Opony Pirelli

Pirelli istnieje w branży motoryzacyjnej ponad 125 lat. Od początku swojej działalności włoska firma uchodziła za lidera innowacji i bardzo mocno stawiała na rozwój technologiczny i najwyższą jakość produkowanych opon.

W swojej ofercie ma nie tylko opony do samochodów osobowych, ale również coraz popularniejsze opony do aut typu SUV. Nie zabrakło też bardzo ciekawych i chętnie kupowanych opon do 4x4. Osoby uwielbiające jednoślady również nie mogą narzekać - opony motocyklowe Pirelli są od lat doceniane przez kierowców, ponieważ są gwarancją bezpieczeństwa.

Wybierz rozmiar opon Pirelli

Najpopularniejsze rozmiary opon Pirelli

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Pirelli

Przewaga Pirelli

Innowacyjne technologie towarzyszą od lat w trakcie projektowania i produkcji opon Pirelli. Filozofią firmy jest osiągnięcie mistrzostwa dzięki pionierskim rozwiązaniom. Firma stara się nieustannie podnosić poprzeczkę we wszystkich dziedzinach działalności - takich jak technologia, styl i odpowiedzialność. Wysoka jakość opon i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że aż 2300 modeli włoskiej marki posiada homologację na oryginalne wyposażenie i są dostępne aż w 160 krajach na świecie. Pirelli to również ponad 4500 patentów, nad którymi pracuje 1400 inżynierów. Zastosowane rozwiązania które w istotny sposób wpłynęły na rozwój przemysłu oponiarskiego 

Moc, która musi być pod kontrolą

Pirelli wyspecjalizowało się w produkcji opon z homologacjami do najszybszych i najpotężniejszych samochodów na świecie, a także od praktycznie od początku swojego istnienia bierze udział w najważniejszych wyścigach, w tym prestiżowej Formule 1. Pirelli od 1907 jest symbolem najwyższej jakości i najbardziej optymalnych rozwiązań stosowanych na profesjonalnych torach wyścigowych, pod tym względem żadna inna marka opon nie może równać się z włoskim producentem.

Najpopularniejsze modele opon motocyklowych Pirelli

Historia powstania firmy Pirelli

Założona została w 1872r. W 1908r. firma Pirelli wprowadziła logo z wydłużonym "P", które jak się później okazało stało się jednym z filarów rozpoznawalności tej marki na całym świecie. Obecnie znana jest na wszystkich pięciu kontynentach, łącznie w ponad 160 krajach. Firmę tworzy ponad 36 tys. pracowników. Polski Oddział Pirelli powstał w 1992 r. jako odział włoskiego koncernu odpowiedzialny za sprzedaż i dystrybucję opon. Założyciel marki Giovanni Batista Pirelli zaczynał od produkcji dętek i kabli telegraficznych, a pierwszą oponę rowerową wyprodukował w 1890 roku. W 1901 roku włoską fabrykę opuściła pierwsza opona samochodowa Ercole. Włoska marka od zawsze kojarzona jest z wyścigami samochodowymi, a pierwsze zwycięstwo odniosła w 1907 roku w rajdzie Paryż-Pekin. Pirelli stale rozszerzał swoja ofertę i technologie stosowane w produkcji opon, co przełożyło się na wprowadzenie na rynek pierwszej opony diagonalnej w latach 20-tych ubiegłego wieku, a w latach 80-tych wprowadziła na rynek opony niskoprofilowe. Obecnie Pirelli produkuje wysokiej klasy opony osobowe, dostawcze, motocyklowe, rowerowe, ciężarowe oraz profesjonalne opony wyścigowe. Włoska marka od ponad 10 lat dostarcza opony  zespołom biorącym udział w prestiżowych wyścigach Formuły 1. Pirelli to nie tylko najwyższej klasy opony, ale również limitowana edycja Volkswagena Golfa GTI Pirelli oraz coroczna edycja kultowego kalendarza.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Pirelli

Technologie wykorzystywane w oponach Pirelli

PNCS - komfortowa jazda

Technologia PNCS to bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające redukować hałas powstający w czasie toczenia się kół. Możliwe to było dzięki zastosowaniu specjalnej dźwiękochłonnej gąbce Pirelli. Ogranicza ona propagowanie określonych częstotliwości dźwięku, co bezpośrednio przekłada się na wyższy komfort jazdy. Pirelli Noise Cancelling System™ umożliwia obniżenie hałasu o 2-3 decybele.

Technologia Run Flat

Nowoczesna technologia Run Flat stosowana w oponach włoskiej marki zapewnia kontynuowanie jazdy w przypadku nagłej utraty ciśnienia, dzięki wzmocnionym ściankom bocznym. Run Flat umożliwia kontynuację jazdy z prędkością do 80 km/h.

Seal Inside - nowatorskie rozwiązanie w przypadku przebicia opony

Technologia Seal Inside stosowana w oponach Pirelli umożliwia kontynuowanie jazdy po przebiciu opony. Specjalny system uzupełnia przebicia dzięki zastosowaniu masy uszczelniającej przyklejonej do wyściółki opony.

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow