Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.06.2020

Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców. To opona z segmentu premium, która nie tylko prezentuje najbardziej charakterystyczne cechy wyróżniające gamę Cinturato, ale także pokazuje, że dzięki nieustannym pracom inżynierów z włoskiej fabryki można jej walory jeszcze bardziej podrasować. Nowa wersja, tak jak i cała seria Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale także dowód na to, że można tworzyć opony przyjazne dla środowiska zgodnie z ideą „Green Performance”. Marka ta dedykowana jest dla kierowców preferujących dynamiczny styl jazdy, pokonujących duże ilości kilometrów rocznie i ceniących pewne i komfortowe prowadzenie.

Dzięki zastosowaniu znaczących modyfikacji w konstrukcji bieżnika i mieszance gumowej opona letnia Pirelli Cinturato P7C2 zyskała lepsze parametry w kluczowych kwestiach: bezpieczeństwa w trakcie jazdy, trwałości, wpływu na środowisko i innowacyjności. Koncern Pirelli stworzył niezawodny i wszechstronny model o świetnych osiągach, a osiągnięto to dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii promujących bezpieczną i ekologiczną jazdę oraz poprawę trwałości i ekonomiczności opony.

Jakie wprowadzone zmiany wpłynęły na poprawę parametrów nowej wersji Pirelli Cinturato P7C2?

Nowa mieszanka z funkcjonalnymi polimerami

W nowym modelu opony Pirelli zastosowano nową mieszankę gumową, w której składzie znajdują się funkcjonalizowane syntetycznie polimery o wysokiej masie cząsteczkowej, które umożliwiły poprawę drogi hamowania na suchej nawierzchni o 1,3% a na mokrej aż o 6,7% w porównaniu z poprzedniczką. Nowa receptura mieszanki o pełnej zawartości krzemionki oraz specjalny dodatek wpłynęły także na lepsze prowadzenie i poprawę przyczepności. Warto podkreślić tutaj, że włoskim inżynierom udało się osiągnąć ten efekt bez wzrostu oporów toczenia, czyli wbrew panującemu przeświadczeniu, że dobra przyczepność nie idzie w parze z niskim poziomem oporów toczenia. Dodatkowo zmiana w konstrukcji opony polegająca na zmniejszeniu jej masy umożliwiła poprawę oporów toczenia o 12% względem poprzedniego modelu, a co za tym idzie – mniejsze zużycie paliwa, według producenta nawet o 4% w cyklu pomiarowym WLTP.

Pirelli Cinturato P7C2 - niższy, ale trwalszy bieżnik

Pirelli Cinturato P7C2 - niższy, ale trwalszy bieżnik

Zmiana konstrukcji bieżnika

Aby zapewnić jeszcze lepsze właściwości jezdne, bieżnik nowej odsłony modelu Pirelli Cinturato P7 został poddany drobnemu liftingowi. Nadal ma on profil asymetryczny nawiązujący swoim wzorem i estetyką  do sportowego charakteru kultowych opon Pirelli, ale w tym wydaniu rzeźba bieżnika jest nieco niższa niż w pierwotnej wersji. Poprzez zmniejszenie wysokości bloków stały się one mniej elastyczne, co oddziałuje bezpośrednio na trwałość opony – jest ona bardziej odporna na nierównomierne ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo większa ilość klocków oraz oryginalne fazowanie krawędzi bloków wpłynęły na poprawę przyczepności wzdłużnej i poprzecznej sprawiając w ten sposób, że opona nie traci kontaktu z podłożem niezależnie od panujących warunków.

Nowa Pirelli Cinturato P7C2 została wyposażona także w szersze kanały obwodowe, które maja za zadanie sprawniejsze odprowadzanie wody spod czoła opony, chroniąc w ten sposób przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu. Mimo zapewnienia lepszej przepustowości rowków nie ucierpiały na tym parametry przyczepności na suchej nawierzchni, a to głównie dzięki optymalizacji strefy styku z nawierzchnią. Specjalnie zaprojektowana mieszanka gumy o zaawansowanych właściwościach oraz spłaszczona budowa profilu opony pozwoliły na opracowanie szerszej strefy kontaktu z podłożem o równomiernym rozłożeniu nacisku podczas jazdy. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko redukcję oporów toczenia, ale także wpływa na lepszą trwałość opony – dłuższe przebiegi o 6% w porównaniu z poprzednim modelem.

Optymalizacja strefy styku w nowej Pirelli Cinturato P7C2

Optymalizacja strefy styku w nowej Pirelli Cinturato P7C2

Aerodynamiczne ściany boczne

Kolejną innowacyjną modyfikacją są gładkie wykończenia ścian bocznych. Włoski koncern zastosował to rozwiązanie, gdyż wszelkie napisy i wzory na tej części opony mogą negatywnie rzutować na opór aerodynamiczny, który oddziałuje na opony w trakcie jazdy i jest wyższy wraz ze wzrostem prędkości. Dzięki wykorzystaniu gładkich ścian bocznych w nowej edycji popularnego modelu Cinturato P7 udało się ograniczyć spalanie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla (CO2) i tym samym włoska marka udowodniła, że ich produkty są tworzone z myślą o ekologii.

Pirelli Cinturato P7C2

Opony Pirelli Pirelli Cinturato P7C2

Nowa wersja, tak jak i cała seria Pirelli Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli Cinturato P7C2

Polecane rozmiary
Pirelli Cinturato P7C2

Technologie zastosowane w nowej oponie letniej Pirelli Cinturato P7C2

Technologia Run Flat

Koncern Pirelli koncentrując się na optymalizacji poziomu bezpieczeństwa wyposaża swoje produkty między innymi w technologię Run Flat, dzięki której można kontynuować jazdę mimo nagłej utraty ciśnienia w oponie. Także nowy model Pirelli Cinturato P7C2 w różnych rozmiarach jest dostępny z tą dodatkową ochroną na wypadek przebicia. Opona z systemem Pirelli run-flat posiada specjalną konstrukcję ze wzmocnionymi ścianami bocznymi, których zadaniem jest utrzymanie ciężaru samochodu jeśli dojdzie do uszkodzenia opony skutkującego spadkiem jej ciśnienia. Należy jednak podkreślić, iż system Run Flat umożliwia dalszą jazdę po przebiciu z maksymalną prędkością 80 km/h na dystansie ok. 80 km. Niestety ta technologia może zadziałać w danej oponie tylko jeden raz, po przebiciu i dojechaniu do najbliższego serwisu wulkanizacyjnego należy wymienić oponę na nową.

Technologia Seal Inside

Firma Pirelli stosuje także inną dodatkową ochronę w razie przebicia i jest to technologia Seal Inside, która również dostępna jest w wybranych rozmiarach w nowej wersji Pirelli Cinturato P7C2. Założenie działania tej technologii opiera się na zastosowaniu specjalnej substancji samouszczelniającej we wnętrzu opony. W przypadku najechania na ostry przedmiot skutkujący przebiciem bieżnika substancja ta wypełnia momentalnie przebity obszar zapobiegając ujściu powietrza. Dzięki temu kierowca może kontynuować jazdę z przebitą oponą, która niejako sama się uszczelni. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie są wymagane specjalne felgi dedykowane do tego typu opon (w odróżnieniu do opon Run Flat), ani czujniki TPMS , ani odpowiednio wzmocniona konstrukcja ścian bocznych obniżająca komfort jazdy. Producenci opon zalecają jednak, aby każdorazowo oponę taką sprawdził specjalista, który po dokładnym zbadaniu uszkodzenia będzie w stanie stwierdzić czy wystarczy naprawa czy konieczna będzie wymiana opony.

Szeroka gama homologacji – perfekcyjne dopasowanie

Zgodnie z koncepcją „Perfect Fit” także nowy opona letnia Pirelli dostępna jest w wersji z homologacją dla konkretnych modeli aut. Włoski koncern specjalizuje się w tworzeniu opon ,,szytych na miarę”, których konstrukcja jest specjalnie zaprojektowane pod daną markę samochodu i dostosowana do wymogów wiodących producentów aut segmentu premium. W tym celu precyzyjnie zaprojektowany bieżnik czy odpowiednio dobrana mieszanka gumowa mają na celu zmaksymalizowanie osiągów zarówno auta jak i opony. Wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze właściwości jezdne i najwyższy komfort jazdy.

Pirelli - Technologia Elect - samochody hybrydowe plug in PHEV i elektryczne BEV

Pirelli - Technologia Elect - samochody hybrydowe plug in PHEV i elektryczne BEV

Technologia Elect

Koncern Pirelli jako czołowy producent opon przyjaznych dla środowiska w odpowiedzi na stopniowo rosnącą popularność aut z silnikami bezemisyjnymi stworzył model z zaawansowaną technologią Elect, która dedykowana jest dla samochodów hybrydowych plug-in oraz aut elektrycznych. Konstrukcja takiej opony musi być zoptymalizowana pod kątem niskich oporów toczenia, niskiego poziomu emitowanego hałasu oraz nienagannej przyczepności.

„Cyber-Opona” zsynchronizowana z siecią 5G

Zgodnie z filozofią marki Cinturato, która jest synonimem permanentnych innowacji, dział badań i rozwoju włoskiego koncernu nieustannie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami również z zakresu cybertechnologii. Nowa wersja Cinturato P7 jest częścią projektu badawczego, który koncentruje się na wykorzystaniu potencjału sieci 5G  poprzez synchronizację z systemami bezpieczeństwa w aucie. Cyber-Opony za pomocą specjalnych czujników mają zbierać informacje na temat panujących warunków na drodze i przekazywać informacje odnośnie potencjalnych zagrożeń innym uczestnikom ruchu. Głównym założeniem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz rozwój nowej generacji elektromobilności i nowoczesnej infrastruktury miejskiej w inteligentnych miastach nie tak dalekiej przyszłości.

Pirelli Cinturato P7C2 – podsumowanie

Nowa odsłona Pirelli Cinturato P7C2 opracowana została w oparciu o najnowsze technologie pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. W celu jak najlepszej realizacji tego zadania opona ta gwarantuje krótszą drogę hamowania, lepsze osiągi na mokrej nawierzchni, nienaganną przyczepność oraz stabilną jazdę i pewne prowadzenie. Firma Pirelli dowiodła, że potrafi tworzyć produkty, które wykraczają poza przyjęte standardy osiągając np. rewelacyjne parametry motoryczne jak hamowanie, przyczepność w połączeniu z niskimi oporami toczenia. W dodatku jest to opona cicha o niskim poziomie emisji hałasu, przez co udało się podnieść także komfort jazdy.  

Nowa opona letnia Pirelli Cinturato P7C2 dostępna jest w wielu rozmiarach od 16 do 20 cali i dedykowana jest głównie dla samochodów klasy średniej i wyższej. Zarówno ulepszona konstrukcja  oraz nowa mieszanka wpłynęły na poprawę kluczowych dla bezpieczeństwa parametrów jezdnych, dzięki czemu nowy model potrafi jeszcze lepiej podkręcić możliwości i potencjał samochodów o dużej mocy silnika. Niewątpliwym atutem skłaniającym do zakupu tego modelu będzie także dłuższa żywotność opon, które dzięki zastosowanym innowacjom są odporniejsze na nierównomierne ścieranie. Według zapewnień producenta opony te zapewniają dłuższe przebiegi nawet o 6% w porównaniu do poprzedniej wersji.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

Utworzony przez Voida.pl - dnia 16.10.2020

W zimowych warunkach osiągi liczą się równie mocno, co pewność prowadzenia i niezawodność. Kup komplet opon Continental 16" lub większych (zimowych lub całorocznych). Odbierz sms z kodem BLIK i wypłać gotówkę w bankomacie - 50, 100 lub 150 zł. Promocja cashback trwa od 12.10 do 30.11 lub do wyczerpania kodów BLIK - warto więc się pośpieszyć. Uwaga! Promocja dla pełnoletnich osób fizycznych. Nie jest przeznaczona dla firm. Pełna lista modeli objętych promocją w regulaminie.

przeczytaj pełen tekst »
Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 10.10.2020

Nowa pozycja w rodzinie opon wielosezonowych marki Bridgestone to następczyni popularnego modelu Weather Control A005, która została zaprojektowana pod kątem doskonałych osiągów, ze szczególnym naciskiem na komfort, kontrolę i bezpieczeństwo o każdej porze roku. Nowa odsłona oferuje większą trwałość, dłuższe przebiegi, nienaganną przyczepność na mokrym oraz lepszą wydajność na śniegu. W efekcie powstała udoskonalona opona wielosezonowa zapewniająca najwyższy poziom jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.10.2020

Niemiecki ADAC opublikował wyniki długo wyczekiwanego testu opon na tegoroczny sezon zimowy 2020/2021. Ku uciesze wielu kierowców wybór padł na jeden z najpopularniejszych rozmiarów: 205/55 R16. Specjaliści z ADAC do testu wybrali 15 opon zimowych z każdej klasy, które poddali wyczerpującym próbom na torze testowym niedaleko Rzymu, w Niemczech i w fińskim Ivalo. Ich celem było sprawdzenie zasadniczych parametrów jezdnych w zmiennych warunkach pogodowych, typowych dla zimowej aury. 

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Utworzony przez Voida.pl - dnia 14.09.2020

Wybór nowych opon zimowych do samochodów typu SUV może dla wielu osób okazać się bardziej skomplikowany, niż by się mogło wydawać. W ramach wsparcia kierowców stojących przed dylematem, jakie opony kupić na nadchodzący sezon zimowy, sporządziliśmy Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, który obejmuje najpopularniejsze modele wybierane przez klientów naszego sklepu. O pozycji w tym zestawieniu decydują zatem preferencje zakupowe innych użytkowników, które nierzadko mogą okazać się pomocnym źródłem informacji i zebranych doświadczeń.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.06.2020

Nadchodząca jesień to dobry moment na sprawdzenie, czy nasze obecne opony zimowe nadają się do dalszego użytkowania. W dokonaniu najlepszego wyboru pomoże nasz ranking opon zimowych w rozmiarze 225/40 R18, który opracowaliśmy w oparciu o analizę danych sprzedażowych z ostatnich 24 miesięcy. W gronie Top 10 najczęściej kupowanych opon zimowych znalazły się modele zarówno z wyższej, jak i niższej półki cenowej, umożliwiając wybór idealnego kompletu na zimę na każdą kieszeń.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP12] Ranking: opony letnie 225/40 r18

[TOP12] Ranking: opony letnie 225/40 r18

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.06.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców poszukujących sprawdzonego i bezpiecznego ogumienia na sezon letni, przygotowaliśmy ranking opon letnich w rozmiarze 225/40 R18, będący odzwierciedleniem aktualnych preferencji zakupowych wśród klientów naszego sklepu. W zestawieniu tym prezentujemy Top 12 opon letnich najpopularniejszych modeli w szerokim spektrum jakościowym i cenowym, od klasy budżetowej, po średnią, aż do premium, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć najodpowiedniejsze ogumienie na sezon letni.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami