Opony Falken

Falken, japońskie opony należące do klasy średniej od 38 lat cieszą się popularnością wśród kierowców na całym świecie. Zaawansowane rozwiązania stosowane w oponach Falken zapewniają doskonałe osiągi w zróżnicowanych warunkach pogodowych i terenowych, zwiększoną wytrzymałość, komfort jazdy oraz oszczędność paliwa.

W ofercie japońskiej marki Falken dostępne są opony do samochodów osobowych, dostawczych, terenowych oraz ciężarowych, które wyróżniają się doskonały stosunkiem jakości do ceny, długimi przebiegami oraz komfortem jazdy.

Wybierz rozmiar opon Falken

Najpopularniejsze rozmiary opon Falken

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Falken

Falken - historia marki

W 1983 roku w Japonii powstała marka Falken. W tym samym roku powstaje pierwsza opona japońskiego koncernu, a zaledwie 5 lat później Falken otwiera biuro w Offenbach w Niemczech, a w 1991 roku rozpoczyna działalność w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku Falken prezentuje oponę FK 451, zaprojektowaną z myślą o miłośnikach sportowej, dynamicznej jazdy. Letnia opona Falken FK 451 z krzemionkową mieszanką i nowatorskim bieżnikiem zapewniała doskonałe osiągi podczas jazdy z dużą prędkością. W tym samym roku Falken Team rozpoczyna współzawodnictwo w słynnym wyścigu ADAC 24 H, a zaledwie dwa lata później staje się sponsorem rywalizacji na legendarnym torze. W 2008 roku zostaje utworzone Falken Tyre Europe GMBH, a dwa lata później rozpoczęto dystrybucję opon w Europie.

Opony Falken - 38 lat innowacji

Falken od 2010 roku wprowadza coraz bardziej zaawansowane technologicznie opony i nawiązuje współpracę z czołowymi markami samochodów. W 2012 roku Falken wprowadza na rynek pierwszą oponę całorocznych EuroAll AS200, a dwa lata później oferta marki poszerza się o oponę RunFlat. W 2016 roku debiutuje zimowa opona dostawcza Falken Eurowinter Van01, a w 2018 terenowa opona Falken WildPeak M/T. Falken wprowadza innowacyjne modele opon oraz nawiązuje współpracę z cenionymi markami samochodów: od 2011 współpracuje z Porsche, w 2017 roku Falken dostarcza opony do nowego Volkswagena Tiguana, a w 2018 roku dostarcza opony do nowego modelu Mercedes Benz G-Class. Falken jest partnerem Superpucharu Niemiec, osiąga również doskonałe wyniki na torach wyścigowych.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Falken

Technologie stosowane w oponach Falken

Silent Core - dla komfortu akustycznego

W oponach Falken stosowana jest technologia Silent Core, która skutecznie ogranicza hałas w obszarze zewnętrznym, aż do dziesięciu decybeli. Zastosowanie innowacyjnej, lekkiej pianki poliuretanowej znacznie zwiększa komfort akustyczny, bez negatywnego wpływu na wydajność opony.

Gyroblade - technologia przyszłości

Gyroblade to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, które zapewnia bezpieczną jazdę bez konieczności kontroli ciśnienia w oponach czy pompowania. Bezpowietrzna technologia produkcji to gwarancja komfortu jazdy i zwiększonej wytrzymałości opony.

4D Nano - molekularna struktura opon

Zaawansowana technologia 4D Nano projektowania opon pozwala znacznie zmniejszyć opory toczenia, zredukować zużycie paliwa oraz zwiększyć wytrzymałość i wydłużyć żywotność opon.

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow