Opony Nokian

Fińska marka Nokian obecna jest na rynku oponiarskim od ponad 120 lat. Bogata historia Nokian przekłada się na nowatorskie rozwiązania, które są gwarancją bezpiecznej i stabilnej jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Fiński producent należy do segmentu premium, co zapewnia najwyższą jakość, najbardziej zaawansowane technologie w produkowanych oponach oraz doskonały stosunek jakości do ceny. Nokian od kilkudziesięciu cieszy się zaufaniem kierowców na cały świecie i stale rozwija swoją bogatą ofertę i wprowadza innowacyjne rozwiązania. Oferta fińskiej marki stale się rozszerza i obecnie wprowadza na rynek opony do samochodów elektrycznych, które gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę, a także nową linię opon zimowych Alpine Performance, która dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego wzoru bieżnika z gęstymi lamelami i udoskonalonej mieszanki zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo i stabilność jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Wybierz rozmiar opon Nokian

Najpopularniejsze rozmiary opon Nokian

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl na Ceneo

4,5/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Nokian

Niezależny producent opon rodem z mroźnej i zimowej Finlandii. Nokian Tyres od lat skupia się na produkcji opon zimowych, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa jazdy w ciężkich warunkach panujących na Północy. Opony Nokian produkowane są w zakładach produkcyjnych w Nokii, w Finlandii oraz w Vsevolozhsku w Rosji.

Opony Nokian - innowacja i doświadczenie

Od ponad 120 lat firma buduje doświadczenie w tworzeniu opon. Choć specjalizuje się w oponach zimowych, to oferuje również opony letnie oraz całoroczne, które w Europie zdobywają coraz większą ilość zwolenników. Historia opony Nokian Hakkapeliitta składa się z milionów przebytych kilometrów, setek wygranych testów oraz kilku rekordów prędkości. Pomimo upływu tylu lat, misja firmy Nokian pozostaje taka sama: Twoje bezpieczeństwo i spokój.

Legendarne opony Nokian testowane w "Białym Piekle"

Na północ od Koła podbiegunowego znajduje się ośrodek testowy Nokian Tyres, w którym powstają jedne z najlepszych opon zimowych. Każdego roku kierowcy testowi pokonują setki tysięcy kilometrów poddając opony Nokian ocenie oraz próbie nauczenia się ich zachowania w różnych warunkach. 

Historia marki Nokian

Fińska marka premium należy do jednej z najstarszych na rynku oponiarskim. W 1898 roku powstają Fińskie Zakłady Gumowe- Finnish Rubber Works, a w 1904 roku w mieście Nokia rusza pierwsza fabryka. W 1925 roku Nokian zajmuje się produkcją opon rowerowych, a w 1932 roku rozpoczyna produkcję opon samochodowych. Flagowe modele: Weather do samochodów ciężarowych oraz zimowa opona Hakkapellita produkowane są od lat 30-tych XX wieku. Od 1945 roku Nokian stale się rozbudowuje; powstają nowe fabryki w Finlandi oraz  firmy marketingowe w Laponii, Niemczech i Szwajcarii, a fińskie opony wchodzą na rynki w Szwecji, Estoni, Rosji i na Łotwie. Od roku 2000 Nokian zdobywa nowe rynki w tym również azjatyckie. W 2005 roku kolejna fabryka fińskiej marki powstaje w Rosji, a w 2017 roku powstaje centrum testowe opon zimowych i letnich w Hiszpanii. W historii marki istotne są również daty wprowadzenia innowacyjnych opon na rynek jak np. pierwsza na świecie zimowa opona z wysuwającymi się kolcami produkowana od 2014 roku

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Nokian

Technologia Aramid

Technologia Aramid wykorzystuje włókna aramidowe do produkcji opon, co wpływa na zwiększenie wytrzymałości, odporności oraz bezpieczeństwa jazdy, nawet ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych. Włókna aramidowe stosowane w fińskich oponach premium wykorzystywane są w przemyśle lotniczym i obronnym, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo i wytrzymałość opon Nokian.

Technologia Run Flat

Technologia Run Flat stosowana w oponach Nokian umożliwia kontynuację jazdy nawet podczas nagłej utraty ciśnienia. W zależności od ilości pasażerów technologia Run Flat umożliwia kontynuowanie jazdy nawet do 150 km.

Wskaźnik DSI - wskaźnik zużycia bieżnika

Opatentowana technologia wskaźnika zużycia bieżnika DSI, pozwala kontrolować bieżące zużycie opony i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy w ekstremalnych warunkach zimowych.

Wskaźnik DSI - wskaźnik bezpieczeństwa jazdy zimą

Wskaźnik WSI czyli symbol płatka śniegu pozwala na bieżące kontrolowanie bezpieczeństwa jazdy w sezonie zimowym, brak widoczności symbolu informuje kierowcę o zwiększonym ryzyku aquaplaningu na błocie pośniegowym.

Mieszanka oleju canola i krzemionki - zwiększone bezpieczeństwo i oszczędność paliwa

Innowacyjna mieszanka krzemionki i oleju canola zapewnia zwiększoną przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz niższe opory toczenia i mniejsze zużycie paliwa, zachowując właściwości opony zimowej.

 

 

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami

Zadzwoń do Sklepu Internetowego Voida.pl