Continental WinterContact TS 860

Continental WinterContact TS 860 to maksymalne bezpieczeństwo dla samochodów w klasie średniej i kompaktów

Królewski model niemiesckiego producenta opon zwyciężył w teście AutoBild w najpopularniejszym rozmiarze 205/55R16 jak również 225/50R17. Organizacja ADAC nazwała ją dobrą w drugim najczęściej kupowanym rozmiarze tj. 195/65R15. Model TS 860 posiada kierunkowy układ nacięć na bieżniku co czyni tę oponę bardzo skuteczną w prowadzeniu na drodze ośnieżonej jak również podczas roztopów oraz w porze przejściowej z dużymi opadami deszczu.

Opony Continental WinterContact TS 860 są napełnione technologiami dla doskonałej przyczepności oraz wybornego hamowania

Pierwsza z użytych technologii to Cool Chili. Jest to połączenie mieszanki o wysokiej zawartości krzemionki wraz z dodatkiem żywicy oraz elstycznej matrycy polimerowej. Krzemionka poprawia przyczepność, żywica sprawia, że właściwości opony nie spadają podczas niskich temperatur a elstyczna matryca polimerowa odpowiada za elstyczność konstrukcji i tym samym odpowiednie przenoszenie sił powstających podczas hamowania na drodze mokrej, ośnieżonej a nawet oblodzonej.

W drugiej kolejności spotykamy się z Liquid Layer Drainage. Continental kładzie nacisk na skórcenie drogi hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni. Opona TS 860 nie posiada tylko zwykłych lameli. Jest do system Multi Channel Sipe Design. To rozwiązanie cały czas odprowadzona wodę spod opony. Opona posiada lepszy kontakt z naiwerzchnią i w trudnej sytuacji nawet na szronie i lodzie potrafi się skotecznie zatrzymać. W całym tym systemie działają razem pionowe i poziome kanaliki lameli, które wspólnie kierują wodę w stronę rowka centralnego. W chwili kiedy na drodze topi się śnieg i lód, kiedy pojawia się znaczna ilość wody, opony WinterContact TS 860 eliminują niebiezpieczeństwo wpadniecia w poślizg. Samochód można szybko i skutecznie zatrzymać nawet w bardzo niebezppiecznych warunkach.

Ostatnia z technologii to SnowCurve. Wgryzające się w śniego rowki 3D poprawiają zdecydowanie bezpieczeństwo jazdy w czasie zakrętów pokonywanych na ośnieżonej drodze. Oprócz kompresji śniegu w głównym roboczym rowku opony, takie działanie pojawia się również we wszystkim rowkach na ścianie opony, łącznie jest to ponad 1000 punktów na jednej oponie. SnowCurve przenosi siły boczne w czasie jazdy w zakręcie i trzyma nieustannie auto w pewnym torze jazdy.

Continental WinterContact TS 860 jest zasłużonym zwycięzcą wielu testów co potwierdzają bardzo dobre opinie polskich kierowców

Popularne rozmiary opon Continental WinterContact TS 860

Pozostałe opony w ofercie Continental WinterContact TS 860

Wpisy na blogu powiązane z Continental WinterContact TS 860

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 21.10.2019

Całoroczne opony już dawno przestały być słabym kompromisem dla dedykowanych opon letnich lub zimowych. Coraz więcej testów opon całorocznych pokazuje, że w pojedynczych kategoriach potrafią one dzielnie walczyć i nawet wygrywać! Tym razem pod lupę AUTO BILD wziął rozmiar opon całorocznych 225/45 R17. Cały czas rozmiar ten pozostaje na topie i jest popularny w dużej ilości samochodów.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.10.2019

Z każdym rokiem wybór opon zimowych (lub całorocznych) staje się nieco bardziej skomplikowany. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji technologicznych i walki o rynek. Jak to wygląda w przypadku wyboru opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17, czy warto kupić nowe modele z klasy premium, czy może jednak nieco starsze... a może warto jednak nie przepłacać i zdecydować się na klasę średnią lub nawet budżetową?

przeczytaj pełen tekst »
Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.10.2019

Ostatnie dni lata lub wczesna jesień to najlepszy moment, aby pomyśleć o zmianie opon. Warto wcześniej dokonać zakupu opon zimowych zamiast liczyć na późne nadejście zimy. W naszym rankingu znajdziesz opony, które najlepiej wypadły w wielu testach, a także cieszące się największym zaufaniem wśród kierowców na całym świecie. Dzięki temu, że są to już nieco starsze modele, to można je kupić w atrakcyjnych cenach. Wiele z nich jest też nadal produkowanych, więc można je zdobyć z bardzo świeżych dostaw.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.07.2019

Zapraszamy do lektury, w której naszą uwagę kierujemy na niedoceniane zimowe opony nalewane. Ich jakość jest zaskakująco wysoka a warunki gwarancyjne jakie oferują producenci powodują delikatne zawstydzenie na twarzach poważnych oferentów opon na polskim rynku. Czy jakość opon bieżnikowanych jest rzeczywiście niska, czy wręcz odwrotnie?

przeczytaj pełen tekst »
Nokian WR Snowproof: opony zimowe - spokój ducha i najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nokian WR Snowproof: opony zimowe - spokój ducha i najwyższy poziom bezpieczeństwa

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.07.2019

Nowy model zimowych opon klasy premium, stworzonych aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo na drogach Europy Środkowej. Opony zapewniają przyczepność w zmiennych warunkach zimowych - na śniegu, deszczu, czy w błocie pośniegowym. Opony zimowe Nokian WR Snowproof zostały wyposażone w najnowsze innowacyjne rozwiązania oraz wykorzystujące lata doświadczeń w produkcji jednych z najlepszych opon zimowych.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon letnich 225/55 R17 do małych SUV-ów [AUTO BILD 2019]

Test opon letnich 225/55 R17 do małych SUV-ów [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.05.2019

Niemiecki Autobild przetestował dziesięć nowych opon letnich przeznaczonych do coraz popularniejszych małych SUV-ów. Rozmiar opon letnich 225/55 R17 nie jest może najpopularniejszy, bo obecnie coraz częściej takie auta pojawiają się na 18 i 19 calowych felgach. Jest to jednak ciekawy przypadek, żeby sprawdzić, jak radzą sobie starsi gracze i nowości na sezon 2019

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl