Grupa Apollo Vredestein

Grupa produkcyjna Apollo Vredestein działa wspólnie od roku 2009 kiedy to Apollo Tyres Ltd. wykupiło udziały w firmie Vredestein, niezależnym holenderskim producencie opon. Warto dodać, że marka Vredestein jak mało, która jest bardzo oryginalna i podąża swoją indywidualną wytyczoną drogą do sukcesu. Początki holenderskiej fabryki dotyczą produkcji opon rowerowych aby dopiero później przejść do opon samochodowych klasy premium.

Współpraca z Apollo sprawia, że Vredestein zwiększa zasięg działania i połączył technologie produkcji opon aby obie marki podniosły swoją jakość wytwarzanych opon. Charakterystyczny napis na bokach opon Giugiaro Design znany jest już od ponad dwudziestu lat kierowcom w całej Europie. Nieprzerwanie oprócz wysokich osiągów opon mają one również doskonale wyglądać i na to producent kładzie również duży nacisk. Wspólne działanie obu firm sprawia, że klienci mogą kupić bardzo bezpieczne opony, tanie i te droższe, z możliwością dopasowania opon do swoich potrzeb i możliwości auta.

Grupa Apollo Vredestein skupia się na produkcji opon wykorzystujących wiele nowoczesnych technologii. Wyprodukowane opony mają poprawiać osiągi auta i efektywnie wykorzystywać dostarczaną z silna moc. Opona to jedyna rzecz jaka łączy auto z nawierzchnią. Prawidłowe przeniesienie działania systemów takich jak ABS i ESP zależy głównie od jakości ogumienia. Vredestein w swoim centrum badań i rozwoju w Enschede cały czas działa w celu poprawy dotąd produkowanych opon.