Grupa Pirelli

Pirelli produkuje opony samochodowe od roku 1901 i od tego czasu nieprzerwanie kieruje się zasadą, że czołowe miejsce na rynku zapewnić można stały nakład środków na poszukiwanie i wprowadzanie nowych technologii, udział w wyścigach samochodowych, a także ekspansja geograficzna i rozbudowywanie sieci fabryk. Pirelli wprowadziło na rynek sportowe opony, które były wzmocnione aby uchronić je przed uszkodzeniem przy dużych prędkościach. W latach pięćdziesiątych linia Cinturato uzyskała radialne opasanie co przyczyniło się do gigantycznego podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Pirelli dzięki udziałom w rajdach opracował metody produkcji opon niskoprofilowych i dzięki temu na oponach Pirelli zaczęły jeździć najlepsze światowe auta.

Pirelli w latach osiemdziesiątych przejęło Metzeler Kaotscuck AG i w ten sposób umocniło swoją pozycję wśród producentów opon motocyklowych. Obecnie Pirelli współpracuje również z indyjskim producentem opon o nazwie Ceat, który również dzięki stałej inwestycji w jakość wyrobów zwiększa zasięg swojej sprzedaży.

Pirelli dzięki wysokiej jakości współpracuje na stałe z wieloma wysokiej klasy producentami aut i dostarcza do nich opony na fabryczne wyposażenie. W skład firm partnerskich wchodzi Aston Martin, Bentley, Alfa Romeo, Audi, Ferrari, BMW, Jaguar oraz wśród motocykli Ducati, KTM oraz BMW. Grono marek jakie zaufały jakości grupy Pirelli jest wysoce doborowe i pokazuje to jak dobrej klasy są opony Pirelli w każdej kategorii.