Opony Fulda

Fulda to niemiecka marka należąca do klasy średniej i jeden z najstarszych na świecie producentów opon. Obecnie Fulda należy do koncernu Goodyear, dzięki czemu może korzystać z najnowszych technologii w produkcji ogumienia. Opony Fulda charakteryzują się doskonałym parametrami, wysokim komfortem jazdy oraz atrakcyjną ceną.

Wybierz rozmiar opon Fulda

Najpopularniejsze rozmiary opon Fulda

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Fulda

Opony Fulda

Niemiecka marka opon z ponad stuletnią tradycją od początku swojego istnienia stawiała na innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość. W ofercie marki dostępne są opony przeznaczone do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych oraz ciężarowych, które wyróżnia doskonały stosunek jakości do ceny.

Fulda- innowacyjne rozwiązania

Niemiecka marka opon od wielu lat zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami, wyjątkową trwałością oraz atrakcyjną ceną. Modele z najnowszej linii Ecocontrol zaprojektowano z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery z zachowaniem optymalnych osiągów i komfortu jazdy. Sporą popularnością cieszą się również zimowe modele Fulda Kristall, które doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Fabryki opon Fulda

Niemiecka marka należąca do koncernu Goodyear produkowana jest w fabrykach w Niemczech, Francji, na Słowacji, a także w Polsce. Niemieckie opony produkowane są w Dębicy, jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów należących do marki Goodyear.

Historia marki Fulda

Fulda została założona w 1900 roku i początkowo zajmowała się produkcją wyrobów gumowych w tym opon do wózków dziecięcych i powozów konnych, a od 1906 roku produkowała opony rowerowe. W roku 1914 niemiecka marka wprowadziła pierwszą oponę z gumy syntetycznej, a w 1921 rozpoczęła produkcję opon ciężarowych, które zaskakiwały innowacyjnością do tego stopnia, że tak znane marki jak Goodyear i Dunlop kupili licencję na produkcję opon w nowatorskiej technologii. W 1929 roku Fulda wyprodukowała pierwszą oponę pneumatyczną do rowerów, a w 1952 roku pierwszą oponę zimową. W 1954 roku opony Fulda były montowane w ciężarówkach marki Mercedes- Benz.

Fulda- najbardziej dochodowa marka koncernu Goodyear

Fulda w latach 60 i 70 tych ubiegłego wieku stale rozwijała swoją ofertę, opracowując zaawansowane technologicznie opony takie jak: opony z opasaniem stalowym i opony radialne. Fulda od początków swej działalności współpracowała z  koncernem Goodyear, co przełożyło się na dołączenie niemieckiej marki do słynnego koncernu. Fulda jest jedną z najważniejszych i najbardziej dochodowych marek amerykańskiego koncernu, a opony niemieckiego producenta cieszą się uznaniem kierowców na całym świecie.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow