Opony Bridgestone

Bridgestone to japońska marka premium i największy producent ogumienia na świecie. Japoński koncern od ponad 100 lat produkuje najwyższej klasy opony, które wykorzystywane są jako wyposażenie fabryczne najbardziej cenionych marek samochodowych. Bridgestone stale rozszerza swoją ofertę o linie opon takie jak Turanza czy Potenza cieszą się ogromnym zaufaniem kierowców na całym świecie. Bridgestone to gwarancja najwyższej jakości oraz najbardziej zaawansowanych technologii.

Wybierz rozmiar opon Bridgestone

Najpopularniejsze rozmiary opon Bridgestone

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Bridgestone

Bridgestone - niezwykła historia i nowoczesne rozwiązania

Bridgestone od ponad 100 lat dostarcza najwyższej jakości opon i cieszy zaufaniem kierowców na całym świecie. Japoński koncern należy do segmentu premium, co jest gwarancją najwyższej jakości, doskonałych osiągów oraz zastosowania najbardziej zaawansowanych rozwiązań. W ofercie japońskiej marki znajdują się opony osobowe, dostawcze, motocyklowe, ciężarowe, rolnicze, autobusowe oraz przemysłowe i wielkogabarytowe. Opony Bridgestone cechuje wysoka wydajność, ponadprzeciętna stabilność i precyzja jazdy w zróżnicowanych warunkach terenowych i pogodowych oraz doskonały stosunek jakości do ceny. Japońska marka to również rozwiązania wprowadzane z myślą o środowisku naturalnym jak opony osobowe zawierające 100% komponentów pochodzenia naturalnego.

Najpopularniejsze modele opon motocyklowych Bridgestone

Historia marki Bridgestone

W 1900 roku w Akron w Stanach Zjednoczonych zostaje założona fabryka opon Firestone Tire & Rubber Company, która już po 10 latach odniosła ogromny sukces, a Akron w stanie Ohio stało się centrum przemysłu oponiarskiego. W 1930 roku japoński biznesmen Shojiro Ishibashi utworzył Bridgestone, jednak okres II wojny światowej miał negatywny wpływ na rozwój fabryki, dopiero w 1960 roku otwarto nową fabrykę w Tokio. Nowoczesna fabryka i centrum badawcze wpłynęły na rozwój produkcji, dzięki czemu już w 1979 roku na rynek wprowadzono oponę Potenza. W latach 80-tych XX wieku Bridgestone kupił fabrykę w Australii i USA, a w 1988 roku przejął amerykański koncern Firestone. W latach 90- tych ubiegłego wieku Bridgestone rozpoczął ekspansję na rynki europejskie, a w 1997 roku wkroczył do wyścigów  Formuły 1. W kolejnych latach japoński koncern stale rozbudowuje fabryki, zdobywa nowe rynki i wprowadza nowatorskie rozwiązania.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Bridgestone

Technologie stosowane w oponach Bridgestone

3D CTDM - zoptymalizowany wzór opony

Technologia 3D CTDM to nowoczesny program umożliwiający symulację 3D i analizę wszystkich aspektów działania opony, co przekłada się na produkcje modeli gwarantujących doskonałe osiągi i wysoką wydajność.

3 LC - mieszanka zapewniająca stabilność jazdy i precyzyjne pokonywanie zakrętów

3 LC to trójwarstwowa mieszanka stosowana w oponach przednich zapewniająca doskonałe osiągi i ponadprzeciętną przyczepność na zakrętach, nawet przy maksymalnym wychyleniu.

5LC - mieszanka dla maksymalnej przyczepności przy każdym wychyleniu

Nowatorska pięcioskładnikowa mieszanka do tylnych opon, która gwarantuje maksymalną trakcję w półpochyleniu, umożliwiająca przyspieszanie przy wychodzeniu z zakrętów, a także stabilność i dłuższe przebiegi. Technologia opracowana przez inżynierów Bridgestone projektujących opony do wyścigów MotoGP.

NanoPro-Tech- zwiększona przyczepność i dłuższe przebiegi

Technologia NanoPro-Tech umożliwia optymalizację składu mieszanki na poziomie cząsteczkowym, co przekłada się na zwiększoną przyczepność w zmiennych warunkach pogodowych i terenowych, wyższą trwałość i wydłużoną żywotność opony.

Technologia SACT - dłuższe przebiegi

Nowoczesna technologia SACT łączy dwie różne mieszanki gumowe, co przekłada się na znacznie wyższą trwałość opony i wydłużone przebiegi.

Pulse Groove- skuteczne odprowadzanie wody

Specjalnie zaprojektowane rowki bieżnika, umożliwiają szybkie odprowadzanie wody i znacznie zmniejszone ryzyko aquaplaningu.

Silica Rich - zwiększona przyczepność w trudnych warunkach pogodowych

Silica Rich to technologia wykorzystująca krzemionkę do produkcji mieszanki, dzięki czemu wpływa na doskonałą przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz przy niskich temperaturach.

Opony letnie Bridgestone

Opony motocyklowe Bridgestone

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow