[TOP12] Najlepsze opony letnie do aut klasy średniej

Utworzony przez Voida.pl - dnia 27.02.2020, aktualizacja 29.03.2020

Opony letnie powinniśmy dopasować zarówno do typu auta, jak i do rodzaju najczęściej pokonywanych tras. Przedstawiciel handlowy i właściciel dynamicznie rozwijającej się firmy, potrzebują opon o najwyższej jakości, które nie zetrą się po intensywnym użytkowaniu. Opony letnie dla osób w ciągłej trasie muszą mieć wysoką jakość. Często wybierane są opony klasy premium. Dla aut miejskich i na krótkie, codzienne dystanse wystarczą klasy ekonomicznej i średniej. Codzienne stanie w korkach nie wymaga opon klasy premium, choć jeśli mamy luksusowe auto i co jakiś czas pokonujemy trasę po zagranicznych autostradach, to warto zainwestować w najlepsze opony letnie.

Jakość opon letnich jest równie ważna, co zimowych. Większość osób dba o wymianę właśnie że względów bezpieczeństwa. Wyobraźmy sobie autostradę podczas letniej ulewy. W kilka chwil droga zmienia się w płynąca wartkim nurtem rzekę. W takich warunkach równie łatwo o wypadek, jak w mroźny dzień na oblodzonej nawierzchni.

Prezentujemy zestawienie opon letnich z poszczególnych klas. Wybór to kwestia indywidualna. Dlatego doradzimy na co zwracać uwagę i jakie walory użytkowe mają testowane opony. Oto nasz ranking opon letnich do aut klasy średniej - uwzględniamy w nim opony, które osiągają wysoką sprzedaż i są wysoko oceniane przez kierowców.

Nie bylibyśmy w stanie opisać każdego modelu z każdej klasy - jest ich zbyt wiele, a czasem różnice pomiędzy nimi są umówmy się symboliczne. Wybraliśmy modele najbardziej popularne, które czymś wyróżniają się na rynku. Warunkiem koniecznym były również przychylne opinie klientów o danym modelu opon letnich.

Najlepsze tanie opony letnie

Najtańsze opony letnie produkowane najczęściej w Chinach. Posiadają świetny stosunek ceny do jakości produktów. Choć nie są w stanie konkurować z oponami premium wiodących producentów to nieźle sprawdzają się przy spokojnej i niewymagającej jeździe. Dedykowane do osób, które nie pokonują dużej ilości kilometrów i nie wystawiają opon na skrajne warunki jazdy. Producenci prześcigają się w produkcji tanich opon letnich. Wybraliśmy popularne modele, które posiadają najlepsze etykiety i są sprawdzone na polskich drogach.

LingLong GREEN MAX HP010 - najtańsze opony letnie

Na początek prezentujemy tanie opony LingLong GREEN MAX HP010 dedykowane do aut osobowych. Choć ich cena jest zaskakująco niska, opony te wyróżniają się ciekawym bieżnikiem z kilkoma rowkami biegnącymi wokół osi oraz zróżnicowanym układem poziomych wypustek. To pozytywnie wpływa na zachowanie auta na śliskiej nawierzchni, po deszczu. Dlatego na testach wypadają zarówno zadowalająco, jak i otrzymują kategorię: polecane. Jak na opony w tej cenie, mają wysoką ocenę, jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni. Bieżnik zużywa się powoli - są bardzo wydajne jak na tę klasę opon. Hałas przez nie wytwarzany ma średnie natężenie. Przewaga zalet powoduje, że w naszym rankingu znajdują się na wysokiej pozycji. Bardzo często jest to najtańsza oferta w naszym sklepie w danym rozmiarze.

LingLong GREEN MAX HP010

Opony LingLong LingLong GREEN MAX HP010

Tanie opony letnie o dobrych parametrach jezdnych. Świetny stosunek ceny do jakości, szczególnie jeśli ktoś pokonuje małe dystanse. Opony dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wody oraz nieźle trzymają się suchej nawierzchni. 

Najczęściej sprzedawane
LingLong GREEN MAX HP010

Polecane rozmiary
LingLong GREEN MAX HP010

Goodride RP28

Opony Goodride RP28 mają świetny stosunek jakości do ceny. W porównaniu z wyżej wymienionymi, pozostają zaledwie o punkt niżej, jeśli chodzi o przyczepność i hamowanie na mokrej drodze. Jednak wciąż utrzymują się na prowadzeniu, w czołówce rankingu. Posiadają podłużne rowkowanie i poprzeczne bloki o zróżnicowanej wielkości. Powodują średniej wielkości hałas podczas jazdy. Użytkownicy chwalą sobie ten model opon za niezawodność i oczywiście niską cenę. Goodride to firma, która na naszym rynku znajduje się najdłużej jeśli chodzi o firmy produkujące w Chinach. Cieszy się zaufaniem kierowców oraz można być pewnym jakości opon przez nich produkowanym.

Goodride RP28

Opony Goodride Goodride RP28

Bardzo solidna opona w segmencie tanich opon. Goodride jest obecny w Polsce długie lata i wypracował sobie opinię dobrej i taniej marki. Model RP28 jest nadwyraz cichy i bardzo dobrze hamuje na suchej i mokrej nawierzchni.

Najczęściej sprzedawane
Goodride RP28

Polecane rozmiary
Goodride RP28

Najlepsze letnie opony klasy ekonomicznej

Opony w tej klasie to już poziom wyżej niż najtańsze opony letnie. Są bardziej zaawansowane technologicznie oraz są produkowane przez wiodące koncerny oponiarskie. Każda szanująca się marka posiada budżetowe wersje swoich opon - dedykowane dla osób, które cenią sobie jakość, ale za niską cenę. Bazują bardzo często na technologiach z poprzednich modeli opon premium. Choć nie umożliwiają pokonywania tak długich dystansów, to są bardzo bezpieczną opcją i często wybierają je kierowcy, którzy preferują spokojniejszy styl jazdy.

Dębica Presto HP2

Kategorię ekonomiczną otwiera hit polskiego producenta: Dębica Presto HP2 z pięknym, wręcz designerskim bieżnikiem o falistej linii bloczków i z głębokimi podłużnymi rowkami. Takie żłobienia pomogły im zdobyć wysoką notę w zakresie przyczepności i bezpieczeństwa jazdy po mokrej nawierzchni. Może nie należą do najbardziej oszczędnych opon jeśli chodzi o opory toczenia, ale cieszą się ogromnym zaufaniem wśród kierowców - jest to podstawowy wybór jeśli chodzi o opony letnie jeśli ktoś boi się kupować produkty chińskie. Hałas zewnętrzny podczas jazdy jest na dobrym poziomie. Warto je kupić ze względu na atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo.

Dębica Presto HP2

Opony Dębica Dębica Presto HP2

Ulepszona wersja letnich opon klasy budżetowej. Zapewnia lepsze prowadzenie oraz skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Zoptymalizowany wzór bieżnika zmniejsza koszty eksploatacji opony. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dębica cieszy się zaufaniem kierowców od wielu lat.

Najczęściej sprzedawane
Dębica Presto HP2

Polecane rozmiary
Dębica Presto HP2

Barum Bravuris 5HM

Czeski model koncernu Continental, czyli Barum Bravuris 5HM, wygląda niezwykle. Projektanci umieścili wzdłuż bieżnika trzy żebra z unikalnym systemem rowków i nacięć. Na testach osiągają wysokie noty jeśli chodzi o przyczepność i hamowanie oraz zapewniają długą i efektywną eksploatację. Specjalne mieszanki polimerowe chronią przed ścieraniem i tym samym wydłużają czas użytkowania. Producent udziela na nie gwarancji aż na 5 lat! To w przypadku opon ekonomicznych wyjątkowo długi okres. Marka Barum uważana jest za "premium" wśród opon klasy budżetowej. Nie jest tania jak na tę klasę opon, ale rekompensowane jest to wysoką jakością produktów i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

Barum Bravuris 5HM

Opony Barum Barum Bravuris 5HM

Nowa opona w szergu marki Barum z koncernu Continental. Charakteryzuje się mieszanką odporną na ścieranie oferując długie przebiegi oraz specjalnym systemem odprowadzania wody podnoszącym bezpieczeństwo. Kolejna już ewolucja znanego i bardzo cenionego bieżnika. Nowość na sezon 2019!

Najczęściej sprzedawane
Barum Bravuris 5HM

Polecane rozmiary
Barum Bravuris 5HM

Opony letnie klasy średniej - jakie są najlepsze?

W naszym zestawieniu najlepszych opon letnich docieramy do klasy średniej. Opony, które tutaj opiszemy są bardzo dobrymi i bezpiecznymi produktami. Cały czas można je kupić w przystępnych cenach, a są wyposażone w technologie często wykorzystywane w modelach premium. W najnowszych rankingach opon zajmują miejsca w TOP5-8. Technologia poszła tak daleko, że najnowsze opony klasy średniej niejednokrotnie wyprzedzają 2-3 letnie modele klasy premium. To optymalny wybór dla większości kierowców i powinien stanowić punkt wyjściowy przy wyborze opon letnich do auta.

Viking ProTech NewGen

W segmencie klasy średniej z przyjemnością prezentujemy kolejny przebój Continentala. Viking ProTech NewGen powstał z myślą o autach z wyższej półki. Asymetryczny bieżnik pozwala na bardzo dobrą przyczepność do podłoża, choć droga hamownia w deszczu. Wytwarzają hałas o średnim natężeniu (co jest charakterystyczne dla tego koncernu). Cena z pewnością zachęci do kupienia, podobnie jak gwarancja na 5 lat. To bardzo ciekawa marka i często niedoceniana - stąd nasze miejsce w rankingu. Czerpie pełnymi garściami z doświadczenia Continentala, ale stara się zachować bardzo przystępny poziom cenowy. 

Viking ProTech NewGen

Opony Viking Viking ProTech NewGen

Ulepszony model opon letniej, która z uwagi na niską cenę zyskała grono zwolenników. Poprawione parametry jazdy na mokrej nawierzchni przy zachowaniu przystępnej ceny. Dodatkowo zmniejszono opory toczenia, które pozwalają na zwiększenie oszczędności paliwa i emisji CO2.

Najczęściej sprzedawane
Viking ProTech NewGen

Polecane rozmiary
Viking ProTech NewGen

Falken ZE 310

W oponach Falken ZE 310 docenić należy wiele rzeczy. Posiadają zróżnicowane rowkowanie, gęste nacięcia między bloczkami i ciekawe żebrowanie. Są ciche i dobrze trzymają się drogi nawet jeśli występują na niej nierówności. Na testach otrzymują klasę A - najwyższą kategorię, przyznawaną oponom o najkrótszej drodze hamowania na mokrej, śliskiej nawierzchni. To daje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów. W codziennym użytkowaniu są opłacalne, choć nie najtańsze. Falken od początku swojej działalności związany jest z szybkimi i mocnymi autami oraz torami wyścigowymi - dzięki temu te opony sprawdzają się nawet przy bardziej dynamicznej jeździe.

Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony Falken Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony letnie klasy średniej zapewniające bardzo dobre parametry jezdne zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Niskie opory toczenia i atrakcyjna cena sprawiają, że jest to ciekawy wybór pod względem ekonomicznym.

Najczęściej sprzedawane
Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Polecane rozmiary
Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony klasy premium - najlepsze opony letnie

Co tu dużo pisać... opony klasy premium mają być NAJ! Najlepsze, najbezpieczniejsze, najbardziej zaawansowane technologicznie i najdroższe! Dedykowane dla osób ceniących sobie wysokie parametry jezdne ponad cenę produktów. W tej klasie producenci ścigają się czasem o 0,2 - 0,5m. Każdy nowy model musi umożliwiać krótszą drogę hamowania, mniejsze opory toczenia, dłuższą wytrzymałość... testy pokazują jak małe różnice są między kolejnymi generacjami opon premium. Polecamy je osobom, które pokonują znaczne odległości pojazdami lub kierowcom, którzy zarabiają kręcąc kolejne kilometry - opony letnie klasy premium potrafią w takich warunkach odwdzięczyć się zaufaniem i w dłużej perspektywie okazują się być bardzo dobrą inwestycją.

Hankook VENTUS Prime 3 K125

Koreański producent opon Hankook VENTUS Prime 3 K125, daje na nie dożywotnią gwarancję! Bieżnik wygląda klasycznie, lecz posiada płaskie, szerokie rowki i unikatowy, zróżnicowany system nacięć. Taki układ żebrowania daje mu bardzo wysoką lokatę na testach. Droga hamowania przy niesprzyjających warunkach pogodowych jest wyjątkowo krótka. Są to opony zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. W kategorii zużycia paliwa i produkcji spalin wypadają całkiem dobrze z notą C i nie są zbyt głośne. Biorąc pod uwagę wręcz wybitne osiągi, koszt zakupu tych opon do aut premium, jest wręcz symboliczny. Często są to najtańsze opony klasy premium w swoim rozmiarze.

Hankook VENTUS Prime 3 K125

Opony Hankook Hankook VENTUS Prime 3 K125

Doskonała równowaga pomiędzy osiągami, komfortem prowadzenia, a ceną. Ulepszona trakcja na suchej i mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia. Opona dla samochodów rodzinnych i ze sportowym zacięciem.

Najczęściej sprzedawane
Hankook VENTUS Prime 3 K125

Polecane rozmiary
Hankook VENTUS Prime 3 K125

Dunlop SPORT BLURESPONSE

Na testach opony Dunlop SPORT BLURESPONSE plasują się w ścisłej czołówce, zajmując często drugie miejsce w rankingach hamowania i zużycia bieżnika. Mają 5 lat gwarancji (od daty produkcji). Są ciche i tanie w eksploatacji. Nie przyczynią się do większego zużycia paliwa i zadowolą osoby dbające o redukcję spalin. W najważniejszej kategorii, dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, posiadają najwyższe oznaczenie - A. Również design uzyskany dzięki szerokim rowkom i rytmicznym nacięciom sprawia, że to propozycja wręcz stworzona do aut klasy premium. W wielu rozmiarach posiadają jedną z najlepszych etykiet we wszystkich kategoriach, przy czym jak na opony klasy premium zachowują rozsądny poziom cenowy. Dedykowane dla osób, które cenią sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale również ekonomiczną jazdę. Model sprawdzony od lat na naszych drogach i posiadający ogromne zaufanie kierowców.

Dunlop SPORT BLURESPONSE

Opony Dunlop Dunlop SPORT BLURESPONSE

Asymetryczna konstrukcja, pewne prowadzenie i bardzo niski poziom hałasu. Opona pozwala na bardzo stabilne prowadzenie samochodu nawet przy wyższych prędkościach. Pokonywanie zakrętów może być bardzo precyzyjne.

Najczęściej sprzedawane
Dunlop SPORT BLURESPONSE

Polecane rozmiary
Dunlop SPORT BLURESPONSE

Podsumowanie: najlepsze opony letnie do aut klasy średniej - co wybrać?

Im dalej w las, tym ciemniej... tak wygląda sytuacja również z wyborem opon - szczególnie modele letnie wielu kierowcom zajmują wiele czasu na analizy i porównania. Pracują w dużo mniej wymagających warunkach niż opony zimowe przez co można pozwolić sobie częściej na wybór tańszych opon. Również kupowanie opon letnich z nieco starszą datą produkcji nie powinno tutaj stanowić problemu - zastosowanie twardszej gumy i innych mieszanek niż zimowe sprawia, że używanie nawet 3-4 letnich opon bardzo często nie wpływa krytycznie na bezpieczeństwo jazdy. 

W naszym zestawieniu opisaliśmy dosłownie ułamek dostępnej oferty na rynku. Każdego roku wychodzą nowsze - w założeniu lepsze opony letnie, które dodatkowo powodują podział rynku na coraz mniejsze kawałki. Czym zatem kierować się w czasie wyboru opon letnich? Naszym zdaniem głównym kryterium powinna być cena. Potrafi ona w ciągu roku zmieniać się bardzo dynamicznie i często można trafić na bardzo fajne promocje i wyprzedaże. Szczególnie osoby, które nie śpieszą się z wyborem mogą trafić na ciekawe okazje - końcówki stanów magazynowych lub nowe opony letnie, które w magazynie leżały już 2-3 lata.

Drugim bardzo ważnym kryterium jest bezpieczeństwo. Należy dopasować opony letnie do stylu jazdy, pojazdu oraz sytuacji w jakiej będziemy się poruszać. Rodziny z dziećmi - choć w większości preferują spokojny styl jazdy - nie powinny oszczędzać na oponach. Uniknięcie kolizji z niemowlęciem na pokładzie często będzie dużo cenniejsze niż 100, czy 200zł oszczędzone na oponach... W takich wypadkach nawet 1m różnicy w drodze hamowania może oznaczać bardzo wiele. 

Nie należy bać się też wyboru najtańszych opon, jeśli pojazd głównie porusza się "dookoła komina". Małe dystanse, małe prędkości i mała moc samochodu to warunki idealne do zakupu opon produkowanych w Chinach lub np. Ukrainie. Często takie opony posłużą nam spokojnie przez 2-3 pełne sezony, a ich cena potrafi być nawet kilkakrotnie niższa niż opon premium w danym rozmiarze.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

[Promocja / cashback] Kup opony Continental - gwarantowany zwrot 100 lub 200 zł jako kod BLIK

[Promocja / cashback] Kup opony Continental - gwarantowany zwrot 100 lub 200 zł jako kod BLIK

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.04.2020

Niemiecka technologia w zasięgu ręki teraz jeszcze taniej! Kup komplet opon Continental 16" lub większych (letnich lub całorocznych). Odbierz sms z kodem BLIK i wypłać gotówkę w bankomacie - 100 zł (16 i 17 cali) lub 200zł (opony nie mniejsze niż 18 cali). Promocja cashback trwa od 11.03 do 31.07. Uwaga! Promocja dla pełnoletnich osób fizycznych. Nie jest przeznaczona dla firm. Pełna lista modeli objętych promocją w regulaminie.

przeczytaj pełen tekst »
[Promocja / cashback] Kup opony Uniroyal - odbierz 100 zł jako kod BLIK

[Promocja / cashback] Kup opony Uniroyal - odbierz 100 zł jako kod BLIK

Utworzony przez Voida.pl - dnia 29.03.2020

Niespodzianka dla obecnych i przyszłych fanów marki Uniroyal. Kup komplet opon Uniroyal 16" lub większych: RainSport 5, RainSport 3, RainExpert lub AllSeason - pełna lista modeli objętych promocją w regulaminie. Odbierz sms z kodem BLIK i wypłać 100 zł w bankomacie! Promocja cashback trwa od 16.03 do 31.07. Uwaga! Promocja dla pełnoletnich osób fizycznych. Nie jest przeznaczona dla firm.

przeczytaj pełen tekst »
Uniroyal RainSport 5: deszczowa opona letnia - bezpieczeństwo i sportowy charakter

Uniroyal RainSport 5: deszczowa opona letnia - bezpieczeństwo i sportowy charakter

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.01.2020

Najnowsza generacja opon deszczowych Uniroyal RainSport 5 wchodzi na rynek na sezon letni 2020 roku. Już na pierwszy rzut oka widać zasadnicze zmiany w budowie bieżnika choć nadal cel jest ten sam – doskonałe prowadzenie i wysokie bezpieczeństwo zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Inżynierom udało się również znacznie zmniejszyć szybkość zużywania się opon oraz jeszcze bardziej zoptymalizować parametry jezdne do warunków panujących na naszych drogach.

przeczytaj pełen tekst »
Pirelli Scorpion All Terrain Plus - całoroczne opony 4x4 na każdą pogodę

Pirelli Scorpion All Terrain Plus - całoroczne opony 4x4 na każdą pogodę

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.01.2020

Firma Pirelli postanowiła dołączyć do grona całorocznych opon terenowych z przytupem i wprowadziła na rynek opony 4x4, które mają oznaczenie 3PMSF oraz agresywny bieżnik. Pirelli Scorpion All Terrain Plus ma również wzmacniane boki, żeby poradzić sobie w trudniejszym terenie oraz w czasie jazdy po skałach i kamieniach. Pomimo dość masywnej budowy opony mają zapewnić również wysoki komfort jazdy podczas dłuższych wypraw bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 21.10.2019

Całoroczne opony już dawno przestały być słabym kompromisem dla dedykowanych opon letnich lub zimowych. Coraz więcej testów opon całorocznych pokazuje, że w pojedynczych kategoriach potrafią one dzielnie walczyć i nawet wygrywać! Tym razem pod lupę AUTO BILD wziął rozmiar opon całorocznych 225/45 R17. Cały czas rozmiar ten pozostaje na topie i jest popularny w dużej ilości samochodów.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.10.2019

Z każdym rokiem wybór opon zimowych (lub całorocznych) staje się nieco bardziej skomplikowany. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji technologicznych i walki o rynek. Jak to wygląda w przypadku wyboru opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17, czy warto kupić nowe modele z klasy premium, czy może jednak nieco starsze... a może warto jednak nie przepłacać i zdecydować się na klasę średnią lub nawet budżetową?

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 15mln zł zebrane!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl