Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Opona zimowa klasy premium o najwyższych osiągach

Dla powstania modelu opon zimowych Sottozero 3 Pirelli zaangażowało najlepszych na rynku producentów aut i wspólnie ze swoim doświadczonym biurem projektowym na podstawie wielu konsultacji i wymian spostrzeżeń udało się wprowadzić na rynek trzecią serię znanej gamy opon o najwyższych osiągach Sottozero. Jak zapewnia producent i co znalazło odzwierciedlenie w rzeczywistości opona ta kontroluje dużą moc auta i dokładnie przenosi siły tak aby auto zachowywało się maksymalnie precyzyjnie.

Podwójne strzałki w kierunkowym bieżniku Pirelli Sottozero 3

Pojedyncza jodełka nie wystarczyła włoskim projektantom. Postanowili zastosować podwójne strzałki co zdecydowanie podniosło liczbę elementów hamujących. Korzyścią dla kierowcy jest większa przyczepność na ośnieżonej drodze. Auto zachowuje się bardzo stabilnie i trzyma wyznaczony kierunek. Nawet podczas jazdy z wyższą prędkością kierowca zachowuje poczucie panowania nad pojazdem.

Pirelli Sottozero III posiada dużą liczbę lameli z technologią 3D

Naturalną ewolucją rodziny opon Sottozero zmieniono bieżnik w stosunku do poprzedniej wersji ale również wprowadzono większą ilość lameli czyli drobnych nacięć na całym bieżniku. Ten zabieg jak się okazało sprawił, że bardzo poprawiła się stabilność toru jazdy oraz po przeprowadzonej optymalizacji zwiększono strefę styku opony. Te elementy przekładają się na lepszą jakość poruszania się na suchej drodze i pozytywnie wpłynęło na skrócenie drogi hamowania. Duża ilość lameli powiększyła ilość wyłapywanego śniegu co jeszcze bardziej klei oponę do drogi na śniegu.

Szerokie rowki obwodowe i doskonała mieszanka opon zimowych Pirelli Sottozero 3

Doskonale widać gołym okiem jak bardzo szeroko są rozstawione poszczególne elementy bieżnika opony Sottozero 3. Środkowa część z podwójną jodełką jest odseparowana od strefy barkowej dwoma bardzo szerokimi żłobieniami, których zadaniem jest efektywne usuwanie wody. Opona nawet podczas jazdy w strugach deszczu, czy też podczas roztopów trzyma się bardzo dobrze drogi. Drugim kluczowym elementem, którego już dostrzec nie można, to mieszanka używana do produkcji opon Pirelli Sottozero 3. Ma ona charakter wysoce funkcjonalny i pozwala na wydajną pracę w dość szerokim, jak na oponę zimową, zakresie temperatur. Nie sprawia to, że jest to opona całoroczna jednak przy okresowych wahaniach pogody w czasie zimy opona zachowuje swoje odpowiednie właściwości oraz nie pogarsza swoich parametrów zużycia.

Popularne rozmiary opon Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Pozostałe opony w ofercie Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Wpisy na blogu powiązane z Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Uniroyal RainSport 5: deszczowa opona letnia - bezpieczeństwo i sportowy charakter

Uniroyal RainSport 5: deszczowa opona letnia - bezpieczeństwo i sportowy charakter

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.01.2020

Najnowsza generacja opon deszczowych Uniroyal RainSport 5 wchodzi na rynek na sezon letni 2020 roku. Już na pierwszy rzut oka widać zasadnicze zmiany w budowie bieżnika choć nadal cel jest ten sam – doskonałe prowadzenie i wysokie bezpieczeństwo zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Inżynierom udało się również znacznie zmniejszyć szybkość zużywania się opon oraz jeszcze bardziej zoptymalizować parametry jezdne do warunków panujących na naszych drogach.

przeczytaj pełen tekst »
Pirelli Scorpion All Terrain Plus - całoroczne opony 4x4 na każdą pogodę

Pirelli Scorpion All Terrain Plus - całoroczne opony 4x4 na każdą pogodę

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.01.2020

Firma Pirelli postanowiła dołączyć do grona całorocznych opon terenowych z przytupem i wprowadziła na rynek opony 4x4, które mają oznaczenie 3PMSF oraz agresywny bieżnik. Pirelli Scorpion All Terrain Plus ma również wzmacniane boki, żeby poradzić sobie w trudniejszym terenie oraz w czasie jazdy po skałach i kamieniach. Pomimo dość masywnej budowy opony mają zapewnić również wysoki komfort jazdy podczas dłuższych wypraw bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 21.10.2019

Całoroczne opony już dawno przestały być słabym kompromisem dla dedykowanych opon letnich lub zimowych. Coraz więcej testów opon całorocznych pokazuje, że w pojedynczych kategoriach potrafią one dzielnie walczyć i nawet wygrywać! Tym razem pod lupę AUTO BILD wziął rozmiar opon całorocznych 225/45 R17. Cały czas rozmiar ten pozostaje na topie i jest popularny w dużej ilości samochodów.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.10.2019

Z każdym rokiem wybór opon zimowych (lub całorocznych) staje się nieco bardziej skomplikowany. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji technologicznych i walki o rynek. Jak to wygląda w przypadku wyboru opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17, czy warto kupić nowe modele z klasy premium, czy może jednak nieco starsze... a może warto jednak nie przepłacać i zdecydować się na klasę średnią lub nawet budżetową?

przeczytaj pełen tekst »
Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.10.2019

Ostatnie dni lata lub wczesna jesień to najlepszy moment, aby pomyśleć o zmianie opon. Warto wcześniej dokonać zakupu opon zimowych zamiast liczyć na późne nadejście zimy. W naszym rankingu znajdziesz opony, które najlepiej wypadły w wielu testach, a także cieszące się największym zaufaniem wśród kierowców na całym świecie. Dzięki temu, że są to już nieco starsze modele, to można je kupić w atrakcyjnych cenach. Wiele z nich jest też nadal produkowanych, więc można je zdobyć z bardzo świeżych dostaw.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.07.2019

Zapraszamy do lektury, w której naszą uwagę kierujemy na niedoceniane zimowe opony nalewane. Ich jakość jest zaskakująco wysoka a warunki gwarancyjne jakie oferują producenci powodują delikatne zawstydzenie na twarzach poważnych oferentów opon na polskim rynku. Czy jakość opon bieżnikowanych jest rzeczywiście niska, czy wręcz odwrotnie?

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl