Opony Radar

Radar to singapurska marka, należąca do koncernu Omni United. Mimo, że powstała dopiero w 2006 roku, szybko zdobyła ogólnoświatową sławę. Zasłynęła głównie przez fakt, iż produkują opony klasy ekonomicznej, zarówno do samochodów osobowych jak i terenówek oraz SUV-ów, a jak wiadomo, w przypadku tych drugich, ceny opon są ogromne. Mimo niskiej ceny ogumienia, opinie użytkowników są wręcz rewelacyjne, a według wielu, opony Radar wcale nie odbiegają jakością od marek premium.

Opony Radar, dostępne są aktualnie w 80 krajach na całym świecie, a gama dostępnych modeli powiększa się z roku na rok. Tempo rozwoju marki i jakość oferowanych produktów, pozwoliła na zbudowanie renomy w tak krótkim czasie. Kluczowe w rozwoju marki, było wprowadzenie do oferty opon do samochodów klasycznych i terenowych.

Wybierz rozmiar opon Radar

Najpopularniejsze rozmiary opon Radar

dostawa gratis

Dostawa GRATIS

wszystkie formy płatności

Ocena sklepu Voida.pl w Google

4,3/5

tax free - zwrot VAT dla podróżnych

TAX FREE

zwrot VAT dla podróżnych

dostawa gratis

14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Najpopularniejsze modele opon Radar

Historia marki Radar

Krótka, bo zaledwie od 2006 roku, historia rozwoju marki pokazuje jak urzeczywistnić słynną maksymę biznesu " Myślisz lokalnie, a działasz globalnie". Należąca do singapurskiego koncernu Omni United marka, bardzo dobrze radzi sobie wśród producentów opon. Co ciekawe, Radar nie posiada własnych fabryk i są produkowane w przedsiębiorstwach współpracujących z Omni United z takich krajów jak: Indie, Indonezja, Sri lanka oraz Chiny. Według zamysłu prezesa Omni United GS Sareena, singapurska ma być "Ikeą oponiarstwa" i wszelkie działania marki zmierzają do realizacji tego planu.

Terenowe opony Radar

Ogumienie do samochodów terenowych, również wpłynęło na spopularyzowanie marki Radar. Ceny opon off-roadowych od znanych producentów są kosmiczne i często komplet opon jest równy znacznej części wartości pojazdu. Radar wyszedł naprzeciw wszystkim kierowcom terenówek, wprowadzając na rynek opony terenowe klasy ekonomicznej. Był to świetny ruch marketingowy, który momentalnie wypromował markę na rynku opon terenowych.

Radar w swojej ofercie posiada opony terenowe 

  • AT - All Terrain - przeznaczone w każdy teren (uniwersalne)
  • MT - Mud Terrain -  przeznaczone do trudnego błotnistego terenu
  • RT - Rugged Terrain - łączące właściwości opon AT i MT

Uniwersalne opony terenowe Radar typu AT 

Renegade AT-5 - wielosezonowa opona, przeznaczona głównie do SUV'ów lub terenówek poruszających się po mokrych i błotnistych terenach. Polecana jest do jazdy w zróżnicowanych warunkach, jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a także na ścieranie. Bieżnik zastosowany w tej oponie jest asymetryczny, a gęsto ułożone lamele gwarantują świetną przyczepność na wszelkich rodzajach nawierzchni.

Agresywne opony typu MT od marki Radar

Renegade R7 M/T - opona wielosezonowa, z głównym przeznaczeniem na ciężkie off-roadowe przeprawy, w błotnistych terenach. Opona ta, charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a jej budowa jest bardzo zaawansowana. Zastosowany w niej agresywny bieżnik, zbudowany z masywnych bloków o nierównomiernych kanałach, pozwala na zachowanie trakcji nawet w najcięższych błotnistych terenach. Nadmiar wody, błota czy śniegu, jest od razu odprowadzany z czoła opony, przez co opona zachowuje swoje właściwości. Opona zbudowana jest na trójwarstwowej konstrukcji, a także posiada technologię uniemożliwiającą klinowanie się kamieni w bieżniku. Dzięki tym systemom, opona jest bardzo komfortowa, wytrzymała i nadaje się do jazdy o każdej porze roku.

Nowy typ opon terenowych - RT

Renegade RT+ - opona, która łączy cechy, zarówno opon AT jak i opon MT. Nadaje się do codziennej jazdy po mieście, zachowując przy tym wysoki komfort i bezpieczeństwo, jednak nie straszne są jej przeprawy po terenie. Opona posiada klasyczny symetryczny bieżnik, a zbudowana jest na trójwarstwowej konstrukcji. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i uniwersalnością, gdyż jest oponą wielosezonową. Ostatnimi czasy, to właśnie model Renegade RT+, bije rekordy popularności. 

Opony do klasyków samochodowych Radar

Radar dużą sławę zdobył dzięki produkcji opon do klasycznych zabytków samochodowych. Charakterystyczne białe napisy i paski, dodają uroku każdemu klasykowi. Radar wbił się w rynek, wiedząc, że wbrew pozorom zapotrzebowanie na ten rodzaj ogumienia jest równie wielkie, bowiem każdy właściciel zabytkowego pojazdu, miał problem ze znalezieniem opon o historycznym wyglądzie. Najpopularniejszym modelem do klasyków od marki Radar, jest Dimax Classic WSW. Opona ta posiada świetnie właściwości jezdne, a jej wygląd zwraca na siebie uwagę. Charakterystyczny biały bok opony, dodaje uroku każdemu zabytkowemu pojazdowi. Poza unikatowym wyglądem, opona jest zbudowana na bazie wysokiej jakości mieszanki gumy, dzięki czemu nie tylko ładnie wygląda, ale również pozwala na bezpieczne i komfortowe podróżowanie. 

Radar - nowoczesne opony segmentu ekonomicznego

Singapurskie opony zdobywają coraz większe uznanie wśród kierowców na całym świecie. Stały rozwój technologiczny oraz coraz większa siec dystrybucji pozwala na zdobycie kolejnych rynków. Największe uznanie Radar znalazł na rynkach azjatyckich, głównie w Malezji i Japonii. Jednak celem ambitnego twórcy i szefa singapurskiej marki było zdobycie Stanów Zjednoczonych. W chwili obecnej, do USA trafia ponad połowa produkowanych opon. Europejczycy również docenili opony singapurskiego producenta. Sporym uznaniem produkty Radar cieszą się w Estonii, Wielkiej Brytanii, na Cyprze, Malcie i Węgrzech.

W ofercie Radar znajduje się ponad 25 modeli przeznaczonych do samochodów osobowych, SUVów i lekkich ciężarówek. Obecna w ponad 80 krajach stale udoskonala technologie produkcji opon oraz dba o pozytywny wizerunek firmy. Do ciekawostek należy fakt, że Radar wspiera walkę z rakiem piersi, jako jedyna firma na świecie. Historia i ekspansja marki pozwala przypuszczać, że Radar może stać się liczącym graczem na rynku oponiarskim. Warto samemu przekonać się o jakości oferowanych produktów.

Najciekawsze wpisy na blogu o oponach Radar

Dostawa kurierem GLS - gratis!

Szybkie płatności Paynow