Grupa Michelin

Michelin jest jednym z trzech największych producentów opon na Świecie. Opony Michelin rokrocznie otrzymują bardzo wysokie oceny w testach co potwierdza się w codziennym użytkowaniu przez miliony kierowców. Grupa Michelin skupia dziś szereg znanych mniejszych producentów opon takich jak olsztyński Kormoran, francuski Kleber, amerykański BFGoodrich, Riken, Tigar i Taurus.

Michelin obecny jest w branży oponiarskiej od roku 1889 kiedy to powstały pierwsze opony mające na celu ułatwienie drogi do rozwoju gospodarczego. W roku 1994 Michelin pojawił się na polskim rynku zakładając w warszawie swoją siedzibę. Michelin jest czołowym producentem opon do samochodów i motocykli na świecie. Każdego roku koncern plasuje się w pierwszej trójce największych producentów opon na świecie. Produkty marki Michelin zaliczane są do klasy premium. Warto dodać, że oprócz opon Michelin oferuje również przewodniki dla turystów i miłośników dobrej kuchni. Koncern Michelin posiada jedną z najbardziej rozpoznawalnych maskotek o nazwie Bibendum, za którą w roku 2000 otrzymał nagrodę za najlepsze logo w historii.

Koncern Michelin może poszczycić się dalece zaawansowanymi technologicznie fabrykami. Również ta ulokowana w Polsce w Olsztynie, po zainwestowaniu dużego kapitału francuskiego, stała się jedną z najnowocześniejszych w Europie. Zarówno opony marki Michelin jak i te wypuszczane z taśm producentów z grupy dają klientom pewność, że montują w swoich samochodach bardzo bezpieczne opony, odpowiednie jakością do ceny. Michelin pokusił się o wprowadzenie na rynek jako pierwszy opony letniej z homologacją na zimę. Jest to opona CrossClimate, produkowana jest to do aut osobowych oraz do SUV-ów. Wysoką jakość produktów z grupy Michelin zauważają specjaliści.