Grupa Bridgestone

Grupa Bridgestone Corporation jest obecnie największą na Świecie i szczyci się potężnymi liczbami jak zatrudnienie na poziomie 140 000 osób na całym Świecie, 178 fabryk w 25 krajach i sprzedaż w ponad 150 krajach. Są to imponujące liczby jednak są one poparte wysoką jakością oferowanych opon. Firma Bridgestone została założona w roku 1931 przez Shojiro Ishibashi a dziś swoją siedzę ma w Tokio.

Z największych i najważniejszych ośrodków koncernu Bridgestone wymienić można francuski w Béthune, belgijski w Liège, włoski w miejscowości Bari, węgierski w Tatabanya, afrykański w Port Elizabeth oraz nasze dwa w Stargardzie oraz ten największy w Poznaniu.

Główne oferowane marki opon sprzedawane są pod nazwami Bridgestone, Firestone oraz Dayton.

W gamie opon oferowanych są oczywiście osobowe, dostawcze oraz dedykowane do aut terenowych oraz SUV-ów i crossover-ów, a także inne jak ciężarowe oraz przemysłowe. Bridgestone aktywnie uczestniczy w sprzedaży opon do motocykli oraz bierze czynny udział w sportach motorowych. Bridgestone dostarcza na fabryczne wyposażenie opony do takich samochodów jak Volkswagen, Ford, BMW, Mercedes, Peugeot, Citroen, Renault, Toyota i Fiat. Ważnym elementem sprzedaży opon jest segment Run-flat i generalnie opony klasy premium.