Opony Michelin

Michelin należy do największych i najbardziej cenionych producentów opon klasy premium na świecie. Francuski koncern od ponad 130 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają ogromne znaczenie dla motoryzacji. Firma dwóch braci od początku zaskakiwała nowatorskimi pomysłami. Dziś Michelin to marka znana na całym świecie dzięki szerokiej gamie opon osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocyklowych, rowerowych, rolniczych i samolotowych. Michelin to również znany i ceniony na całym świecie przewodnik turystyczny wydany od 1900 roku, a także Bibendum czyli słynny ludzik Michelin, najbardziej rozpoznawalne logo producenta opon na świecie.

Wybierz rozmiar opon Michelin

Najpopularniejsze rozmiary opon Michelin

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl na Ceneo

4,5/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Michelin

Opony prezentowane w segmencie premium, wśród których jest marka Michelin, charakteryzują się składnikami materiałowymi najwyższej jakości, wytrzymałością oraz atrakcyjnymi wzorami bieżnika. Producenci kładą szczególny nacisk na precyzyjne wykonanie, podczas którego sięgają do zastosowania nowoczesnej technologii. Są to opony dedykowane do aut sportowych, limuzyn i tych, które mogą się pochwalić dużym i mocnym silnikiem.

Opony Michelin – światowa marka

Grupa Michelin pojawiła się w Polsce w 1994 roku jako duży i prężnie rozwijający się koncern. Za kolebkę nadwiślańskich filii obrała sobie Warszawę. Stopniowo i systematycznie zyskując coraz większą popularność na naszym rynku oponiarskim. Dziś jest rozpoznawany jako profesjonalny i rzetelny producent.

Michelin – opony klasy premium

Opony Michelin pozwalają na szybkie hamowanie w sytuacji kryzysowej oraz sprawne ominięcie przeszkody. Prezentowane opony nawet przy wysokich prędkościach wykazują dużą przyczepność do podłoża. Kierowcy oczekujący od opon wysokich parametrów powinni wybrać opony z klasy premium. Otrzymają dzięki temu możliwość całościowej kontroli pojazdu oraz zyskają większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Najpopularniejsze modele opon motocyklowych Michelin

Historia Michelin- od powozów do najbardziej nowatorskich opon na świecie

Michelin istnieje na rynku od 130 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością i zaufaniem kierowców. Barwna historia jednego z największych producentów opon klasy premium rozpoczęła się w XIX wieku we francuskim mieście Clermont-Farrad. Od 1832 roku firma produkowała maszyny rolnicze, ale dopiero przejęcie przedsiębiorstwa przez wnuków założyciela, dwóch braci Andre i Edouard Michelin w 1886 roku zmieniło nie tylko oblicze rodzinnego biznesu, ale także świat motoryzacji. Początki Michelin nie wskazywały na ogromny sukces, bracia borykali się z brakiem środków na rozwój asortymentu, dopiero pomoc ciotki, która zainwestowała swoje oszczędności pozwoliła francuskiej firmie rozwinąć skrzydła. W 1891 roku Michelin wprowadził na rynek pierwszą, wymienną oponę rowerową, a następnie wprowadził ten rodzaj opon do powozów, jednak pomysł nie został przyjęty. W 1885 roku Michelin stworzył pierwszy na świecie samochód z prawdziwymi oponami, a w 1905 roku Michelin Sole, oponę zapewniającą zwiększona przyczepność w trudnych warunkach pogodowych. W 1913 bracia wprowadzili na rynek pierwsze w historii wymienne, stalowe koło, które można było wozić ze sobą. W czasie II wojny światowej Michelin stworzył dla Francji aż 2000 samolotów. W latach 30tych XX wieku Michelin przejął fabrykę Citroena i kierował nim aż do 1975 roku. W 1949 roku francuski producent wprowadził pierwszą na świecie oponę radialną Michelin X, która na zawsze zmieniła oblicze przemysłu oponiarskiego.

Nowoczesne technologie, kultowe logo i słynny przewodnik

Michelin stale się rozwijał tworząc w 1956 roku pierwszy tor testowy i centrum badawcze we Francji, a następnie w Stanach Zjednoczonych. W 1982 roku wprowadzono na rynek zimową oponę XM +S100, o nowoczesnych, głębokich lamelach zapewniających lepszą przyczepność na śniegu. W 1982 roku Michelin wprowadził MXN  pierwszą oponę gwarantującą niższe opory toczenia, a tym samym mniejsze zużycie paliwa i mniejszą emisje CO2 do atmosfery. W 1995 roku francuski koncern rozpoczął produkcję ogumienie w olsztyńskiej fabryce opon, a obecnie polska filia produkuje ogumienie na rynki europejskie i azjatyckie. Michelin to również słynny przewodnik turystyczny i gwiazdki, które są największym wyróżnieniem dla restauracji i hoteli, co ciekawe gwiazdki Michelin przyznawane są 1926 roku. Francuski koncern to również najsłynniejsze logo marki oponiarskiej: słynny ludzik Michelin powstał w 1889 roku i do dziś kojarzony jest na całym świecie z francuską marką opon.

 

Technologie stosowane w kultowych oponach Michelin

SelfSeal 

Nowoczesne rozwiązanie umożliwiające kontynuację jazdy nawet po przebiciu opony, dzięki specjalnej warstwie uszczelniającej.

EverGrip

Nowatorska mieszanka o zoptymalizowanym składzie, zapewniająca skuteczne hamowanie na mokrych nawierzchniach.

Dynamic Response

Technologia aramidowo- nylonowego opasania, które gwarantuje precyzję jazdy w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Eco 'N' Grip

Technologia oparta na rozwiązaniu wzmacniającym wiązania cząsteczek w mieszance, co przekłada się na ograniczone nagrzewanie się opony, wyższą trwałość oraz mniejsze zużycie paliwa.

Opasanie Twaron

Technologia oparta na równomiernym rozłożeniu nacisku co przekłada się na zwiększoną stabilność jazdy nawet przy dużych prędkościach.

Podwójna mieszanka Bi-Compound 

Technologia dwóch mieszanek na zewnętrznej i wewnętrznej części bieżnika, która gwarantuje zwiększoną wytrzymałość opony nawet przy pokonywaniu ostrych zakrętów oraz ponadprzeciętną przyczepność. 

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl