Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.06.2020

Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców. To opona z segmentu premium, która nie tylko prezentuje najbardziej charakterystyczne cechy wyróżniające gamę Cinturato, ale także pokazuje, że dzięki nieustannym pracom inżynierów z włoskiej fabryki można jej walory jeszcze bardziej podrasować. Nowa wersja, tak jak i cała seria Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale także dowód na to, że można tworzyć opony przyjazne dla środowiska zgodnie z ideą „Green Performance”. Marka ta dedykowana jest dla kierowców preferujących dynamiczny styl jazdy, pokonujących duże ilości kilometrów rocznie i ceniących pewne i komfortowe prowadzenie.

Dzięki zastosowaniu znaczących modyfikacji w konstrukcji bieżnika i mieszance gumowej opona letnia Pirelli Cinturato P7C2 zyskała lepsze parametry w kluczowych kwestiach: bezpieczeństwa w trakcie jazdy, trwałości, wpływu na środowisko i innowacyjności. Koncern Pirelli stworzył niezawodny i wszechstronny model o świetnych osiągach, a osiągnięto to dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii promujących bezpieczną i ekologiczną jazdę oraz poprawę trwałości i ekonomiczności opony.

Jakie wprowadzone zmiany wpłynęły na poprawę parametrów nowej wersji Pirelli Cinturato P7C2?

Nowa mieszanka z funkcjonalnymi polimerami

W nowym modelu opony Pirelli zastosowano nową mieszankę gumową, w której składzie znajdują się funkcjonalizowane syntetycznie polimery o wysokiej masie cząsteczkowej, które umożliwiły poprawę drogi hamowania na suchej nawierzchni o 1,3% a na mokrej aż o 6,7% w porównaniu z poprzedniczką. Nowa receptura mieszanki o pełnej zawartości krzemionki oraz specjalny dodatek wpłynęły także na lepsze prowadzenie i poprawę przyczepności. Warto podkreślić tutaj, że włoskim inżynierom udało się osiągnąć ten efekt bez wzrostu oporów toczenia, czyli wbrew panującemu przeświadczeniu, że dobra przyczepność nie idzie w parze z niskim poziomem oporów toczenia. Dodatkowo zmiana w konstrukcji opony polegająca na zmniejszeniu jej masy umożliwiła poprawę oporów toczenia o 12% względem poprzedniego modelu, a co za tym idzie – mniejsze zużycie paliwa, według producenta nawet o 4% w cyklu pomiarowym WLTP.

Pirelli Cinturato P7C2 - niższy, ale trwalszy bieżnik

Pirelli Cinturato P7C2 - niższy, ale trwalszy bieżnik

Zmiana konstrukcji bieżnika

Aby zapewnić jeszcze lepsze właściwości jezdne, bieżnik nowej odsłony modelu Pirelli Cinturato P7 został poddany drobnemu liftingowi. Nadal ma on profil asymetryczny nawiązujący swoim wzorem i estetyką  do sportowego charakteru kultowych opon Pirelli, ale w tym wydaniu rzeźba bieżnika jest nieco niższa niż w pierwotnej wersji. Poprzez zmniejszenie wysokości bloków stały się one mniej elastyczne, co oddziałuje bezpośrednio na trwałość opony – jest ona bardziej odporna na nierównomierne ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo większa ilość klocków oraz oryginalne fazowanie krawędzi bloków wpłynęły na poprawę przyczepności wzdłużnej i poprzecznej sprawiając w ten sposób, że opona nie traci kontaktu z podłożem niezależnie od panujących warunków.

Nowa Pirelli Cinturato P7C2 została wyposażona także w szersze kanały obwodowe, które maja za zadanie sprawniejsze odprowadzanie wody spod czoła opony, chroniąc w ten sposób przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu. Mimo zapewnienia lepszej przepustowości rowków nie ucierpiały na tym parametry przyczepności na suchej nawierzchni, a to głównie dzięki optymalizacji strefy styku z nawierzchnią. Specjalnie zaprojektowana mieszanka gumy o zaawansowanych właściwościach oraz spłaszczona budowa profilu opony pozwoliły na opracowanie szerszej strefy kontaktu z podłożem o równomiernym rozłożeniu nacisku podczas jazdy. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko redukcję oporów toczenia, ale także wpływa na lepszą trwałość opony – dłuższe przebiegi o 6% w porównaniu z poprzednim modelem.

Optymalizacja strefy styku w nowej Pirelli Cinturato P7C2

Optymalizacja strefy styku w nowej Pirelli Cinturato P7C2

Aerodynamiczne ściany boczne

Kolejną innowacyjną modyfikacją są gładkie wykończenia ścian bocznych. Włoski koncern zastosował to rozwiązanie, gdyż wszelkie napisy i wzory na tej części opony mogą negatywnie rzutować na opór aerodynamiczny, który oddziałuje na opony w trakcie jazdy i jest wyższy wraz ze wzrostem prędkości. Dzięki wykorzystaniu gładkich ścian bocznych w nowej edycji popularnego modelu Cinturato P7 udało się ograniczyć spalanie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla (CO2) i tym samym włoska marka udowodniła, że ich produkty są tworzone z myślą o ekologii.

Pirelli Cinturato P7C2

Opony Pirelli Pirelli Cinturato P7C2

Nowa wersja, tak jak i cała seria Pirelli Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli Cinturato P7C2

Polecane rozmiary
Pirelli Cinturato P7C2

Technologie zastosowane w nowej oponie letniej Pirelli Cinturato P7C2

Technologia Run Flat

Koncern Pirelli koncentrując się na optymalizacji poziomu bezpieczeństwa wyposaża swoje produkty między innymi w technologię Run Flat, dzięki której można kontynuować jazdę mimo nagłej utraty ciśnienia w oponie. Także nowy model Pirelli Cinturato P7C2 w różnych rozmiarach jest dostępny z tą dodatkową ochroną na wypadek przebicia. Opona z systemem Pirelli run-flat posiada specjalną konstrukcję ze wzmocnionymi ścianami bocznymi, których zadaniem jest utrzymanie ciężaru samochodu jeśli dojdzie do uszkodzenia opony skutkującego spadkiem jej ciśnienia. Należy jednak podkreślić, iż system Run Flat umożliwia dalszą jazdę po przebiciu z maksymalną prędkością 80 km/h na dystansie ok. 80 km. Niestety ta technologia może zadziałać w danej oponie tylko jeden raz, po przebiciu i dojechaniu do najbliższego serwisu wulkanizacyjnego należy wymienić oponę na nową.

Technologia Seal Inside

Firma Pirelli stosuje także inną dodatkową ochronę w razie przebicia i jest to technologia Seal Inside, która również dostępna jest w wybranych rozmiarach w nowej wersji Pirelli Cinturato P7C2. Założenie działania tej technologii opiera się na zastosowaniu specjalnej substancji samouszczelniającej we wnętrzu opony. W przypadku najechania na ostry przedmiot skutkujący przebiciem bieżnika substancja ta wypełnia momentalnie przebity obszar zapobiegając ujściu powietrza. Dzięki temu kierowca może kontynuować jazdę z przebitą oponą, która niejako sama się uszczelni. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie są wymagane specjalne felgi dedykowane do tego typu opon (w odróżnieniu do opon Run Flat), ani czujniki TPMS , ani odpowiednio wzmocniona konstrukcja ścian bocznych obniżająca komfort jazdy. Producenci opon zalecają jednak, aby każdorazowo oponę taką sprawdził specjalista, który po dokładnym zbadaniu uszkodzenia będzie w stanie stwierdzić czy wystarczy naprawa czy konieczna będzie wymiana opony.

Szeroka gama homologacji – perfekcyjne dopasowanie

Zgodnie z koncepcją „Perfect Fit” także nowy opona letnia Pirelli dostępna jest w wersji z homologacją dla konkretnych modeli aut. Włoski koncern specjalizuje się w tworzeniu opon ,,szytych na miarę”, których konstrukcja jest specjalnie zaprojektowane pod daną markę samochodu i dostosowana do wymogów wiodących producentów aut segmentu premium. W tym celu precyzyjnie zaprojektowany bieżnik czy odpowiednio dobrana mieszanka gumowa mają na celu zmaksymalizowanie osiągów zarówno auta jak i opony. Wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze właściwości jezdne i najwyższy komfort jazdy.

Pirelli - Technologia Elect - samochody hybrydowe plug in PHEV i elektryczne BEV

Pirelli - Technologia Elect - samochody hybrydowe plug in PHEV i elektryczne BEV

Technologia Elect

Koncern Pirelli jako czołowy producent opon przyjaznych dla środowiska w odpowiedzi na stopniowo rosnącą popularność aut z silnikami bezemisyjnymi stworzył model z zaawansowaną technologią Elect, która dedykowana jest dla samochodów hybrydowych plug-in oraz aut elektrycznych. Konstrukcja takiej opony musi być zoptymalizowana pod kątem niskich oporów toczenia, niskiego poziomu emitowanego hałasu oraz nienagannej przyczepności.

„Cyber-Opona” zsynchronizowana z siecią 5G

Zgodnie z filozofią marki Cinturato, która jest synonimem permanentnych innowacji, dział badań i rozwoju włoskiego koncernu nieustannie pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami również z zakresu cybertechnologii. Nowa wersja Cinturato P7 jest częścią projektu badawczego, który koncentruje się na wykorzystaniu potencjału sieci 5G  poprzez synchronizację z systemami bezpieczeństwa w aucie. Cyber-Opony za pomocą specjalnych czujników mają zbierać informacje na temat panujących warunków na drodze i przekazywać informacje odnośnie potencjalnych zagrożeń innym uczestnikom ruchu. Głównym założeniem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz rozwój nowej generacji elektromobilności i nowoczesnej infrastruktury miejskiej w inteligentnych miastach nie tak dalekiej przyszłości.

Pirelli Cinturato P7C2 – podsumowanie

Nowa odsłona Pirelli Cinturato P7C2 opracowana została w oparciu o najnowsze technologie pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. W celu jak najlepszej realizacji tego zadania opona ta gwarantuje krótszą drogę hamowania, lepsze osiągi na mokrej nawierzchni, nienaganną przyczepność oraz stabilną jazdę i pewne prowadzenie. Firma Pirelli dowiodła, że potrafi tworzyć produkty, które wykraczają poza przyjęte standardy osiągając np. rewelacyjne parametry motoryczne jak hamowanie, przyczepność w połączeniu z niskimi oporami toczenia. W dodatku jest to opona cicha o niskim poziomie emisji hałasu, przez co udało się podnieść także komfort jazdy.  

Nowa opona letnia Pirelli Cinturato P7C2 dostępna jest w wielu rozmiarach od 16 do 20 cali i dedykowana jest głównie dla samochodów klasy średniej i wyższej. Zarówno ulepszona konstrukcja  oraz nowa mieszanka wpłynęły na poprawę kluczowych dla bezpieczeństwa parametrów jezdnych, dzięki czemu nowy model potrafi jeszcze lepiej podkręcić możliwości i potencjał samochodów o dużej mocy silnika. Niewątpliwym atutem skłaniającym do zakupu tego modelu będzie także dłuższa żywotność opon, które dzięki zastosowanym innowacjom są odporniejsze na nierównomierne ścieranie. Według zapewnień producenta opony te zapewniają dłuższe przebiegi nawet o 6% w porównaniu do poprzedniej wersji.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Opony i felgi typu DEMO - tanie komplety kół

Opony i felgi typu DEMO - tanie komplety kół

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.02.2024

Na samym początku należy sobie zadać dwa podstawowe pytania - czym tak właściwie są opony DEMO i czemu omawiane rozwiązania zyskują na popularności? Co trzeba o nich wiedzieć oraz jakie są ich najmocniejsze strony? Jeśli ktoś szuka dla siebie opon z segmentu premium w rozsądnej cenie, będzie to dla niego jedna z najkorzystniejszych propozycji na rynku.

przeczytaj pełen tekst »
Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Nowości opon na sezon zimowy 2023/24

Utworzony przez Voida.pl - dnia 04.09.2023

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą, dobrze dobrana opona zimowa może sprawić, że podróż stanie się bezpieczna i komfortowa nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego też dzisiaj pragniemy przedstawić Państwu najnowsze opony na sezon zimowy 2024, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić nie tylko doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie, ale również długą żywotność i wydajność.

przeczytaj pełen tekst »
Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Nie ma na rynku felg lewych i prawych, ale...

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.07.2023

Patrząc na niektóre modele felg, na ich ułożenie ramion, możemy wywnioskować, iż istnieją one w wersji na lewą i stronę auta. Często jednak jest to mylne wrażenie i takich obręczy na rynku jest znikoma ilość. Zdarzają się jednak wyjątki i są producenci felg, którzy posiadają w ofercie koła na lewą i prawą stronę auta.

przeczytaj pełen tekst »
Polecane opony do aut elektrycznych

Polecane opony do aut elektrycznych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.07.2023

Na ulicach coraz częściej widujemy auta elektryczne. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od tradycyjnych aut spalinowych. Są użytkowane na takich samych czarnych oponach jak pozostałe auta. Czy jednak są jakieś różnice? Oto kilka wyróżników charakteryzujących gamę opon specjalnie stworzonych do samochodów bateryjnych.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow