Cooper Discoverer Winter

Opona zimowa Cooper Discoverer Winter do średnio-dużych SUV-ów

Firma Cooper Tire & Rubber Company Europe Ltd. stworzyła oponę zimową dedykowaną na warunki europejskie. Cooper Discoverer Winter opracowano wykorzystując wieloletnie doświadczenie firmy Cooper w produkcji wysokiej jakości opon 4x4 i do jazdy terenowej. Połączono sprawdzone technologie oraz nowe pomysły i dzięki temu w Centrum Technicznym Cooper's Europe stworzono opony zimowe do aut SUV, które zachowują wysokie parametry w zmiennych warunkach zimowych.

Cooper Discoverer Winter: sprawdzona w różnych warunkach

Cooper Discoverer Winter jest pierwszą oponą zimową marki Cooper, która została tak dokładnie przetestowana w najróżniejszych warunkach zimowych. Wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, a przetestowana m.in. pod względem zachowania na lodzie oraz w głębokim śniegu w Arctic Falls w Szwecji oraz w Test World w Finlandii.

Zaawansowana technologia w Cooper Discoverer Winter

W oponie Cooper Discoverer Winter wykorzystano opatentowane technologie i sprawdzone rozwiązania z wcześniejszych opon, aby osiągnąć bardzo dobrą przyczepność w każdych warunkach zimowych. Zastosowanie Snow groove technology zaowocowało "wgryzaniem się" opony w śnieg i luźniejsze nawierzchnie. Naprzemiennie ząbkowane krawędzie bardzo dobrze radzą sobie ze śniegiem. 

Wysoka przyczepność została również uzyskana dzięki zastosowaniu mieszanki z krzemionką oraz zastosowaniu unikalnego, kierunkowego wzoru bieżnika. Opona charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością odprowadzania wody na śliskich nawierzchniach. Radzi sobie również z błotem pośniegowym oraz na lodzie w ekstremalnie niskich temperaturach.

Z kolei technologia Cooper 3D Micro-Gauge™ pozwala na uzyskanie stabilności bloków bieżnika pod obciążeniem oraz bardziej równomierny rozkład wytwarzanego ciepła w taki sposób, aby poprawić prowadzenie, hamowanie oraz wydłużyć osiągane przebiegi.

Popularne rozmiary opon Cooper Discoverer Winter

Pozostałe opony w ofercie Cooper Discoverer Winter

Wpisy na blogu powiązane z Cooper Discoverer Winter

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Test opon całorocznych w rozmiarze 225/45 R17 [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 21.10.2019

Całoroczne opony już dawno przestały być słabym kompromisem dla dedykowanych opon letnich lub zimowych. Coraz więcej testów opon całorocznych pokazuje, że w pojedynczych kategoriach potrafią one dzielnie walczyć i nawet wygrywać! Tym razem pod lupę AUTO BILD wziął rozmiar opon całorocznych 225/45 R17. Cały czas rozmiar ten pozostaje na topie i jest popularny w dużej ilości samochodów.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Test opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17. Auto Bild / Auto Świat 2019

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.10.2019

Z każdym rokiem wybór opon zimowych (lub całorocznych) staje się nieco bardziej skomplikowany. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji technologicznych i walki o rynek. Jak to wygląda w przypadku wyboru opon zimowych w rozmiarze 225/45 R17, czy warto kupić nowe modele z klasy premium, czy może jednak nieco starsze... a może warto jednak nie przepłacać i zdecydować się na klasę średnią lub nawet budżetową?

przeczytaj pełen tekst »
Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Nietypowy ranking opon na zimę: starsze modele opon, które nadal warto kupić [2019/2020]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.10.2019

Ostatnie dni lata lub wczesna jesień to najlepszy moment, aby pomyśleć o zmianie opon. Warto wcześniej dokonać zakupu opon zimowych zamiast liczyć na późne nadejście zimy. W naszym rankingu znajdziesz opony, które najlepiej wypadły w wielu testach, a także cieszące się największym zaufaniem wśród kierowców na całym świecie. Dzięki temu, że są to już nieco starsze modele, to można je kupić w atrakcyjnych cenach. Wiele z nich jest też nadal produkowanych, więc można je zdobyć z bardzo świeżych dostaw.

przeczytaj pełen tekst »
Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Ranking najlepszych polskich zimowych opon bieżnikowanych

Utworzony przez Voida.pl - dnia 24.07.2019

Zapraszamy do lektury, w której naszą uwagę kierujemy na niedoceniane zimowe opony nalewane. Ich jakość jest zaskakująco wysoka a warunki gwarancyjne jakie oferują producenci powodują delikatne zawstydzenie na twarzach poważnych oferentów opon na polskim rynku. Czy jakość opon bieżnikowanych jest rzeczywiście niska, czy wręcz odwrotnie?

przeczytaj pełen tekst »
Nokian WR Snowproof: opony zimowe - spokój ducha i najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nokian WR Snowproof: opony zimowe - spokój ducha i najwyższy poziom bezpieczeństwa

Utworzony przez Voida.pl - dnia 13.07.2019

Nowy model zimowych opon klasy premium, stworzonych aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo na drogach Europy Środkowej. Opony zapewniają przyczepność w zmiennych warunkach zimowych - na śniegu, deszczu, czy w błocie pośniegowym. Opony zimowe Nokian WR Snowproof zostały wyposażone w najnowsze innowacyjne rozwiązania oraz wykorzystujące lata doświadczeń w produkcji jednych z najlepszych opon zimowych.

przeczytaj pełen tekst »
Test opon letnich 225/55 R17 do małych SUV-ów [AUTO BILD 2019]

Test opon letnich 225/55 R17 do małych SUV-ów [AUTO BILD 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 17.05.2019

Niemiecki Autobild przetestował dziesięć nowych opon letnich przeznaczonych do coraz popularniejszych małych SUV-ów. Rozmiar opon letnich 225/55 R17 nie jest może najpopularniejszy, bo obecnie coraz częściej takie auta pojawiają się na 18 i 19 calowych felgach. Jest to jednak ciekawy przypadek, żeby sprawdzić, jak radzą sobie starsi gracze i nowości na sezon 2019

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl