Continental WinterContact TS 860

Continental WinterContact TS 860 to maksymalne bezpieczeństwo dla samochodów w klasie średniej i kompaktów

Królewski model niemiesckiego producenta opon zwyciężył w teście AutoBild w najpopularniejszym rozmiarze 205/55R16 jak również 225/50R17. Organizacja ADAC nazwała ją dobrą w drugim najczęściej kupowanym rozmiarze tj. 195/65R15. Model TS 860 posiada kierunkowy układ nacięć na bieżniku co czyni tę oponę bardzo skuteczną w prowadzeniu na drodze ośnieżonej jak również podczas roztopów oraz w porze przejściowej z dużymi opadami deszczu.

Opony Continental WinterContact TS 860 są napełnione technologiami dla doskonałej przyczepności oraz wybornego hamowania

Pierwsza z użytych technologii to Cool Chili. Jest to połączenie mieszanki o wysokiej zawartości krzemionki wraz z dodatkiem żywicy oraz elstycznej matrycy polimerowej. Krzemionka poprawia przyczepność, żywica sprawia, że właściwości opony nie spadają podczas niskich temperatur a elstyczna matryca polimerowa odpowiada za elstyczność konstrukcji i tym samym odpowiednie przenoszenie sił powstających podczas hamowania na drodze mokrej, ośnieżonej a nawet oblodzonej.

W drugiej kolejności spotykamy się z Liquid Layer Drainage. Continental kładzie nacisk na skórcenie drogi hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni. Opona TS 860 nie posiada tylko zwykłych lameli. Jest do system Multi Channel Sipe Design. To rozwiązanie cały czas odprowadzona wodę spod opony. Opona posiada lepszy kontakt z naiwerzchnią i w trudnej sytuacji nawet na szronie i lodzie potrafi się skotecznie zatrzymać. W całym tym systemie działają razem pionowe i poziome kanaliki lameli, które wspólnie kierują wodę w stronę rowka centralnego. W chwili kiedy na drodze topi się śnieg i lód, kiedy pojawia się znaczna ilość wody, opony WinterContact TS 860 eliminują niebiezpieczeństwo wpadniecia w poślizg. Samochód można szybko i skutecznie zatrzymać nawet w bardzo niebezppiecznych warunkach.

Ostatnia z technologii to SnowCurve. Wgryzające się w śniego rowki 3D poprawiają zdecydowanie bezpieczeństwo jazdy w czasie zakrętów pokonywanych na ośnieżonej drodze. Oprócz kompresji śniegu w głównym roboczym rowku opony, takie działanie pojawia się również we wszystkim rowkach na ścianie opony, łącznie jest to ponad 1000 punktów na jednej oponie. SnowCurve przenosi siły boczne w czasie jazdy w zakręcie i trzyma nieustannie auto w pewnym torze jazdy.

Continental WinterContact TS 860 jest zasłużonym zwycięzcą wielu testów co potwierdzają bardzo dobre opinie polskich kierowców

Popularne rozmiary opon Continental WinterContact TS 860

Pozostałe opony w ofercie Continental WinterContact TS 860

Wpisy na blogu powiązane z Continental WinterContact TS 860

Nokian Snowproof P - sportowe opony zimowe UHP na niepewną pogodę [nowość 2020]

Nokian Snowproof P - sportowe opony zimowe UHP na niepewną pogodę [nowość 2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 18.05.2020

Fiński producent zapowiada model opony zimowej, zaprojektowany z myślą o warunkach pogodowych Europy Środkowej. Testowane przez mistrza formuły 1 Mikę Häkkinena sprawdzą się w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nokian Snowproof P gwarantują bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Zostały zaprojektowane jako opony zimowe typu UHP. Stworzone, aby zapewnić komfortowe i precyzyjne prowadzenie samochodu sportowego w warunkach zimowych.

przeczytaj pełen tekst »
Cooper Discoverer AT3 LT i AT3 XLT - wyjątkowa przyjemność jazdy w terenie

Cooper Discoverer AT3 LT i AT3 XLT - wyjątkowa przyjemność jazdy w terenie

Utworzony przez Voida.pl - dnia 18.05.2020

Najnowsze propozycje kultowego, amerykańskiego producenta opon Cooper zostały zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych. Modele Cooper Discoverer AT3 LT i Cooper Discoverer AT3 XLT to letnie propozycje przeznaczone do samochodów z napędem 4x4, które doskonale sprawdzą się również podczas jazdy na śniegu i błocie.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking całorocznych opon 4x4 w rozmiarze 225/70 R16

Ranking całorocznych opon 4x4 w rozmiarze 225/70 R16

Utworzony przez Voida.pl - dnia 16.05.2020

Posiadając auto terenowe lub SUV-a kierowcy coraz częściej decydują się na zakup opon całorocznych. Opony całoroczne typu all terrain są "pancerne" i wytrzymują pokonywanie znacznych dystansów (nawet 100 tys. km). Właściciele tego typu aut lubią poruszać się po bocznych drogach, czy nawet lżejszych terenach. Opony w rozmiarze 225/70 R16 występują one w: Jeep Grand Cherokee, Jeep Wrangler, Lexus RX300, Hyundai Santa Fe, Toyota Highlander, Kia Sedona, Suzuki Grand Vitara oraz Dodge Journey. 

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon całorocznych 205/55 r16

Ranking opon całorocznych 205/55 r16

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.05.2020

Prezentujemy zestawienie najczęściej kupowanych opon wielosezonowych w popularnym rozmiarze 205/55 R16, który montowany jest głównie w samochodach kompaktowych oraz aut z klasy średniej, m.in.: Peugeot 207, Skoda Octavia, Opel Astra i Toyota Auris. Bez wątpienia istotnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór kierowców, są właściwości jezdne opon, poziom bezpieczeństwa, komfort jazdy oraz cena i właśnie opis tych parametrów znajdziecie w naszym rankingu opon całorocznych 205/55 R16.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon letnich w rozmiarze 215/55 R17 według ACE i GTÜ [2020]

Test opon letnich w rozmiarze 215/55 R17 według ACE i GTÜ [2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 25.04.2020

Wraz z pojawieniem się wiosennej pogody wielu kierowców przypomina sobie o konieczności wymiany opon zimowych na letnie. Często zakup nowego kompletu wiąże się ze sporym wydatkiem. W tegorocznym teście opon letnich w rozmiarze 215/55 R17 skupili się na drugorzędnych modelach opona ze średniej i niższej półki cenowej. Opony letnie testowali eksperci z ACE (Auto Club Europa) oraz GTÜ (Niemieckie Towarzystwo Nadzoru Technicznego).

przeczytaj pełen tekst »
Wymiana opon z zimowych na letnie - czy to czynność niezbędna?

Wymiana opon z zimowych na letnie - czy to czynność niezbędna?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 11.04.2020

Czy warto zmienić opony z zimowych na letnie? Co się dzieje z autem, które latem porusza się na oponach zimowych? Kiedy najlepiej wymienić opony na letnie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania odnośnie opon letnich oraz konieczności wymiany opon zimowych w okresie letnim. W 2020 roku ten temat szczególnie często jest poruszany z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa oraz bardzo szybko zmieniające się zakazy i nakazy z nią związane.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl