opony zimowe klasa premium Raty
11x10%

ContinentalWinterContact TS 860

6,0 /6 ()

Królewski model niemiesckiego producenta opon zwyciężył w teście AutoBild w najpopularniejszym rozmiarze 205/55R16 jak również 225/50R17. Organizacja ADAC nazwała ją dobrą w drugim najczęściej kupowanym rozmiarze tj. 195/65R15. Model TS 860 posiada kierunkowy układ nacięć na bie (...)

W zależności od rozmiaru i wersji wygląd produktu może się różnić.

Continental WinterContact TS 860
dostawa gratis

Dostawa
GRATIS

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE
zwrot VAT

dostawa gratis

14 dni
na zwrot

Model WinterContact TS 860 występuje w 32 produktach. Dostępnych w ofercie jest 31 produktów.

Cena od 323 do 1611

Zakupy na raty 11x10%

Raty 11x10% z niskim oprocentowaniem.

Finansowanie dla firm

Od 300zł netto. Brak dodatkowych opłat.

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

Ocena: Bardzo dobry

Continental WinterContact TS 860 to maksymalne bezpieczeństwo dla samochodów w klasie średniej i kompaktów

Królewski model niemiesckiego producenta opon zwyciężył w teście AutoBild w najpopularniejszym rozmiarze 205/55R16 jak również 225/50R17. Organizacja ADAC nazwała ją dobrą w drugim najczęściej kupowanym rozmiarze tj. 195/65R15. Model TS 860 posiada kierunkowy układ nacięć na bieżniku co czyni tę oponę bardzo skuteczną w prowadzeniu na drodze ośnieżonej jak również podczas roztopów oraz w porze przejściowej z dużymi opadami deszczu.

Opony Continental WinterContact TS 860 są napełnione technologiami dla doskonałej przyczepności oraz wybornego hamowania

Pierwsza z użytych technologii to Cool Chili. Jest to połączenie mieszanki o wysokiej zawartości krzemionki wraz z dodatkiem żywicy oraz elstycznej matrycy polimerowej. Krzemionka poprawia przyczepność, żywica sprawia, że właściwości opony nie spadają podczas niskich temperatur a elstyczna matryca polimerowa odpowiada za elstyczność konstrukcji i tym samym odpowiednie przenoszenie sił powstających podczas hamowania na drodze mokrej, ośnieżonej a nawet oblodzonej.

W drugiej kolejności spotykamy się z Liquid Layer Drainage. Continental kładzie nacisk na skórcenie drogi hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni. Opona TS 860 nie posiada tylko zwykłych lameli. Jest do system Multi Channel Sipe Design. To rozwiązanie cały czas odprowadzona wodę spod opony. Opona posiada lepszy kontakt z naiwerzchnią i w trudnej sytuacji nawet na szronie i lodzie potrafi się skotecznie zatrzymać. W całym tym systemie działają razem pionowe i poziome kanaliki lameli, które wspólnie kierują wodę w stronę rowka centralnego. W chwili kiedy na drodze topi się śnieg i lód, kiedy pojawia się znaczna ilość wody, opony WinterContact TS 860 eliminują niebiezpieczeństwo wpadniecia w poślizg. Samochód można szybko i skutecznie zatrzymać nawet w bardzo niebezppiecznych warunkach.

Ostatnia z technologii to SnowCurve. Wgryzające się w śniego rowki 3D poprawiają zdecydowanie bezpieczeństwo jazdy w czasie zakrętów pokonywanych na ośnieżonej drodze. Oprócz kompresji śniegu w głównym roboczym rowku opony, takie działanie pojawia się również we wszystkim rowkach na ścianie opony, łącznie jest to ponad 1000 punktów na jednej oponie. SnowCurve przenosi siły boczne w czasie jazdy w zakręcie i trzyma nieustannie auto w pewnym torze jazdy.

Continental WinterContact TS 860 jest zasłużonym zwycięzcą wielu testów co potwierdzają bardzo dobre opinie polskich kierowców

Opinie o oponach Continental WinterContact TS 860

Klienci w 3 opiniach ocenili ten model opony na 6,00 w 6-stopniowej skali ocen.

Zachowanie na mokrej nawierzchni: 6,00 / 6

Zachowanie na suchej nawierzchni: 6,00 / 6

Zachowanie na śniegu: 6,00 / 6

100% oceniających osób poleca zakup tego modelu produktu.

Najlepsze opinie o Continental WinterContact TS 860

Opinie pochodzą od klientów, którzy nabyli produkt i go używali. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z regulaminem.

Lista opon Continental WinterContact TS 860

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow