Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Utworzony przez Voida.pl - dnia 14.09.2020, aktualizacja 01.10.2020

Wybór nowych opon zimowych do samochodów typu SUV może dla wielu osób okazać się bardziej skomplikowany, niż by się mogło wydawać. Trudności wynikają przede wszystkim z dość specyficznej budowy SUV-ów i związanych z tym wymagań co do właściwego ogumienia, które powinno uwzględniać potrzeby sportowych aut użytkowych. Poza tym dokonując wyboru najodpowiedniejszych opon na zimę powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich osiągi w typowo zimowych warunkach, a zwłaszcza na te parametry, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. W dodatku przegląd aktualnej, obszernej oferty zimówek dostępnych na rynku może tych mniej rozeznanych kierowców przyprawić o ból głowy, co w rezultacie może poskutkować niezbyt trafionym zakupem w ciemno.

W ramach wsparcia kierowców stojących przed dylematem, jakie opony  kupić na nadchodzący sezon zimowy, sporządziliśmy Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, który obejmuje najpopularniejsze modele wybierane przez klientów naszego sklepu. O pozycji w tym zestawieniu decydują zatem preferencje zakupowe innych użytkowników, które nierzadko mogą okazać się pomocnym źródłem informacji i zebranych doświadczeń. Nasze rankingi nie ograniczają się wyłącznie do drogich opon czołowych producentów, lecz zawierają także tańsze alternatywy z klasy średniej i ekonomicznej.

Opony w rozmiarze 225/55 R18 są zwykle montowane w samochodach o większej masie i większej mocy silnika, czyli w popularnych SUV-ach, autach terenowych oraz z napędem 4x4.

Niezależnie od tego, czy jeździmy SUV-em wyższej klasy o dużej mocy silnika, czy też tańszą wersją auta z większym prześwitem ze średniej półki, to zdecydowanie powinniśmy wybrać opony o uniwersalnych właściwościach, które będą nadawać się do jazdy w każdych warunkach. Warto pamiętać także, by miały one wzmocnioną konstrukcję i ścianę boczną, która będzie również odporna na uszkodzenia zewnętrzne. Opona taka musi też gwarantować odpowiednią przyczepność oraz pewne i stabilne prowadzenie zwłaszcza w zakrętach.

Najczęściej kupowane opony zimowe w rozmiarze 225/55 R18

Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3 to już trzecia generacja kultowego modelu, który łączy w sobie jakość, klasę i sportowy charakter. Ta innowacyjna opona zimowa o ultra wysokich osiągach została stworzona dla samochodów sportowych i limuzyn z wyższej i średniej klasy, by dostarczać jak najlepszych wrażeń jezdnych przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa w wymagających zimowych warunkach. Nowy Winter SOTTOZERO Serie 3 to wspólny projekt Pirelli i renomowanych producentów aut, a efektem ich współpracy jest opona harmonijnie łącząca doskonałe parametry jezdne z potencjałem aut o dużej mocy silnika. Jak pokazuje nasz Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, model ten zachwyca każdym detalem, co odzwierciedla się pozycją 1 w naszym zestawieniu.

W nowej odsłonie inżynierowie firmy Pirelli wzięli na warsztat bieżnik opony, modyfikując kompletnie jego rzeźbę, która teraz posiada profil kierunkowy. Aby jeszcze bardziej podrasować właściwości trakcyjne na ośnieżonej, czy oblodzonej nawierzchni charakterystyczny wzór bieżnika przybrał postać podwójnych grotów strzał, dzięki czemu opona jeszcze lepiej przylega do mało przyczepnego podłoża. Za jakość prowadzenia na suchej drodze odpowiadają natomiast precyzyjnie zaprojektowane lamele 3D, które gwarantują także krótszą drogę hamowania. Dwa szerokie kanały biegnące po całym obwodzie opony nie tylko oddzielają strefę centralną od barkowych, ale także pełnią kluczową rolę w systemie odprowadzania nadmiaru wody i błota pośniegowego spod czoła opony.

Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3 w rozmiarze 225/55 R18 odzwierciedla włoską dbałość o każdy szczegół, a zwłaszcza o kwestie bezpieczeństwa. Fakt ten rekompensuje konieczność sporego wydatku, ok. 605zł - 714zł.

Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Opony Pirelli Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Opony zimowe klasy premium do aut sportowych i limuzyn. Zoptymalizowana, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach zimowych. Połączenie innowacyjnego wzoru bieżnika z podwójnymi strzałami oraz ulepszonej mieszanki gumowej.

Najczęściej sprzedawane
Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Polecane rozmiary
Pirelli Winter SOTTOZERO Serie 3

Riken SUV Stud

Riken SUV Stud zainteresuje szczególnie tych, którzy podczas wyboru nowych opon na zimę  zwracają uwagę na niezawodne właściwości trakcyjne na podłożu typowym dla zimowej aury. Niezależnie czy droga będzie pokryta śniegiem, czy nawet lodem - opony Riken SUV Stud zdają egzamin nawet w najbardziej wymagających, zimowych warunkach, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że Riken to marka należąca do koncernu Michelin, który słynie z produkcji zaawansowanych technologicznie opon najwyższej jakości.

Model SUV Stud wyróżnia się doskonałą przyczepnością i krótką drogą hamowania za sprawą specjalnie opracowanego bieżnika o kierunkowym profilu. Posiada on jeszcze dodatkową cechę – jest przystosowany do kolcowania. Opcja ta może się przydać na wypadek podróży do krajów skandynawskich lub w rejony górskie, gdzie dozwolone jest użytkowanie tego typu ogumienia. Powierzchnia opony została także dostosowana do sprawnego drenowania nadmiaru wody, by uchronić przed wpadnięciem w poślizg. Dodatkową zaletą tych opon są niskie opory toczenia, wpływające na mniejsze zapotrzebowanie energetyczne.  

Riken SUV Stud w rozmiarze 225/55 R18 zyskał zaufanie wielu kierowców przede wszystkim dzięki zaskakującym właściwościom motorycznym, doskonałej trakcji i walorom ekonomicznym – chodzi tu nie tylko o atrakcyjną cenę rzędu 347zł - 382zł, ale także o niskie koszty eksploatacyjne. Model ten uplasował się w naszym rankingu opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a na miejscu 2.

Cooper Discoverer Winter

Cooper Discoverer Winter to godna polecenia opona zimowa, która został tak zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby kierowców SUV-ów w najzimniejszych miesiącach roku. Model ten opracowany w Europejskim Centrum Technicznym firmy Cooper z wykorzystaniem wiedzy eksperckiej w zakresie napędów 4x4 i terenowych gwarantuje najwyższy komfort jazdy oraz pewne prowadzenie i przyczepność na każdej drodze, nawet pokrytej śniegiem. Znakomite osiągi w zimowych warunkach oraz typowy dla klasy średniej dobry stosunek jakości do ceny, która oscyluje w granicach 461zł - 490zł zaowocowały zajęciem 4 miejsca w naszym zestawieniu.  

By potwierdzić zimowe właściwości modelu  Discoverer Winter, został on poddany wielu wymagającym próbom, które obejmowały wyczerpujące testy przyspieszania i hamowania na śniegu, prowadzenia na ośnieżonej drodze, czy zachowania na lodzie. Dla uzyskania jak najlepszych wyników inżynierowie firmy Cooper wdrożyli liczne rozwiązania technologiczne, które przyczyniły się do poprawy właściwości jezdnych. Mowa między innymi o technologii Snow Groove, dzięki której udało się jeszcze bardziej poprawić trakcję na śniegu. Natomiast masywne żebro centralne odpowiada za lepszą responsywność opony oraz stabilne prowadzenie nawet przy wyższych prędkościach. Dodatkowo dzięki lamelom 3D Micro-Gauge opona doskonale przylega do każdego podłoża i zapewnia krótszą drogę hamowania. 

Jak pokazuje nasz Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, opona Cooper Discoverer Winter w rozmiarze 225/55 R18 cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej wybór zadowoli bez wątpienia najbardziej wymagających kierowców.

Cooper Discoverer Winter

Opony Cooper Cooper Discoverer Winter

Opona zimowa klasy średniej dedykowana do pojazdów typu SUV średniej i dużej wielkości. Opracowana w Centrum Technicznym Cooper's Europe, aby sprostać zmiennym europejskim warunkom zimowym. Zapewnia wysoki poziom przyczepności oraz krótką drogę hamowania.

Najczęściej sprzedawane
Cooper Discoverer Winter

Polecane rozmiary
Cooper Discoverer Winter

Falken EUROWINTER HS-01 SUV

Na pozycji 6 przygotowanego przez nas rankingu opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a znalazła się naszpikowana technologiami opona, która zachwyca nienagannymi osiągami w warunkach typowych dla zimowej aury oraz gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa. Mowa o Falken EUROWINTER HS-01 SUV będącej ulepszoną wersją modelu HS449 Eurowinter, który również cieszył się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jego następczyni wyróżnia się jeszcze lepszą efektywnością na pokrytej śniegiem, wodą czy lodem drodze oraz mniejszą podatnością na nieregularne ścieranie.

Nowy EUROWINTER HS-01 SUV został wyposażony w bieżnik kierunkowy, który doskonale spisuje się podczas jazdy w niesprzyjających, zimowych warunkach. Dzięki technologii „Miura-Ori 3D” polegającej na trójwymiarowym ułożeniu lameli, poruszanie się i manewrowanie nawet na zaśnieżonej nawierzchni nie sprawia najmniejszych problemów. Za ochronę przeciw poślizgom hydrodynamicznym odpowiadają natomiast poprzeczne rowki profilowe, które poszerzają się od środka na zewnątrz opony, dzięki czemu mogą efektywniej usuwać nadmiar wody czy błota pośniegowego. Dla dopełnienia funkcjonalności opony użyto do jej produkcji precyzyjnie wyselekcjonowanej mieszanki 4D Nano Design, która odpowiada nie tylko za zachowanie zimowych właściwości w szerokim zakresie temperatur, ale także za obniżone wartości oporów toczenia.

Falken EUROWINTER HS-01 SUV w rozmiarze 225/55 R18 to idealna propozycja dla osób poszukujących sprawdzonego ogumienia na sezon zimowy, a w dodatku ich zakup nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu – ich średnia cena to ok. 470zł - 497zł.

Falken EUROWINTER HS-01 SUV

Opony Falken Falken EUROWINTER HS-01 SUV

Opony zimowe klasy średniej do aut typu SUV. Zapewniają doskonałe właściwości w każdych warunkach zimowych. Technologa 4D-Nano oferuje wyjątkowe działanie na mokrych nawierzchniach. Połączenie lameli Miura-Ori 3D i jednokierunkowego bieżnika zwiększa trakcję na śniegu oraz lodzie.

Najczęściej sprzedawane
Falken EUROWINTER HS-01 SUV

Polecane rozmiary
Falken EUROWINTER HS-01 SUV

Podsumowanie Rankingu opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a

Jazda po pokrytej śniegiem, błotem pośniegowym lub nawet lodem drodze może najskuteczniej zweryfikować, czy dana opona jest faktycznie przystosowana do poruszania się w takich warunkach. Gorzej, jeśli jej zimowe właściwości ograniczają się jedynie do nazwy…  Dlatego też osoby planujące zakup nowych opon zimowych do SUV-a powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na te parametry, które ściśle związane są z kwestiami bezpieczeństwa. Dodatkowo ogumienie do aut terenowych, SUV-ów lub z napędem 4x4 powinno wyróżniać się bardziej zaawansowanymi standardami konstrukcyjnymi ze względu na większą masę tego typu aut oraz wyżej umieszczony środek ciężkości.

Wybór najlepszych opona na zimę zdecydowanie ułatwi także przygotowany przez nas Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, w którym to znalazły się zimówki cieszące się największym zainteresowaniem w ostatnich miesiącach. W najlepszej 10-tce znalazły się modele ze wszystkich segmentów cenowych, od klasy budżetowej po premium.

A czym się powinni kierować posiadacze sportowych aut użytkowych wybierając nowe opony na sezon zimowy? Poza oceną parametrów jezdnych warto uwzględnić też preferencje jezdne oraz obszar użytkowania – jeśli poruszamy się autem głównie po mieście, zazwyczaj po odśnieżonych drogach, a w dłuższe trasy wybieramy się sporadycznie, to można bez obaw rozważyć zakup opon ze średniej czy niższej półki. Jeśli natomiast często podróżujemy w rejonach górskich, gdzie panują surowe, zimowe warunki, a drogi w przeważającej mierze są zaśnieżone, to warto zainwestować w ogumienie od topowych producentów, specjalizujących się w produkcji zaawansowanych technologicznie opon zimowych o znakomitych osiągach.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Dlaczego warto kupić opony Toyo? Bon do Decathlon o wartości do 200 PLN!

Dlaczego warto kupić opony Toyo? Bon do Decathlon o wartości do 200 PLN!

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

Firma pochodząca z Japonii, której początek sięga 1945r. zyskała renomę dzięki sportom motorowym. Każdy wielbiciel drift-u zna tę nazwę. W ostatnich latach firmie Toyo udało się zdobyć zaufanie również kierowców zwykłych aut - czerpiąc pełnymi garściami ze sportowego doświadczenia. Technologie wykorzystywane w oponach Toyo są coraz bardziej zaawansowane i dopasowane do kierowców europejskich.

przeczytaj pełen tekst »
Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Nowe etykiety na oponach – co się zmieniło od 1 maja 2021r.?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.05.2021

1 maja 2021 weszła w życie długo wyczekiwana przez kierowców oraz całą branżę oponiarską zmiana dotycząca etykietowania opon. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami wszystkie nowe opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej otrzymają nowy wzór etykiet, który ma dostarczać więcej informacji o parametrach danej opony. Modyfikacje dotyczą również opon zimowych, których parametry na dotychczasowych etykietach nie były uwzględniane. Dowiedzmy się zatem, co się zmieni na nowych etykietach.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

[TOP7] Najlepsze opony letnie do agresywnej jazdy

Utworzony przez Voida.pl - dnia 01.05.2021

Czy opony o charakterystyce sportowej potrafią jednocześnie zapewnić komfort jazdy? I tak i nie... nie da się oszukać praw fizyki. Jeśli opona ma się "lepić" do asfaltu, to będzie się też szybciej zużywać. Niska emisja hałasu również nie jest priorytetem w przypadku projektowania takich opon. Przedstawiamy kilka modeli opon, które często są wybierane z uwagi właśnie na podwyższone właściwości jezdne, doskonałe trzymanie w zakrętach - kosztem innych parametrów jezdnych.

przeczytaj pełen tekst »
Opony sportowe Toyo - doskonałe również do codziennej jazdy

Opony sportowe Toyo - doskonałe również do codziennej jazdy

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.04.2021

Wiele osób cały czas nie wie, skąd pochodzi i jaki ma rodowód marka Toyo. Choć jest zaliczana do klasy średniej i od wielu lat dostępna jest na rynku, to cały czas nieco niedoceniana na polskim rynku. Doświadczenie w produkcji opon sportowych Toyo pochodzi z wyścigów samochodowych oraz produkcji opon do driftu. Warto się zainteresować tymi oponami, bo świetnie sprawdzają się do codziennego użytku.

przeczytaj pełen tekst »
Kiedy wymienić opony na letnie – zadbaj o bezpieczeństwo i oszczędność paliwa

Kiedy wymienić opony na letnie – zadbaj o bezpieczeństwo i oszczędność paliwa

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.04.2021

W jakiej temperaturze mieszanka opon letnich pracuje najlepiej? Zastanawiasz się kiedy jest dobry moment na wymianę opon na letnie? Coraz cieplejsze dni i nadchodząca wiosna kuszą kierowców, żeby założyć opony z mniejszymi oporami toczenia i zwiększyć komfort jazdy. Czy jednak zbyt szybka wymiana ogumienia na letnie nie przyniesie więcej problemów? Co zrobić jeśli zbyt szybko założyliśmy opony przeznaczone na cieplejsze dni?

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon Toyo

Ranking opon Toyo

Utworzony przez Voida.pl - dnia 22.04.2021

Opony Toyo cieszą się dużą popularnością również wśród polskich kierowców, którzy doceniają je nie tylko za świetny stosunek ceny do jakości, ale także za wysoki poziom bezpieczeństwa, sportowy charakter sprawdzający się także w codziennym użytkowaniu oraz za imponującą trwałość. Stworzyliśmy ranking najczęściej kupowanych opon marki Toyo. W zestawieniu tym znalazły się zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne. Przekonajmy się zatem, które modele marki Toyo cieszyły się największą popularnością.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl