Opony Kleber

Kleber to francuska marka należąca do klasy średniej, szczycąca się ponad 100letnią tradycją. Obecnie marka Kleber należy do jednego z największych koncernów oponiarskich na świecie, Michelin. W ofercie francuskiego producenta dostępne są opony do samochodów osobowych, typu SUV, dostawczych, a także wysokiej klasy opony do pojazdów rolniczych. Kleber to gwarancja doskonałego stosunku jakości do ceny.

Wybierz rozmiar opon Kleber

Najpopularniejsze rozmiary opon Kleber

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Kleber

Kleber- francuska marka z ponad stuletnią historią

Opony  francuskiego producenta Kleber sprzedawane są w obrębie grupy Michelin. Podobnie jak Michelin Kleber narodził się we Francji już na początku dwudziestego wieku. Początkowo działał pod nazwą BFGoodrich a dopiero po drugiej wojnie został nazwany Kleber.

Kleber- nowoczesne rozwiązania

W gamie opon marki Kleber znajdują się opony osobowe, dostawcze, rolnicze oraz SUV / 4x4. Najbardziej znane osobowe i do SUV-ów opony letnie Kleber to model Dynaxer HP3. W gamie opon letnich dostawczych producent proponuje Transpro. Na zimę producent poleca do samochodów osobowych, crossover-ów i SUV-ów model Krisalp HP3 a dla kierujących pojazdami dostawczymi model Transalp 2. Kleber bardzo dobrze radzi sobie w segmencie opon całorocznych i dla każdego typu pojazdu przewidział odpowiedni model. Dla samochodów osobowych skierowany jest Quadraxer 2, do aut typu SUV Citylander a dla dostawczych Transpro 4S.

Kleber w grupie Michelin

Opony Kleber cieszą się dobrymi opiniami. W segmencie opon klasy średniej zajmują solidną stabilną pozycję. Dzięki współpracy i zarządzaniu przez grupę Michelin, opony Kleber zyskują na możliwości wprowadzania nowoczesnych technologii i sprawdzonych rozwiązań zapoczątkowanych przez inżynierów w fabryce marki Michelin.

Historia marki Kleber

Kleber to marka opon z ponad stuletnią tradycją. Firma powstała w 1910 roku niedaleko Paryża, jako fabryka ogumienia uruchomiona przez B.F. Goodrich. W 1930 roku firma produkuje pierwszą oponę lotniczą Potez 540, a w 1938 roku przyjmuje nazwę Colombes -Goodrich. W 1942 fabryka doświadcza regularnych bombardowań, a produkcję wznawia w 1944 roku, rok później przeprowadza się na Avenue Kleber w Paryżu. W 1948 roku zmienia nazwę na Kleber- Colombes, a trzy lata później wprowadza na rynek pierwszą oponę rolniczą. W 1951 roku francuska marka wprowadza prawdziwą rewolucję: pierwszą oponę z wbudowaną dętką. W 1969 roku francuski producent wyposaża w opony Concorde. 

Kleber i współpraca z Michelin

W 1981 roku Michelin staje się większościowym akcjonariuszem Kleber, a w 1990 roku marka przyjmuje nowy logotyp. W 1994 roku Kleber zostaje pierwszym producentem opon homologowanym dla Twingo. Od 1999 roku Kleber wprowadził na rynek kultowe modele opon z linii Dynaxer, Hydraxer, Viaxer, Transpro oraz Protectis.  

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow