców dzięki ponadprzeciętnym parametrom jezdnym i wysokiej jakości, które można mieć za rozsądną cenę.

Yokohama GEOLANDAR M/T G003 - niezawodne opony typu MT z klasy premium

Yokohama GEOLANDAR M/T G003 to niezawodna opona typu mud terrain klasy premium, na której zawsze można polegać podczas ekscytujących wypraw terenowych. To kolejna już generacja kultowej serii  GEOLANDAR, która cieszy się zainteresowaniem prawdziwych fanów off-roadu. Model ten dedykowany jest do pojazdów terenowych, SUV-ów oraz aut z napędem na 4 koła.

Rzeźba bieżnika GEOLANDAR M/T G003 została tak zaprojektowana, aby doskonale radzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach w terenie. Charakterystyczny, agresywny profil o symetrycznym wzorze gwarantuje optymalną przyczepność na różnych typach podłoża, od piasku, żwiru, błota, aż po kamieniste szlaki. Dzięki różnopoziomowym blokom i specjalnie rozlokowanym rowkom ani błoto, ani kamienie nie zalegają w przestrzeniach międzyblokowych, co zapewnia płynną i stabilną jazdę. Bardzo istotna jest także solidna, potrójna konstrukcja wspomagana nylonową powłoką, które wspólnie stanowią skuteczną ochronę przed często spotykanymi podczas terenowych wariacji przebiciami, uszkodzeniami i pęknięciami. Natomiast wydłużona żywotność i trwałość to zasługa wyjątkowej mieszanki gumowej bazującej na specjalnych polimerach cechujących się wysoką gęstością.

Yokohama GEOLANDAR M/T G003 to godna polecenia opona terenowa, która sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom w terenie. Jej off-roadowe właściwości zapewniają optymalne osiągi i zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Yokohama GEOLANDAR M/T G003

Opony Yokohama Yokohama GEOLANDAR M/T G003

Opony typu off-road, którym możesz zaufać. Technologia GEO-SHIELD™ zapewnia doskonałe parametry, niesamowity wygląd oraz bardzo długą żywotność opon terenowych. Z oponami typu M/T poczujesz się pewnie nawet w bardzo wymagającym terenie.

Najczęściej sprzedawane
Yokohama GEOLANDAR M/T G003

Polecane rozmiary
Yokohama GEOLANDAR M/T G003

Podsumowanie rankingu opon terenowych MT – mud terrain

Analizując nasz ranking opon terenowych typu MT - mud terrain można wywnioskować, że największą popularnością cieszą się produkty  amerykańskich producentów zaliczające się do klasy średniej. Ich największymi zaletami są doskonałe osiągi w wymagających warunkach w terenie oraz pierwszorzędna jakość idąca w parze z korzystną ceną. Tuż za nimi uplasowały się propozycje azjatyckich marek, które coraz częściej wzbudzają zainteresowanie miłośników ekstremalnego off-roadu.

Każda z prezentowanych opon posiada wyjątkowe cechy, dzięki którym jazda nawet w najbardziej niesprzyjającym terenie, po wyboistych szlakach, grząskim podłożu, w błocie czy piasku nie sprawia żadnych problemów. Gwarantuje to między innymi typowa dla opon z tego segmentu agresywna rzeźba bieżnika, oparta na solidnej konstrukcji wewnętrznej i wzmocnionych ścianach bocznych, które chronią przed uszkodzeniami i przebiciami. A za sprawą odpowiednio skomponowanej mieszanki opony te wyróżniają się większą wytrzymałością, pozwalając cieszyć się z terenowych wypraw znacznie dłużej.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Utworzony przez Voida.pl - dnia 04.09.2023

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą, dobrze dobrana opona zimowa może sprawić, że podróż stanie się bezpieczna i komfortowa nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego też dzisiaj pragniemy przedstawić Państwu najnowsze opony na sezon zimowy 2024, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić nie tylko doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie, ale również długą żywotność i wydajność.

przeczytaj pełen tekst »
Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.07.2023

Patrząc na niektóre modele felg, na ich ułożenie ramion, możemy wywnioskować, iż istnieją one w wersji na lewą i stronę auta. Często jednak jest to mylne wrażenie i takich obręczy na rynku jest znikoma ilość. Zdarzają się jednak wyjątki i są producenci felg, którzy posiadają w ofercie koła na lewą i prawą stronę auta.

przeczytaj pełen tekst »
Polecane opony do aut elektrycznych

Polecane opony do aut elektrycznych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.07.2023

Na ulicach coraz częściej widujemy auta elektryczne. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od tradycyjnych aut spalinowych. Są użytkowane na takich samych czarnych oponach jak pozostałe auta. Czy jednak są jakieś różnice? Oto kilka wyróżników charakteryzujących gamę opon specjalnie stworzonych do samochodów bateryjnych.

przeczytaj pełen tekst »
[Akcja specjalna] Kup opony Michelin - odbierz zwrot nawet do 280 zł - lato 2023

[Akcja specjalna] Kup opony Michelin - odbierz zwrot nawet do 280 zł - lato 2023

Utworzony przez Voida.pl - dnia 29.03.2023

Doceniasz najwyższą jakość nowych opon Michelin? Kup komplet opon Michelin (letnich lub całorocznych) lub komplet 2+2 opony w tym samym modelu. W zależności od typu opony i średnicy zyskaj nawet do 280 zł. Nagrodę możesz odebrać w postaci przelewu bankowego lub karty podarunkowej do sieci sklepów RTV EURO AGD. Promocja trwa od 15 marca do 30 czerwca 2023r. 

przeczytaj pełen tekst »
Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Czy opony zimowe są w Polsce obowiązkowe? Jakie opony należy używać od 1 listopada do 1 kwietnia?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 07.09.2022

Konieczność wymiany opon na zimowe to temat poruszany każdej jesieni, elektryzuje on miliony polskich i europejskich kierowców. Czy warto zmuszać Polaków do posiadania opon zimowych od listopada do kwietnia? Czy opony całoroczne są na tyle dobre, że będą mogły być uznane za odpowiednie rozwiązanie zarówno na sezon letni jak i zimowy?

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow