[TOP12] Najlepsze opony letnie do aut klasy średniej

Utworzony przez Voida.pl - dnia 27.02.2020, aktualizacja 19.10.2020

Opony letnie powinniśmy dopasować zarówno do typu auta, jak i do rodzaju najczęściej pokonywanych tras. Przedstawiciel handlowy i właściciel dynamicznie rozwijającej się firmy, potrzebują opon o najwyższej jakości, które nie zetrą się po intensywnym użytkowaniu. Opony letnie dla osób w ciągłej trasie muszą mieć wysoką jakość. Często wybierane są opony klasy premium. Dla aut miejskich i na krótkie, codzienne dystanse wystarczą klasy ekonomicznej i średniej. Codzienne stanie w korkach nie wymaga opon klasy premium, choć jeśli mamy luksusowe auto i co jakiś czas pokonujemy trasę po zagranicznych autostradach, to warto zainwestować w najlepsze opony letnie.

Jakość opon letnich jest równie ważna, co zimowych. Większość osób dba o wymianę właśnie że względów bezpieczeństwa. Wyobraźmy sobie autostradę podczas letniej ulewy. W kilka chwil droga zmienia się w płynąca wartkim nurtem rzekę. W takich warunkach równie łatwo o wypadek, jak w mroźny dzień na oblodzonej nawierzchni.

Prezentujemy zestawienie opon letnich z poszczególnych klas. Wybór to kwestia indywidualna. Dlatego doradzimy na co zwracać uwagę i jakie walory użytkowe mają testowane opony. Oto nasz ranking opon letnich do aut klasy średniej - uwzględniamy w nim opony, które osiągają wysoką sprzedaż i są wysoko oceniane przez kierowców.

Nie bylibyśmy w stanie opisać każdego modelu z każdej klasy - jest ich zbyt wiele, a czasem różnice pomiędzy nimi są umówmy się symboliczne. Wybraliśmy modele najbardziej popularne, które czymś wyróżniają się na rynku. Warunkiem koniecznym były również przychylne opinie klientów o danym modelu opon letnich.

Najlepsze tanie opony letnie

Najtańsze opony letnie produkowane najczęściej w Chinach. Posiadają świetny stosunek ceny do jakości produktów. Choć nie są w stanie konkurować z oponami premium wiodących producentów to nieźle sprawdzają się przy spokojnej i niewymagającej jeździe. Dedykowane do osób, które nie pokonują dużej ilości kilometrów i nie wystawiają opon na skrajne warunki jazdy. Producenci prześcigają się w produkcji tanich opon letnich. Wybraliśmy popularne modele, które posiadają najlepsze etykiety i są sprawdzone na polskich drogach.

LingLong GREEN MAX HP010 - najtańsze opony letnie

Na początek prezentujemy tanie opony LingLong GREEN MAX HP010 dedykowane do aut osobowych. Choć ich cena jest zaskakująco niska, opony te wyróżniają się ciekawym bieżnikiem z kilkoma rowkami biegnącymi wokół osi oraz zróżnicowanym układem poziomych wypustek. To pozytywnie wpływa na zachowanie auta na śliskiej nawierzchni, po deszczu. Dlatego na testach wypadają zarówno zadowalająco, jak i otrzymują kategorię: polecane. Jak na opony w tej cenie, mają wysoką ocenę, jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni. Bieżnik zużywa się powoli - są bardzo wydajne jak na tę klasę opon. Hałas przez nie wytwarzany ma średnie natężenie. Przewaga zalet powoduje, że w naszym rankingu znajdują się na wysokiej pozycji. Bardzo często jest to najtańsza oferta w naszym sklepie w danym rozmiarze.

LingLong GREEN MAX HP010

Opony LingLong LingLong GREEN MAX HP010

Tanie opony letnie o dobrych parametrach jezdnych. Świetny stosunek ceny do jakości, szczególnie jeśli ktoś pokonuje małe dystanse. Opony dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wody oraz nieźle trzymają się suchej nawierzchni. 

Najczęściej sprzedawane
LingLong GREEN MAX HP010

Polecane rozmiary
LingLong GREEN MAX HP010

Goodride RP28

Opony Goodride RP28 mają świetny stosunek jakości do ceny. W porównaniu z wyżej wymienionymi, pozostają zaledwie o punkt niżej, jeśli chodzi o przyczepność i hamowanie na mokrej drodze. Jednak wciąż utrzymują się na prowadzeniu, w czołówce rankingu. Posiadają podłużne rowkowanie i poprzeczne bloki o zróżnicowanej wielkości. Powodują średniej wielkości hałas podczas jazdy. Użytkownicy chwalą sobie ten model opon za niezawodność i oczywiście niską cenę. Goodride to firma, która na naszym rynku znajduje się najdłużej jeśli chodzi o firmy produkujące w Chinach. Cieszy się zaufaniem kierowców oraz można być pewnym jakości opon przez nich produkowanym.

Goodride RP28

Opony Goodride Goodride RP28

Bardzo solidna opona w segmencie tanich opon. Goodride jest obecny w Polsce długie lata i wypracował sobie opinię dobrej i taniej marki. Model RP28 jest nadwyraz cichy i bardzo dobrze hamuje na suchej i mokrej nawierzchni.

Najczęściej sprzedawane
Goodride RP28

Polecane rozmiary
Goodride RP28

Najlepsze letnie opony klasy ekonomicznej

Opony w tej klasie to już poziom wyżej niż najtańsze opony letnie. Są bardziej zaawansowane technologicznie oraz są produkowane przez wiodące koncerny oponiarskie. Każda szanująca się marka posiada budżetowe wersje swoich opon - dedykowane dla osób, które cenią sobie jakość, ale za niską cenę. Bazują bardzo często na technologiach z poprzednich modeli opon premium. Choć nie umożliwiają pokonywania tak długich dystansów, to są bardzo bezpieczną opcją i często wybierają je kierowcy, którzy preferują spokojniejszy styl jazdy.

Dębica Presto HP2

Kategorię ekonomiczną otwiera hit polskiego producenta: Dębica Presto HP2 z pięknym, wręcz designerskim bieżnikiem o falistej linii bloczków i z głębokimi podłużnymi rowkami. Takie żłobienia pomogły im zdobyć wysoką notę w zakresie przyczepności i bezpieczeństwa jazdy po mokrej nawierzchni. Może nie należą do najbardziej oszczędnych opon jeśli chodzi o opory toczenia, ale cieszą się ogromnym zaufaniem wśród kierowców - jest to podstawowy wybór jeśli chodzi o opony letnie jeśli ktoś boi się kupować produkty chińskie. Hałas zewnętrzny podczas jazdy jest na dobrym poziomie. Warto je kupić ze względu na atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo.

Dębica Presto HP2

Opony Dębica Dębica Presto HP2

Ulepszona wersja letnich opon klasy budżetowej. Zapewnia lepsze prowadzenie oraz skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Zoptymalizowany wzór bieżnika zmniejsza koszty eksploatacji opony. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dębica cieszy się zaufaniem kierowców od wielu lat.

Najczęściej sprzedawane
Dębica Presto HP2

Polecane rozmiary
Dębica Presto HP2

Barum Bravuris 5HM

Czeski model koncernu Continental, czyli Barum Bravuris 5HM, wygląda niezwykle. Projektanci umieścili wzdłuż bieżnika trzy żebra z unikalnym systemem rowków i nacięć. Na testach osiągają wysokie noty jeśli chodzi o przyczepność i hamowanie oraz zapewniają długą i efektywną eksploatację. Specjalne mieszanki polimerowe chronią przed ścieraniem i tym samym wydłużają czas użytkowania. Producent udziela na nie gwarancji aż na 5 lat! To w przypadku opon ekonomicznych wyjątkowo długi okres. Marka Barum uważana jest za "premium" wśród opon klasy budżetowej. Nie jest tania jak na tę klasę opon, ale rekompensowane jest to wysoką jakością produktów i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

Barum Bravuris 5HM

Opony Barum Barum Bravuris 5HM

Nowa opona w szergu marki Barum z koncernu Continental. Charakteryzuje się mieszanką odporną na ścieranie oferując długie przebiegi oraz specjalnym systemem odprowadzania wody podnoszącym bezpieczeństwo. Kolejna już ewolucja znanego i bardzo cenionego bieżnika. Nowość na sezon 2019!

Najczęściej sprzedawane
Barum Bravuris 5HM

Polecane rozmiary
Barum Bravuris 5HM

Opony letnie klasy średniej - jakie są najlepsze?

W naszym zestawieniu najlepszych opon letnich docieramy do klasy średniej. Opony, które tutaj opiszemy są bardzo dobrymi i bezpiecznymi produktami. Cały czas można je kupić w przystępnych cenach, a są wyposażone w technologie często wykorzystywane w modelach premium. W najnowszych rankingach opon zajmują miejsca w TOP5-8. Technologia poszła tak daleko, że najnowsze opony klasy średniej niejednokrotnie wyprzedzają 2-3 letnie modele klasy premium. To optymalny wybór dla większości kierowców i powinien stanowić punkt wyjściowy przy wyborze opon letnich do auta.

Viking ProTech NewGen

W segmencie klasy średniej z przyjemnością prezentujemy kolejny przebój Continentala. Viking ProTech NewGen powstał z myślą o autach z wyższej półki. Asymetryczny bieżnik pozwala na bardzo dobrą przyczepność do podłoża, choć droga hamownia w deszczu. Wytwarzają hałas o średnim natężeniu (co jest charakterystyczne dla tego koncernu). Cena z pewnością zachęci do kupienia, podobnie jak gwarancja na 5 lat. To bardzo ciekawa marka i często niedoceniana - stąd nasze miejsce w rankingu. Czerpie pełnymi garściami z doświadczenia Continentala, ale stara się zachować bardzo przystępny poziom cenowy. 

Viking ProTech NewGen

Opony Viking Viking ProTech NewGen

Ulepszony model opon letniej, która z uwagi na niską cenę zyskała grono zwolenników. Poprawione parametry jazdy na mokrej nawierzchni przy zachowaniu przystępnej ceny. Dodatkowo zmniejszono opory toczenia, które pozwalają na zwiększenie oszczędności paliwa i emisji CO2.

Najczęściej sprzedawane
Viking ProTech NewGen

Polecane rozmiary
Viking ProTech NewGen

Falken ZE 310

W oponach Falken ZE 310 docenić należy wiele rzeczy. Posiadają zróżnicowane rowkowanie, gęste nacięcia między bloczkami i ciekawe żebrowanie. Są ciche i dobrze trzymają się drogi nawet jeśli występują na niej nierówności. Na testach otrzymują klasę A - najwyższą kategorię, przyznawaną oponom o najkrótszej drodze hamowania na mokrej, śliskiej nawierzchni. To daje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów. W codziennym użytkowaniu są opłacalne, choć nie najtańsze. Falken od początku swojej działalności związany jest z szybkimi i mocnymi autami oraz torami wyścigowymi - dzięki temu te opony sprawdzają się nawet przy bardziej dynamicznej jeździe.

Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony Falken Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony letnie klasy średniej zapewniające bardzo dobre parametry jezdne zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Niskie opory toczenia i atrakcyjna cena sprawiają, że jest to ciekawy wybór pod względem ekonomicznym.

Najczęściej sprzedawane
Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Polecane rozmiary
Falken ZIEX ZE310 ECORUN

Opony klasy premium - najlepsze opony letnie

Co tu dużo pisać... opony klasy premium mają być NAJ! Najlepsze, najbezpieczniejsze, najbardziej zaawansowane technologicznie i najdroższe! Dedykowane dla osób ceniących sobie wysokie parametry jezdne ponad cenę produktów. W tej klasie producenci ścigają się czasem o 0,2 - 0,5 m. Każdy nowy model musi umożliwiać krótszą drogę hamowania, mniejsze opory toczenia, dłuższą wytrzymałość... testy pokazują, jak małe różnice są między kolejnymi generacjami opon premium. Polecamy je osobom, które pokonują znaczne odległości pojazdami lub kierowcom, którzy zarabiają na kręceniu kolejnych kilometrów - opony letnie klasy premium potrafią w takich warunkach odwdzięczyć się zaufaniem i w dłużej perspektywie okazują się być bardzo dobrą inwestycją.

Hankook VENTUS Prime 3 K125

Koreański producent opon Hankook VENTUS Prime 3 K125, daje na nie dożywotnią gwarancję! Bieżnik wygląda klasycznie, lecz posiada płaskie, szerokie rowki i unikatowy, zróżnicowany system nacięć. Taki układ żebrowania daje mu bardzo wysoką lokatę na testach. Droga hamowania przy niesprzyjających warunkach pogodowych jest wyjątkowo krótka. Są to opony zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. W kategorii zużycia paliwa i produkcji spalin wypadają całkiem dobrze z notą C i nie są zbyt głośne. Biorąc pod uwagę wręcz wybitne osiągi, koszt zakupu tych opon do aut premium, jest wręcz symboliczny. Często są to najtańsze opony klasy premium w swoim rozmiarze.

Hankook VENTUS Prime 3 K125

Opony Hankook Hankook VENTUS Prime 3 K125

Doskonała równowaga pomiędzy osiągami, komfortem prowadzenia, a ceną. Ulepszona trakcja na suchej i mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia. Opona dla samochodów rodzinnych i ze sportowym zacięciem.

Najczęściej sprzedawane
Hankook VENTUS Prime 3 K125

Polecane rozmiary
Hankook VENTUS Prime 3 K125

Dunlop SPORT BLURESPONSE

Na testach opony Dunlop SPORT BLURESPONSE plasują się w ścisłej czołówce, zajmując często drugie miejsce w rankingach hamowania i zużycia bieżnika. Mają 5 lat gwarancji (od daty produkcji). Są ciche i tanie w eksploatacji. Nie przyczynią się do większego zużycia paliwa i zadowolą osoby dbające o redukcję spalin. W najważniejszej kategorii, dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, posiadają najwyższe oznaczenie - A. Również design uzyskany dzięki szerokim rowkom i rytmicznym nacięciom sprawia, że to propozycja wręcz stworzona do aut klasy premium. W wielu rozmiarach posiadają jedną z najlepszych etykiet we wszystkich kategoriach, przy czym jak na opony klasy premium zachowują rozsądny poziom cenowy. Dedykowane dla osób, które cenią sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale również ekonomiczną jazdę. Model sprawdzony od lat na naszych drogach i posiadający ogromne zaufanie kierowców.

Dunlop SPORT BLURESPONSE

Opony Dunlop Dunlop SPORT BLURESPONSE

Asymetryczna konstrukcja, pewne prowadzenie i bardzo niski poziom hałasu. Opona pozwala na bardzo stabilne prowadzenie samochodu nawet przy wyższych prędkościach. Pokonywanie zakrętów może być bardzo precyzyjne.

Najczęściej sprzedawane
Dunlop SPORT BLURESPONSE

Polecane rozmiary
Dunlop SPORT BLURESPONSE

Podsumowanie: najlepsze opony letnie do aut klasy średniej - co wybrać?

Im dalej w las, tym ciemniej... tak wygląda sytuacja również z wyborem opon - szczególnie modele letnie wielu kierowcom zajmują wiele czasu na analizy i porównania. Pracują w dużo mniej wymagających warunkach niż opony zimowe przez co, można pozwolić sobie częściej na wybór tańszych opon. Również kupowanie opon letnich z nieco starszą datą produkcji nie powinno tutaj stanowić problemu - zastosowanie twardszej gumy i innych mieszanek niż zimowe sprawia, że używanie nawet 3-4 letnich opon bardzo często nie wpływa krytycznie na bezpieczeństwo jazdy. 

W naszym zestawieniu opisaliśmy dosłownie ułamek dostępnej oferty na rynku. Każdego roku wychodzą nowsze - w założeniu lepsze opony letnie, które dodatkowo powodują podział rynku na coraz mniejsze kawałki. Czym zatem kierować się w czasie wyboru opon letnich? Naszym zdaniem głównym kryterium powinna być cena. Potrafi ona w ciągu roku zmieniać się bardzo dynamicznie i często można trafić na bardzo fajne promocje i wyprzedaże. Szczególnie osoby, które nie śpieszą się z wyborem, mogą trafić na ciekawe okazje - końcówki stanów magazynowych lub nowe opony letnie, które w magazynie leżały już 2-3 lata.

Drugim bardzo ważnym kryterium jest bezpieczeństwo. Należy dopasować opony letnie do stylu jazdy, pojazdu oraz sytuacji, w jakiej będziemy się poruszać. Rodziny z dziećmi - choć w większości preferują spokojny styl jazdy - nie powinny oszczędzać na oponach. Uniknięcie kolizji z niemowlęciem na pokładzie często będzie dużo cenniejsze niż 100, czy 200 zł oszczędzone na oponach... W takich wypadkach nawet 1 m różnicy w drodze hamowania może oznaczać bardzo wiele. 

Nie należy bać się też wyboru najtańszych opon, jeśli pojazd głównie porusza się "dookoła komina". Małe dystanse, małe prędkości i mała moc samochodu to warunki idealne do zakupu opon produkowanych w Chinach lub np. Ukrainie. Często takie opony posłużą nam spokojnie przez 2-3 pełne sezony, a ich cena potrafi być nawet kilkakrotnie niższa niż opon premium w danym rozmiarze.


Zespół Voida.pl

O autorze: Voida.pl to zespół ludzi, których pasją jest motoryzacja. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na rynku oponiarskim i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne doradztwo w zakupie opon, felg stalowych i aluminiowych oraz najwyższą jakość obsługi klienta.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

[Promocja / cashback] Kup opony zimowe lub całoroczne Continental - gwarantowany zwrot 50, 100 lub 150 zł jako kod BLIK

Utworzony przez Voida.pl - dnia 16.10.2020

W zimowych warunkach osiągi liczą się równie mocno, co pewność prowadzenia i niezawodność. Kup komplet opon Continental 16" lub większych (zimowych lub całorocznych). Odbierz sms z kodem BLIK i wypłać gotówkę w bankomacie - 50, 100 lub 150 zł. Promocja cashback trwa od 12.10 do 30.11 lub do wyczerpania kodów BLIK - warto więc się pośpieszyć. Uwaga! Promocja dla pełnoletnich osób fizycznych. Nie jest przeznaczona dla firm. Pełna lista modeli objętych promocją w regulaminie.

przeczytaj pełen tekst »
Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowość w ofercie opon całorocznych 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 10.10.2020

Nowa pozycja w rodzinie opon wielosezonowych marki Bridgestone to następczyni popularnego modelu Weather Control A005, która została zaprojektowana pod kątem doskonałych osiągów, ze szczególnym naciskiem na komfort, kontrolę i bezpieczeństwo o każdej porze roku. Nowa odsłona oferuje większą trwałość, dłuższe przebiegi, nienaganną przyczepność na mokrym oraz lepszą wydajność na śniegu. W efekcie powstała udoskonalona opona wielosezonowa zapewniająca najwyższy poziom jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Test opon zimowych 205/55 R16 [ADAC 2020/2021]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.10.2020

Niemiecki ADAC opublikował wyniki długo wyczekiwanego testu opon na tegoroczny sezon zimowy 2020/2021. Ku uciesze wielu kierowców wybór padł na jeden z najpopularniejszych rozmiarów: 205/55 R16. Specjaliści z ADAC do testu wybrali 15 opon zimowych z każdej klasy, które poddali wyczerpującym próbom na torze testowym niedaleko Rzymu, w Niemczech i w fińskim Ivalo. Ich celem było sprawdzenie zasadniczych parametrów jezdnych w zmiennych warunkach pogodowych, typowych dla zimowej aury. 

przeczytaj pełen tekst »
Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Ranking opon zimowych 225/55 R18 do suv-a

Utworzony przez Voida.pl - dnia 14.09.2020

Wybór nowych opon zimowych do samochodów typu SUV może dla wielu osób okazać się bardziej skomplikowany, niż by się mogło wydawać. W ramach wsparcia kierowców stojących przed dylematem, jakie opony kupić na nadchodzący sezon zimowy, sporządziliśmy Ranking opon zimowych 225/55 R18 do SUV-a, który obejmuje najpopularniejsze modele wybierane przez klientów naszego sklepu. O pozycji w tym zestawieniu decydują zatem preferencje zakupowe innych użytkowników, które nierzadko mogą okazać się pomocnym źródłem informacji i zebranych doświadczeń.

przeczytaj pełen tekst »
Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Pirelli Cinturato P7C2 – nowa generacja kultowego modelu na sezon letni 2020

Utworzony przez Voida.pl - dnia 20.06.2020

Pirelli Cinturato P7C2 to najnowsza odsłona legendarnego modelu Pirelli Cinturato P7, który od lat znajduje się w czołówce najlepszych opon letnich high performance i cieszy się uznaniem wielu kierowców. Nowa wersja, tak jak i cała seria Cinturato to połączenie maksymalnych osiągów oraz gwarancji bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, ale także dowód na to, że można tworzyć opony przyjazne dla środowiska zgodnie z ideą „Green Performance”.

przeczytaj pełen tekst »
[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

[TOP10] Ranking: opony zimowe 225/40 r18

Utworzony przez Voida.pl - dnia 08.06.2020

Nadchodząca jesień to dobry moment na sprawdzenie, czy nasze obecne opony zimowe nadają się do dalszego użytkowania. W dokonaniu najlepszego wyboru pomoże nasz ranking opon zimowych w rozmiarze 225/40 R18, który opracowaliśmy w oparciu o analizę danych sprzedażowych z ostatnich 24 miesięcy. W gronie Top 10 najczęściej kupowanych opon zimowych znalazły się modele zarówno z wyższej, jak i niższej półki cenowej, umożliwiając wybór idealnego kompletu na zimę na każdą kieszeń.

przeczytaj pełen tekst »

Zakup opon i felg, a pandemia COVID-19 - koronawirus w Polsce

Bądźmy odpowiedzialni #zostanwdomu / #koronawirus. Wspólnie walczymy z COVID-19. W tym trudnym czasie staramy się zapewnić ciągłość dostaw. Prosimy jednak o większą niż zwykle wyrozumiałość. Pandemia wirusa objęła praktycznie cały świat i wiele łańcuchów dostaw jest zaburzonych. Razem wygramy z SARS-CoV-2!

Wspieramy polską służbę zdrowia - https://www.siepomaga.pl/koronawirus. Już ponad 24 mln zł zebrane - dziękujemy!

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami