Grupa Continental

Niemiecki potentat w produkcji opon Continental AG swoje początki notuje w roku 1871 gdzie w Hanowerze została założona niewielka firma na początku niezwiązana z oponami. Cały koncern Continental plasuje się regularnie w pierwszej piątce największych światowych producentów przemysłu motoryzacyjnego. Oprócz opon, które produkowane są od roku 1898, Continental wytwarza również m.in. układy hamulcowe, elektronikę samochodową i elastomery techniczne.

Koncern Continental dba o podwyższanie poziomu bezpieczeństwa na drogach oraz o ochronę światowego klimatu. Cały koncern Continental dzieli się na kilka działów. Grupa Tires zajmuje się produkcją opon wszelkich typów: samochodowe, ciężarowe, przemysłowe, rowerowe i motocyklowe. Continental zachwyca w swoich fabrykach zachwyca wysoką jakością i doskonałym wykonaniem produktów.

W skład całej grupy Continental Tires wchodzi kilku producentów również bardzo znanych na rynku, jest to austriacki Semperit, czeski Barum, amerykański General, belgijski Uniroyal oraz norweski Viking. Międzynarodowe towarzystwo sprawia, że koncern Continental oferuje bardzo szeroki wachlarz opon, z którego każdy klient jest w stanie wybrać najbardziej optymalny produkt dla siebie.