Opony Firestone

Firestone to amerykańska marka opon należąca do klasy średniej z ponad stuletnią tradycją. Firestone obecnie należy do japońskiego koncernu Bridgestone. Opony amerykańskiej marki przeznaczone do samochodów osobowych, typu SUV, dostawczych, ciężarowych, a także do maszyn rolniczych wyróżniają się nowoczesnymi technologiami, wysoką jakością oraz atrakcyjną ceną. 

Wybierz rozmiar opon Firestone

Najpopularniejsze rozmiary opon Firestone

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Firestone

Opony Firestone

Amerykańska marka opon należących do klasy średniej od lat dostarcza na rynek niezawodne ogumienie przeznaczone do samochodów osobowych, typu SUV, dostawczych, ciężarowych i rolniczych. Od samego początku Firestone dba o wysoką jakość oferowanych produktów, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych i pogodowych.

Firestone- amerykańska tradycja, japońska technologia

Firestone od ponad 30 lat należy do koncernu Bridgestone, co pozwala łączyć ponad stuletnią tradycję z japońską myślą technologiczną. Modele opon Firestone takie jak: Roadhawk, Multihawk, Vanhawk, Multiseason to gwarancja optymalnych parametrów jezdnych, wysoka wytrzymałość, komfort oraz prawdziwa przyjemność płynąca z jazdy, co potwierdza ogromna popularność wśród kierowców na całym świecie.

 

Historia marki Firestone

Firestone powstał w 1900 roku w słynnym "zagłębiu oponiarskim" w Akron, w stanie Ohio. Amerykańska firma początkowo zajmowała się produkcją opon do pojazdów konnych i wózków dziecięcych, lecz właściciel firmy Harvey Firestone zauważył tendencje na rynku motoryzacyjnym i postawił na opony do pojazdów silnikowych.  Marka odniosła ogromny sukces, ponieważ opony Firestone zostały wybrane do słynnego modelu Ford Model T. Amerykańska firma postawiła również na ekspansję na rynki zagraniczne i już w 1919 roku otworzyła swoją filię w Kanadzie, a w 1929 roku w Anglii. Amerykański producent postawił również na sporty motorowe, co przełożyła się na zwycięstwa w wyścigach na słynnym torze w Indianapolis.

Firestone- współpraca z japońskim gigantem

Założyciel Firestone przyjaźnił się z Thomasem Edisonem i Henrym Fordem, z którymi czasem łączyły go również interesy. Amerykańska marka z długoletnią tradycją w 1988 roku została przejęta przez japoński koncern Bridgestone. Współpraca z japońskim gigantem przełożyła się na znaczny rozwój produkowanych opon oraz wzrost zainteresowania kierowców amerykańskimi oponami. 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow