Vredestein Sportrac 5

Vredestein Sportrac 5: Holenderskie opony letnie klasy premium - bezpieczeństwo i wysoki komfort

Firma Vredestein powstała w Holandii. Bardzo długi czas nie należała do żadnego wielkiego koncernu. Polscy kierowcy docenili już dawno opony Vredestein za ich bardzo dobre wykonanie, dopieszczenie detali, bezpieczeństwo na drodze oraz...stylistykę.

Firma Vredestein od bardzo długiego czasu współpracuje z włoskim projektantem Giugiaro Design. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale dla holenderskiego producenta liczy się również wygląd opony i pod tym względem wiedzie ona prym na rynku i jest wzorem dla innych.

Dobre hamowanie na mokrej drodze numerem jeden dla Vredestein Sportrac 5

Model Sportrac 5 posiada szerokie rowki wzdłużne, których zadaniem jest skuteczne i szybkie odprowadzenie wody poza obszar, w którym opona styka się z nawierzchnią. W rowkach wprowadzono dodatkowo specjalne perforacje mające przyspieszyć przepływ wody.

Vredestein Sportrac 5: Wysoki komfort podroży dzięki pochłanianiu nierówności

Producent duży nacisk położył na strukturę wewnętrzną opony, na której opiera się bieżnik właściwy. Dzięki zoptymalizowaniu sztywności radialnej opona uzyskała lepsze parametry w wybieraniu nierówności z drogi i zatrzymywaniu ich. Dzięki temu osoby podróżujące odczuwają wyższą jakość jazdy.

Opona otrzymała nacięcia w kształcie litery Z. Udało się przez to zwiększyć sztywność środkowej części bieżnika. W konsekwencji opona szybciej reaguje na polecenia kierowcy pozwalając tym samym w sytuacji kryzysowej na czas wybronić prowadzącego przed niebezpieczeństwem.

Popularne rozmiary opon Vredestein Sportrac 5

Pozostałe opony w ofercie Vredestein Sportrac 5

Wpisy na blogu powiązane z Vredestein Sportrac 5

Test opon letnich 185/65 R15 [ADAC 2019]

Test opon letnich 185/65 R15 [ADAC 2019]

Utworzony przez Voida.pl - dnia 23.02.2019

Organizacja ADAC postanowiła na początku tego roku przedstawić test opon letnich 185/65 R15. Wzięto pod uwagę znane już czasem od kilku lat bieżniki opon letnich. Pojawiło się też kilka tańszych opon, które naszym zdaniem rzucają nieco światła na potencjalny wybór dla osób mniej jeżdżących lub o mniej zasobnym portfelu.

przeczytaj pełen tekst »
Opony letnie Nokian Wetproof - komfort i bezpieczeństwo jazdy w deszczu

Opony letnie Nokian Wetproof - komfort i bezpieczeństwo jazdy w deszczu

Utworzony przez Voida.pl - dnia 19.02.2019

Nokian wprowadza kolejne innowacje w zakresie opon letnich. Na początku roku 2019 na rynek wkroczył najnowszy model opon letnich - Wetproof. Tym razem postawiono na opony wyspecjalizowane do jazdy w deszczu. Filozofia fińskiej marki to gwarancja nowatorskich rozwiązań, zapewniających wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo. Czym zatem, wyróżnia się Nokian Wetproof?

przeczytaj pełen tekst »
Co to jest Aquaplaning: Jak się uchronić przed niespodziewanym poślizgiem?

Co to jest Aquaplaning: Jak się uchronić przed niespodziewanym poślizgiem?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 12.02.2019

Deszczowa pogoda sprzyja powstawaniu wielu niebezpiecznych zjawisk na drodze, które mogą negatywnie wpływać na przyczepność pojazdu i tym samym tworzyć realne zagrożenie. Nie tylko ograniczona widoczność, ale przede wszystkim mokra nawierzchnia może być głównym winowajcą niechcianych kolizji. W połączeniu z nadmierną prędkością tworzą one idealne warunki dla powstania zjawiska aquaplaningu.

przeczytaj pełen tekst »
Kiedy i dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Kiedy i dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 06.11.2018

To pytania zasadnicze, szczególnie przy naszej zmiennej pogodzie. Dla większości kierowców względy bezpieczeństwa własnego jak i pozostałych uczestników ruchu to silne argumenty. Jak zatem wytłumaczyć zachowania części kierowców traktujących opony letnie jako idealne do całorocznej jazdy? No i oczywiście - kiedy wymienić opony na zimowe?

przeczytaj pełen tekst »
Opony bieżnikowane - tania alternatywa na ciężkie warunki zimowe

Opony bieżnikowane - tania alternatywa na ciężkie warunki zimowe

Utworzony przez Voida.pl - dnia 15.10.2018

Komplet opon zimowych za około 450-460zł ?!? Opony bieżnikowane przeżywają drugą młodość, a polskie fabryki ciągle ulepszają proces technologiczny. To ciekawa i bezpieczna alternatywa dla opon używanych! Choć są one kojarzone jako jedne z najgorszych opon jakie można kupić, to wielu kierowców szuka właśnie tylko opon bieżnikowanych - skąd te rozbieżności w postrzeganiu nalewek?

przeczytaj pełen tekst »
[Pytanie o tanie opony] Czy chińskie opony zimowe są bezpieczne?

[Pytanie o tanie opony] Czy chińskie opony zimowe są bezpieczne?

Utworzony przez Voida.pl - dnia 03.10.2018

Niezwykle ważne pytanie, które bardzo często kierowcy sobie stawiają przed zakupem tanich opon zimowych. Chcemy pomóc rozwiać wątpliwości i odpowiadamy na kilka istotnych kwestii, które mogą zdecydować o podjęciu decyzji o zakupie chińskich opon. Mamy wiele lat doświadczenia w sprzedaży zarówno marek europejskich, jak również opon produkowanych w Chinach i mieliśmy okazję dotknąć i obejrzeć tysiące różnych bieżników i mieszanek gumy.

przeczytaj pełen tekst »

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl