Grupa Hankook

Koreański producent opon Hankook, jeden z kilku liderów branży oponiarskiej jest właścicielem marki Laufenn. Dzięki temu powiększa swój zasięg odbiorców i wprowadził na rynek tańszą markę produkowaną w oparciu o technologię z fabryk Hankook. Dzięki temu opony Laufenn są bardzo dobrze wykonane przez co są silnym konkurentem w segmencie opon budżetowych. Grupa Hankook obdarzona jest zaufaniem przez wielu znanych producentów samochodów dzięki czemu opony z tych fabryk trafiają na felgi aut z fabryk Audi, BMW i MINI, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Ford, Honda, Mazda, Mercedes Benz, Nissan, Opel, Peugeot czy nawet Porsche.

Grupa Hankook posiada osiem potężnych zakładów produkcyjnych, pięć centrów badawczo rozwojowych, w których opony są stale testowane pod kątem poprawy parametrów jezdnych i wyszukania nowych rozwiązań. Hankook kładzie olbrzymi nacisk na bezpieczeństwo oraz ekologię dzięki temu skład mieszanki używanej do produkcji opon stale ewoluuje aby przyczepność opon wzrastała emitując jednocześnie mniejsze odpady do atmosfery zatruwając minimalnie środowisko naturalne.

Marka Hankook obecna jest w życiu sportowym jak wyłączny dostawca opon do bardzo widowiskowych wyścigów DTM – Deutsche Tourenwagen Masters. Sponsoruje również klub piłkarski oraz europejskie puchary w foutbolu. Wnioski jakie wynikają w wyścigów samochodowych pozwalają udoskonalać opony do aut osobowych używanych codziennie przez miliony kierowców na całym Świecie. Dzięki takim producentom jak Hankook podnosi się stale jakość produkowanych opon z uwagi na bardzo duże inwestycje na udoskonalanie technologii używanych w produkcji ogumienia.